Daugelio pamiltos ir kritikų pripažintos garsios knygos įprastai virsta į keletą adaptacijų. Režisieriai nori sukurti tobulus filmus ir žinoma jie nori pasamdyti kuo geresnius aktorius ir aktores klasikiniams personažams suvaidinti.

Dažniausiai, kritikų ir žiūrovų nuomonės dėl aktorių, kurie įkūnija klasikinius personažus, skiriasi. Prisiminėme keletą garsių aktorių, kurie turėjo galimybę suvaidinti tuos pačius personažus ir suradome kritikų, žurnalistų ir filmų kūrėjų atsiliepimus apie geriausius atrankų sprendimus ir nusivylimus.

1. Erkiulis Puaro

Deividas Sušė iš Agatos Kristi „Puaro“ (Poirot, 1989-2013) ir Kenetas Brana iš „Žmogžudystė Rytų eksprese“ (Murder on the Orient Express, 2017) yra patys garsiausi aktoriai, kurie vaidino šį neįprastą detektyvą.

Deividas Sušė į šį personažą įsijautė iškart – jis netgi minėjo, jog jis tikrąja to žodžio prasme, norėjo „tapti Puaro“. Jo vaidybą gyrė Agatos Kristi palikuonys, o jos anūkas Metju Pričardas sakė: „Asmeniškai, man labai gaila, kad ji niekada nepamatė Deivido Sušė. Manau, kad vizualiai jis vaidina įtikinamiausiai.“

Kenetas Brana įkūnijo detektyvą, kurį supo nuostabi komanda: Penelopė Kruz, Džudi Denč, Džonis Depas, Derekas Džekobis, Mišelė Pfaifer ir Deizi Ridli. Nepaisant skirtingų atsiliepimų, filmas uždirbo daugiau nei 351 mln. JAV dol. pasaulio mastu, o Branos įkūnijamą Puaro dar pamatysime tęsinyje, kuris ekranus turėtų išvysti 2020 m. Be to, dauguma žiūrovų reiškė nepasitenkinimą, kad aktorius savo vaidybą pridengė dideliais ūsais.

2. Konanas Barbaras

Konano Barbaro personažą įkūnijo du aktoriai: 1982 m. Arnoldas Švarcenegeris, o 2011 m. Džeisonas Momoa.

Kritikai mano, kad Konano personažas buvo vienas geriausių vaidmenų, kuriuos atliko Švarcenegeris. Padedamas režisieriaus, aktorius dirbo su tarimu ir veido išraiškomis. Jis nuolatos praktikavosi kautis su kardu ir scenose atrodyti kiek įmanoma natūraliau. Būtina paminėti, kad filme beveik nebuvo jokių specialiųjų efektų ir visą vizualų didingumą sukūrė filmavimo grupė bei aktoriai.

Džeisonas Momoa buvo „antrasis Konanas“. Akivaizdu, kad jis neišvengė būti palygintas su Švarcenegeriu. Mamoa savo Konano vaidmeniu kritikus nuliūdino, nes jis atrodė per lieknas ir nerangus. Tačiau, buvo ir kitokių nuomonių. Kiti kritikai aktorių gyrė už tai, kad jis parodė visiškai kitokią Konano pusę. Taip pat buvo daug diskutuojama apie aktoriaus vaidybą. Vieni manė, kad ji toli gražu ne tobula, kiti – sakė, kad aktorius personažą atskleidė visai kitu kampu.

3. Skarletė O‘Hara

Skarletės O‘Haros personažą iš originalios Margaret Mičel novelės „Vėjo nublokšti“ (Gone with the Wind, 1939) įkūnijo Vivjena Li. Džoana Vali įkūnijo Skarletę iš Aleksandros Ripli istorijos tęsinio, novelės „Skarletė“.

Nors aktorės vaizdavo labai skirtingus personažus, žiūrovai vis tiek jas lygino. Vivjena Li vaidino jauną Skarletę – savanaudę, karšto būdo, atkaklią ir skandalingą. Įdomu tai, kad Margaret Mičel norėjo Skarletę sukurti kaip negatyvų personažą, priešingą Melanei, kuriuo ir apibūdina pati save. Žiūrovams patiko Skarletė, kuri tapo dvasinės galios, stipraus būdo ir gebėjimo išgyventi, simboliu. Mičel dėl to buvo labai nusivylusi.

Vyresnė Skarletė, kurią įkūnijo Džoana Vali, buvo visai kitokia. Ji tapo išmintinga, rami ir patikima. Gali būti, kad Mičel būtų ją taip pavaizdavusi, tačiau ji niekada nesukūrė antrosios dalies.

4. Džeimsas Bondas

Šonas Koneris, Pirsas Brosnanas ir Danielis Kreigas tapo vienais garsiausių aktorių, kurie vaidino Džeimsą Bondą. Šį vaidmenį iš viso atliko bent 7 aktoriai vien tik filmuose, o kur dar radijo ir televizijos personažo variantai.

Iš visų aktorių, kurie vaidino Bondą, Koneris yra vienintelis pelnęs „Oskarą“, o būtent jo atliekamas vaidmuo pripažintas vienu geriausių. Garsusis škotų aktorius nerimavo, kad atlikti šį vaidmenį jis pasmerktas amžiams, tačiau suvaidino penkiuose filmuose.

Pirsas Brosnanas vaidino keturiuose filmuose ir vaidybą frančizėje nutraukė būdamas 49 m. Po Timočio Daltono, Bondo vaidmuo turėjo atitekti Melui Gibsonui, tačiau šio vaidmens jis atsisakė. Galiausiai, žiūrovai pasisakė, jog Brosnano įkūnytas Bondas atrodė patikimiausias, labiausiai savimi pasitikintis ir tvirčiausias.

Danielis Kreigas buvo pirmasis Bondas šviesiaplaukis. Taip pat, už šį vaidmenį jam mokėjo daugiau nei kitiems. Yra žiūrovų, kuriems atrodo, kad Kreigo Bondas yra ne tik šaunus specialusis agentas, bet ir tikras, gyvuojantis žmogus.

5. Šerlokas Holmsas

Iš pradžių, genialaus anglų detektyvo vaidmenį filmų serijoje „Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas“ (The Adventures of Sherlock Holmes and Dr. Watson, 1979–1986) atliko Vasilijus Livanovas. Vėliau, filme „Šerlokas Holmsas“ (Sherlock Holmes, 2009) vaidino Robertas Daunis jaunesnysis, filme „Šerlokas“ (Sherlock, 2010) – Benediktas Kamberbačas.

Rusijoje manoma, kad geriausias Šerlokas yra Vasilijus Livanovas, o Konano Doilio dukra sutinka su šiuo teiginiu. Ji sakė, kad jos tėvas būtų visiškai sutikęs dėl aktoriaus, kuris įkūnijo šį personažą. Vasilijus Livanovas yra vienintelis aktorius, kuris vaidino Šerloką ir už tai gavo „Britanijos imperijos ordiną“.

Nors Šerlokas, kurį suvaidino Robertas Daunis jaunesnysis yra visai kitoks nei klasikinis variantas, tačiau aktorius gavo „Auksinį gaublį“, „Geriausio aktoriaus“ kategorijoje.

Benediktas Kamberbačas suvaidino, kaip Šerlokas atrodytų šiais laikais, o žiūrovams prireikė daugybės laiko, kad priimtų tokį, klasikinės istorijos, pasakojimą. Vienintelis toks pats dalykas kaip knygose, buvo istorijos kryptis. Galiausiai nuspręsta, kad įžvalgaus Šerloko žavesys, geriausiai duete atsiskleidė su aktoriumi Martinu Frymanu, kuris vaidino daktarą Vatsoną.

6. Ema

Romantiškoji „Ema“, sukurta pagal Džeinės Osten romaną tuo pačiu pavadinimu, buvo įkūnyta Keitės Bekinseil, Gvinet Peltrou (abu filmai išleisti 1996m.) ir Anios Teilor-Džoi (2020 m.).

Pasak kritikų, Gvinet Peltrou atspindėjo idilišką Emos įvaizdį, o filmo dėmesys buvo labiausiai sutelktas į personažų jausmus.

Keitė Bekinseil Emos vaidmenį atliko labiau realistiškoje ir dramatiškoje filmo adaptacijoje. Adaptacijos autoriai dėmesį sutelkė į socialinius papročius, taisykles ir į socialines normas, kurios tuo metu vyravo. Tačiau atrodė, kad personažui trūko emocinės raidos – kitaip nei novelėje, Emos personažas buvo statiškas.

Ania Teilor-Džoi Emą pavaizdavo taip, kaip ji atrodytų 21-ąjame amžiuje, o scenarijus buvo adaptuotas, kad geriau atskleistų jos asmenybę. Filme iškeliamos feminizmo problemos ir metamas iššūkis seksistiniams įstatymams. Naujoji filmo versija buvo labai išgirta kritikų – jie sakė, kad ji drąsi, linksma ir, kad buvo parinkti labai geri aktoriai.

Taip pat skaitykite: Paralelinė visata, arba kas gautųsi sumaišius sovietinius ir holivudinius herojus? [FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: