Kartais animacinių filmų kūrėjai slepia dideles užuominas mažiausiose detalėse ir tokiu būdu palieka žiūrovams mažas „dovanėles“.

Šiaip ar taip, visi animacinių filmų kūrėjai turi bendrą tikslą – jie nori savo darbą paversti įspūdingu nuotykiu, kuris kiekvieną kartą žiūrint gali pasiūlyti kažką naujo.

„Ledo šalis“ (Frozen)

Balta sruoga Anos plaukuose yra viena iš detalių, išryškinančių seserų problemas, o ji atsirado, kai Elsa netyčia sužeidė Aną, ir jos nutolo. Bet sruoga dingsta filmo pabaigoje, kai seserys įveikia sunkumus ir vėl tampa artimos.

„Ledo šalis 2“ (Frozen II)

Filmo pradžioje galite pamatyti šiltus tėvų ir dukrų santykius, tačiau yra detalių, atskleidžiančių, kad tai paskutinė harmoninga šeimos diena.

Prieš karaliui Agnarui savo dukroms papasakojant istoriją apie Užburtą mišką, Ana pašnibžda Elsai, kad jos nulipdys sniego senį. Ši frazė ir tie patys drabužiai matomi pirmoje franšizės dalyje.

Prieš nelaimingą atsitikimą Elsa dažnai naudodavo savo magiją, kad pralinksmintų savo seserį. Pavyzdžiui, Elsa sukūrė daug įdomių personažų, tarp kurių galite pamatyti Dambo, Snieguolę ir Žavujį princą.

„Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast)

Pasirodo, kad Belės tėvas turėjo kitų įdomių maršrutų, rinkdamasis kelią į baisią Žvėries pilį. Ženklai, į kuriuos žvelgia Mauricijus, rodo žodžius „Valensija“ ir „Anaheimas“. Valensijoje yra Kalifornijos meno institutas, kuriame studijavo daugybė „Disney“ studentų, o Anaheimas yra miestas Pietų Kalifornijoje, kur yra Disneilendas.

„Paryžiaus katedros kuprius“ (The Hunchback of Notre Dame)

Animatoriai bandė parodyti Paryžiaus katedros grožį, daug dėmesio skirdami statuloms. Kai kurios iš jų susidraugavo su pagrindiniu veikėju, o kitos tarnavo kaip „velykiniai kiaušiniai“. Taigi scenoje, kur Kvasimodas ir Esmeralda bando bėgti nuo Frolo, galite pamatyti Pumba iš „Liūto karaliaus“.

„Zootropolis“ (Zootopia)

Filme „Zootopija“, tarp nelegalių DVD, galite pamatyti alternatyvias filmų „Galingasis 6“, „Ilgo plauko istorija“, „Ralfas Griovėjas“, „Vajana“ ir netgi „Ledo šalis 2“ versijas, kurios tuo metu nebuvo išleistos.

DVD pardavėjas yra įdomus personažas. Duką Vizeltoną įgarsino Alanas Tudykas, tas pats aktorius, kuris filme „Ledo šalis“ įgarsino Vizeltono hercogą. Pažvelgus į vardus, galima įžvelgti panašumų: Dukas Vizeltonas ir Vizeltono hercogas.

Be to, Bogo akivaizdžiai yra filmuko „Galingasis 6“ gerbėjas. Jo kabinete galite pamatyti kalendorių, kuriame vaizduojamas San Fransokyo miestas.

„Lobių planeta“ (Treasure Planet)

Pagrindinių veikėjų kambariuose yra daugybė užuominų apie jų asmenybes ir neįprastas paslaptis. Pavyzdžiui, Džimo Hokinso lentynoje yra Stičas iš „Lilo ir Stičas“.

„Mažoji undinėlė“ (The Little Mermaid)

Kitų veikėjų užuominos yra klasikinis „Disney“ animatorių žingsnis. Tačiau „Mažoji undinėlė“ kūrėjai žengė žingsnį dar toliau. Klausytis Arielės ir jos seserų dainų atėjo ne tik Gufis, Donaldas Dakas ir Mikis, bet ir varlė Kermitas.

„Ilgo plauko istorija“ (Tangled)

„Ilgo plauko istorija“ animatoriai žiūrovams taip pat paliko mažas „dovanėles“. Per ilgą laiką, kurį mergina praleido bokšte, ji piešė visur. Tačiau jos piešiniai ypač įdomūs ant laiptų, nes tai užuominos kitoms „Disney“ princesėms – obuolys skirtas Snieguolei, batas – Pelenei, rožė – Belei, o kriauklė – Arielei.

„Lilo ir Stičas“ (Lilo & Stitch)

Krisas Sandersas tapo „Lilo ir Stičas“ režisieriumi po sėkmingo darbo su „Mulan“. Tikriausiai todėl filme „Lilo ir Stičas“ yra net dvi „Mulan“ užuominos: plakatas Nani kambaryje ir restorano pavadinimas „Mulan Wok“.

„Vajana“ (Moana)

Dveinas Džonsonas, kuris buvo Maujo balso aktorius, yra ne tik aktorius, bet ir garsus imtynininkas, vadinamas „Akmeniu“. Animacijos kūrėjai panaudojo šį faktą savo naudai. Juokingas gaidys vardu Hei Hei, kuris vienoje scenoje suvalgo akmenį, vėliau įkando Maujui.

Kai Vajana nusprendžia išgelbėti savo salą, ji pasiima tik svarbiausius daiktus: indus, maistą ir – dalį sniego senio Olafo. Ji norėjo būti pasirengusi viskam. Kas būtų, jei jai staiga prireiktų nulipdyti sniego senį?

Žvaigždžių duetas Ronas Klementsas ir Džonas Maskeris surežisavo „Vajana“ ilgai po to, kai jau buvo sukūrę filmus „Mažoji undinėlė“ ir „Aladinas“. Tad nenuostabu, kad filme „Vajana“ yra užuominų į abu šiuos klasikinius filmus. Kai Maujis dainuoja savo dainą, galite pamatyti Flaunderį, Arielės draugą; o Tamatojos ižde galite pamatyti Aladino lempą.

„Ralfas Griovėjas 2“ (Ralph Breaks the Internet)

Kai Ralfas ir Vanelopė patenka į internetą, juos seka reklama. Viename iš plakatų galite pamatyti Kesę Hamadą iš „Galingasis 6“.

Taip pat skaitykite: TOP 10 animacinių filmų tęsinių

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: