Jason Van Schoor / Twiter archyvo nuotr.

Jaučiu pareigą aprašyti jums kas vyksta Italijoje ir duoti patarimą ką turėtumėte daryti.

Visų pirma, Lombardija yra labiausiai išvystytas Italijos regionas, turintis ypatingai aukštos kokybės sveikatos priežiūrą. Esu dirbęs Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje ir nesuklyskite manydami, kad tai kas vyksta, vyksta trečiojo pasaulio šalyje.

Dabartinę situaciją sunku įsivaizduoti ir skaičiai nieko nepaaiškina. Mūsų ligoninės perkrautos Covid-19, dirbame 200% pajėgumu.
Visos planinės paslaugos ir operacijos sustabdytos. Mūsų operacinės paverstos į intensyvios priežiūros palatas. Traumos ar insultai yra arba perveržami ar tiesiog negydomi. Šimtai pacientų su kvėpavimo nepakankamumu ir daugeliui negalime suteikti nieko daugiau kaip deguonies kaukę.
Pacientai virš 65 ar jaunesni, bet turintys lėtinių ligų, net nėra priimami į intensyvious terapijos skyrius. Nesakau “neintubuoti” (nepajungti prie kvėpavimo aparato), sakau NEPRIIMAMI ir gydytojai prie jų net neprieina, jei pradeda stoti širdis.

Personalas dirba kiek išgali, tačiau jie taip pat pradeda sirgti ir yra emociškai išsekę.

Mano kolegos skambina man verkdami, nes mato mirštančius žmones ir gali jiems suteikti tik deguonį.

Ortopedai ir net patologai gauna lapelius ir eina vizituoti pacientų, kuriems teikiama tik neinvazyvi plaučių ventiliacija. PERSKAITYKITE TAI DAR SYKĮ IR SUSIMĄSTYKITE!

Mes matome pasikartojančią situacijos vystymosi seką skirtingose vietose ir nėra priežasčių manyti, kad po keleto savaičių taip nebus visur. Štai ši seka:

1)Keletas nustatytų atvejų, švelnios pirmosios prevencinės priemonės, žmonėms sakoma vengti vykti į priėmimo skyrius ir jie toliau eina į susibūrimo vietas, nes sakoma nepanikuoti.

2)Keletas vidutinio kvėpavimo sutrikimo atvejų ir keletas sudėtingų, kuriuos reikia gydyti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais. Viskas atrodo dar gana neblogai.

3)Šimtai pacientų su vidutiniu kvėpavimo nepakankamumu pamažu išnaudoja ne tik intensyvios terapijos skyriaus, bet ir kitus įmanomų kvėpavimo pagalbinių priemonių resursus.

4)Personalas suserga, tad tampa sunku užtikrinti pakankamai pagalbos, mirštamumas staiga kyla ne tik dėl koronaviruso, bet ir dėl to, kad kiti pacientai negauna reikalingo gydymo.

Viskas apie tai, kaip juos gydyti, yra internete, tačiau vienintelis dalykas, kuris ką nors gali pakeisti yra NEBIJOJIMAS ĮVESTI ITIN GRIEŽTŲ PRIEMONIŲ, KAD ŽMONĖS BŪTŲ SAUGŪS.

Jei valdžia to nedarys, bent jau saugokite savo šeimas, ypač tuos, kurie yra sirgę vėžiu ar diabetu ar turi transplantuotų organų: jų net neprijungs prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, nors jie ir jauni!

“Saugiai” – vadinasi TU jų nelankai, TU nusprendi, kas gali juos lankyti ir TU apmokai kaip jie turi tai daryti.

Kitas tipinis požiūris yra skaityti ir girdėti apie tai kas vyksta, sakyti “vaje, kaip baisu” ir išeiti pietauti su draugais, nes tu manai, kad esi saugus. Taip nebus ir tu nebūsi saugus, kol nepradėsi rimtai apie tai galvoti. Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad nebus taip blogai kaip čia, tačiau ruoškitės.

Vertė Gustė Kupliauskienė

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: