Dantų implantai – ne prabanga, o būtinybė

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2020-03-06 01:55

Spausdinti | Komentarai

Dantų netenkama dėl pačių įvairiausių priežasčių. Su tuo gali susidurti bet kuris žmogus. Tai nutinka, kai natūraliai susidėvi audiniai, dėl genetinių sutrikimų, nepakankamos dantų higienos, įvairių traumų. Dar ne taip seniai tokios problemos buvo sprendžiamos gana sudėtingai, o jų sprendimo būdai dažnam atrodė sunkiai įkandami. Šiuo metu spindinčiai šypsenai atstatyti jau yra ne vienas pasirinkimas. Vienu patikimiausiu ir geriausiu laikomi dantų implantai.

Dantų implantai sugrąžina kokybišką kramtymą

Danties implantavimas galėtų būti suvokiamas keliomis prasmėmis. Dažniausiu atveju tai vadinama vienu paketu, kuris susideda iš trijų dalių: implanto, atramos bei karūnėlės (kitaip vadinamos vainikėliu ar tilteliu, kai kalbama apie kelis dantis). Vigi tikrieji implantai – į varžtus panašios detalės, kurios būna įsriegiamos į žandikaulį, ant jų tvirtinami dirbtiniai dantys. Paprastesniais žodžiais tariant – tai lyg dirbtinės danties šaknys.

Karūnėlės ir vainikėliai – tai dirbtiniai dantys, tvirtinami ant implantų, kurie ir atlieka elementarią dantų funkciją. Jungiamuoju vienetu tarp implanto bei vainikėlio tampa atrama. Dantų implantai paprastai būna iš titano – lengvo ir ypač tvirto metalo, kuris laikomas bioinertišku – organizmas titano nelaiko svetimkūniu. Tuo metu atramoms bei karūnėlėms gaminti dažniausiai pasitelkiama metalo, kitais atvejais – cirkonio keramika. Pastaroji bus kiek brangesnė, kadangi atrodys gerokai estetiškiau, bus ypač atspari dėvėjimuisi, nesukels jokios alergijos ar uždegimų.

Dantų implantavimas

Siekiant atlikti danties implantaciją, visų pirma reikės rasti vietas, kuriose būtų įmanoma įsriegti implantus. Kai randamos tokios vietos, arba pašalinami nereikalingi dantys, atsižvelgiant į poreikį, tuomet gali būti atliktas kaulo priauginimas arba sinuso pakėlimas. Po tokios operacijos odontologui bus galima imtis implanto įsodinimo operacijos. Viskas gali būti atliekama per vienintelį vizitą. Kai yra tobulos sąlygos, vienam implantui įgręžti gali prireikti ne daugiau kaip 20 minučių.

Prie dantų implantų montuojama atrama bei karūnėlė. Pirmą kartą ant implantų dedamas laikinas dantis. Praėjus savaitei, kai jau būna sugyję pjūviai dantenose, išimami siūlai, apžiūrima burnos ertmė, kruopščiai įvertinami pakitimai ir gijimo procesas. Vėliau palaukti reikės šiek tiek ilgiau – maždaug du ar tris mėnesius. Tiek laiko reikia implantams prigyti. Kai kuriais atvejais gijimas užtrunka ir kiek ilgesnį laiko tarpą – iki pusmečio.

Praėjus minėtam laikui, vizito pas odontologą metu atliekama bene paskutinė mažytė operacija – atidengiama implanto viršutinė dalis, ant jos pritvirtinama dantenų formavimo detalė. Praėjus kelioms savaitėms, kuomet susiformuoja dantenos, reikėtų pasirūpinti dantų lanko antspaudu. Pagal jį daroma danties karūnėlė, tam, kad būtų galima uždėti atramą ir pritvirtinti dirbtinį dantį.

Implantavimo privalumai

Dantų implantavimas visada bus brangesnė procedūra už protezavimą. Visgi didesnė kaina turėtų būti visiškai suprantama – su implantais jaučiamasi kaip su savais dantimis. Taipogi implantacijai nereikia specialiai tikrų dantų paruošimo, kas būtina protezuojant. Kai kuriais atvejais protezavimo metu šalia esantys dantys apšlifuojami, tad po kurio laiko ima gesti.  Tai reiškia, kad protezavimas išsprendžia vieną bėdą, bet sukuria naujas. Nuo to galime apsisaugoti pasirinkę implantavimo operaciją.

Dantų implantai Videnta klinikoje – geras būdas susigrąžinti plačią šypseną bei komfortą, ko nebūtų galima pasakyti apie protezavimą. Taip yra dėl to, nes odontologai atkuria visas danties dalis, tad su implantais galima jaustis patogiai. Jiems dažniausiai taikoma viso gyvenimo garantija užtikrins, jog mokėti reikės tik vienintelį kartą. Tai reiškia, kad sugedus kuriam nors elementui, jis būtų keičiamas visiškai nemokamai. Nebijokime aukštesnių kainų – tai išmintinga investicija.

Užsakymo Nr. KMC200027

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt