© Meg Allen nuotr.

Pasaulyje, kuriame ilgą laiką buvo griežtai primetamos 2 lytys – moteriška arba vyriška, moterų vyriškumas kelia diskomfortą daugeliui: kreivi aplinkinių žvilgsniai nejaukiai jaustis verčia vyriškumo nestokojančias moteris. Nepaisant priekabių ir smurto, kuris siejamas su anglišku terminu „butch“, šiandien šis žodis su pasididžiavimu apibūdina moterų vyriškumą.

„BUTCH“ pavadinta nuotraukų kolekcija, kurios autorė – Meg Allen: graži, akis atverianti paroda, kurioje vaizduojamos asmenybės, atskleidžiančios moteriškojo vyriškumo diapazoną, sklandumą ir subjektyvumą. Savo seriją pati autorė apibūdina taip: „BUTCH – tai šventė tiems, kurie renkasi egzistuoti ir identifikuotis už siaurų visuomenės nustatytų ir primestų normų. BUTCH kviečia žiūrovą susipažinti su asmeniniais jų gyvenimais ir siūlo atsispirti primygtiniam gamtos nusistatymui – vyriškumas yra daugiau, nei tiesiog socialinių normų laikymasis.

Kas ir kodėl riboja lyčių pateikimą visuomenėje? Mados pasaulis šį klausimą kelia jau daugelį amžių. Nors gimstame su vieną ar kitą lytį nusakančiais organais, kodėl su mumis elgiamasi taip, kaip nustato kiti? Ar mes pasirengę atsakymams? Ar mes vis dar bijome šio klausimo?“

Fotografijų serijoje – tatuiruotos, trumpaplaukės, raumeningos moterys, dirbančios „vyriškus“ darbus ir vilkinčios „stipriajai” lyčiai kuriamus rūbus. Jų vyriški veido bruožai spinduliuoja laime, o šypsenos tik patvirtina džiaugsmą dėl savo gyvenimo pasirinkimų.

Taip pat skaitykite: Erwin Olaf: vyresnio amžiaus moterų fotografijos (N18)

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: