Baroko periodo menas pasižymi išskirtinėmis kompozicijomis ir nežemiškos šviesos panaudojimu. Galbūt atrodo, kad alyviniai dažai yra vienintelė priemonė, kuri gali pasiekti šią estetiką, vizualinė menininkė Kristi Li Rodžers įrodė, kad povandeninė fotografija taip pat gali būti išraiškinga savo dinaminės fotografijos serijoje „Mūzos“.

Kiekviena nuotrauka atrodo, kaip atgimęs 17 amžiuje nutapytas paveikslas, pasižymintis susipynusių figūrų sūkuriais bei tekančia draperija. Konkrečiau, „Mūzos“pasiskolino Baroko meistrų bruožus kaip Karavadžio kontrastai tarp šviesos ir šešėlių , Džentileskės dėmesys judėjimui ir Rubeno sodrių spalvų paletę. Tačiau skirtingai nuo šių menininkų, Rodžers kadrai nėra užfiksuoti prabangiuose interjeruose arba mitologinėse vietovėse. Vietoj to viskas yra užfiksuota po vandeniu.

Kiekviena „Mūzos“nuotrauka buvo fotografuojama naktį apšviestame baseine. Ši unikali gudrybė suteikia fotografams švelnią kaip teptuko kokybę ir leidžia Rodžerei neperdėtai išmaudyti savo personažus šviesoje kai jie sukasi ir verčiasi kūliais po vandeniu.

Šio laisvo plaukimo idėja kilo iš pačios Rodžerės gyvenimo įvykių. Po kelių per trumpą laiką patirtų praradimų, ji nusprendė visiškai pasinerti į savo veiklą iš kurios ir kilo ši idėją. „Kiekviena diena galėjo būti paskutinė ir aš žinojau, kad aš neatleisiu sau jeigu aš nedaryčiau visko ką gebėčiau padaryti dabar “– kalbėjo PhotoFairs mugėje. „tai buvo „Mūzos“esmė – įkvėpimas kuris mane stūmė į priekį.

Dėl vandens efektų fotografijos atrodo taip, kaip būtų tapytos aliejiniais dažais. Kai kurios atrodo kaip abstrakčios detalės nupieštos teptuku. Rodžers pasiekė šią estetiką, fotografuodama naktį baseine, tad jai pavyko užfiksuoti tikrai įspūdingas, akį traukiančias ir švytinčias nuotraukas.

christy-lee-rogers-muses-1

christy-lee-rogers-muses-3

christy-lee-rogers-muses-4

christy-lee-rogers-muses-5

christy-lee-rogers-muses-2

christy-lee-rogers-muses-6

christy-lee-rogers-muses-7

christy-lee-rogers-muses-8

christy-lee-rogers-muses-9

christy-lee-rogers-muses-10

christy-lee-rogers-muses-11

christy-lee-rogers-muses-13

christy-lee-rogers-muses-14

christy-lee-rogers-muses-16

christy-lee-rogers-muses-17

Taip pat skaitykite: Mirties motyvo kūrėjas Damienas Herstas [FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: