Pexels.com archyvo nuotr.

Pranešama, kad Rusija pirmą kartą nuo 1917 m. revoliucijos nevykdo savo įsipareigojimų užsienio skolai ir toliau atitolina šalį nuo pasaulinės finansų sistemos po Europos ir JAV sankcijų, įvestų dėl agresijos Ukrainoje.

Rusija praleido sekmadienio vakarą nustatytą terminą, kad būtų įvykdytas 30 dienų lengvatinis laikotarpis, skirtas 100 mln. įsipareigojimams apmokėti.

Kai kurie Rusijos euroobligacijų turėtojai Taivane pirmadienį pareiškė, kad negavo mokėtinų palūkanų, tai naujienų agentūrai „Reuters“ patvirtino keli šaltiniai.

Tikimasi, kad kad oficialų patvirtinimą apie įsipareigojimų nevykdymą gaus tarptautinės reitingų agentūros.

Rusijos atstovai teigia, esą pinigus jie persiuntė „Euroclear“ depozitoriumui, kuris vėliau turėjo juos paskirstyti investuotojams, tačiau pinigai, kreditoriams nėra perduoti, nors ir pasiekė banką.

Nors oficialus įsipareigojimų nevykdymas tokiu atveju būtų iš esmės simbolinis, Rusija šiuo metu negali skolintis tarptautiniu mastu nepaisant gausių naftos ir dujų eksporto pajamų.

Rusija, pasiūliusi skolas apmokėti rubliais, bet kokį įsipareigojimų nevykdymą vadina dirbtiniu, nes turi pinigų skoloms apmokėti, tačiau teigia, kad sankcijos įšaldė jos užsienio valiutos atsargas užsienyje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: