Romualdas Rakauskas/kamane.lt nuotr.
Praėjusį savaitgalį Škotijoje prasidėjo Lietuvos fotografijos sezonas. Šis fotografijos parodų ciklas, kuris yra didžiausias iki šiol kada nors pristatytų Jungtinėje Karalystėje, suteiks unikalią galimybę Škotijos publikai susipažinti su dinamiška Lietuvos fotografijos meno kultūra ir istorija. Projektas yra Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinės programos Jungtinėje Karalystėje dalis.

Iki 2014-ųjų metų sausio 6 dienos besitęsiančio ciklo programoje – net šešios parodos Glazgo ir Irvine miestuose. Projektą remia LR Kultūros ministerija bendradarbiaujant su LR užsienio reikalų ministerija, Tarptautinių kultūros programų centru ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriumi.

Lietuvos fotografijos parodų sezono Škotijoje iniciatorius, Street Level Photoworks galerijos direktorius Malcolmas Dicksonas, mano, jog įvairi ir gyvybinga Lietuvos fotografijos kultūra gali praturtinti ir praplėsti meninį škotų akiratį.

„Mūsų 2010-tais metais organizuota pirmoji Rimaldo Vikšraičio paroda savo griežtu ir atviru žvilgsniu į nykstančio lietuviško kaimo aspektus susilaukė didelio vietinės publikos dėmesio. Naujasis fotografijos sezonas supažindins su įvairesne Lietuvos fotografijos praktika, kuri jau susilaukė didelio susidomėjimo tarp programoje dalyvaujančių galerijų. Lietuvos fotografija čia yra patraukli savo istorijomis, kurios yra artimos ir suprantamos vietinei publikai. Mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos fotografais tęsis ir toliau, taip pat kaip ir planai supažindinti Lietuvos publiką su Škotijos fotografijos kultūra”, – mintimis dalinosi M. Dixonas.

Nuo rugpjūčio 10 d. parodos vyksta Street Level Photoworks and Hidden Lane galerijose, Glazgo mieste. Antroji programos dalis, prasidedanti nuo spalio mėnesio, taip pat persikels ir į Irvino miestą, Harbour Arts Centre. Šis fotografijos sezonas yra sėkmingas trejų metų bendradarbiavimo su Kauno fotografijos galerijos kolektyvu rezultatas. Parodos buvo specialiai kuruotos atsižvelgiant į daugelį dalyvaujančių menininkų, kurie dar niekada nebuvo pristatyti Jungtinėje Karalystėje.

Spalio 11 d. Irvino mieste esančioje Harbour Art Centre galerijoje bus atidaryta paroda „Kaunas Street Photography”. Dalyvaujantys menininkai: Romualdas Rakauskas, Romualdas Požerskis ir Gintaras Česonis.

„Lietuvoje vyrauja stiprus humanistinės fotografijos žanras kartu su juodai baltos gatvės fotografijos „lemiamo momento” (‘decisive moment’) tradicija. Šie fotografai, priklausantys Lietuvos fotomenininkų sąjungai, yra vieni iš svarbiausių kūrėjų, reprezentuojančių tris kartas: Romualdas Rakauskas (g. m. 1941), Romualdas Požerskis (g. m. 1951) ir Gintaras Česonis (g. m. 1974). Šiame įspūdingame fotografijų cikle atsiskleidžia Kauno atmosfera, šviesa, erdvė ir poetiška miesto kasdienybė”, – sako šios parodos rengėjai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: