Naujoje dokumentikoje „Prince William: We Can End Homelessness“ princas Williamas pirmą kartą per šešerius metus viešai paminėjo savo brolį, princą Harį. Tai sukėlė susidomėjimą tiek karališkosios šeimos, tiek visuomenės tarpe, nes ilgus metus Williamas ir Haris vengė viešai kalbėti apie vienas kitą dėl įtemptų santykių. Šis viešas brolių santykių atspindys atkreipė ekspertų dėmesį ir įžiebė viltį, jog princas Williamas galimai žengia žingsnį santykių atstatymo link.
Dokumentika nagrinėja princo Williamo įsipareigojimą kovoti su benamystės problema Jungtinėje Karalystėje, o vienas ryškiausių momentų yra princas Viljamo prisiminimas apie jų motiną, princesę Dianą. Williamas pasidalijo, kaip Diana, siekdama parodyti jiems socialines problemas, kartu su Harriu ir Williamu
lankydavosi benamių prieglaudose. Viename iš dokumentinio filmo peržiūros klipe princas Williamas pareiškė: „Mano mama nusivedė mane į „The Passage“ ji nuvedė mane ir Harį ten. Tuo metu man turėjo būti 11, gal 10. Niekada anksčiau nebuvau tokioje vietoje ir šiek tiek nerimavau, ko tikėtis“.
Dokumentiniam filme yra parodyti anksčiau nematyti princo Williamo ir princesės Dianos vaizdai iš Vestminsterio prieglaudos „The Passage“, kuri buvo viena iš vietų, kuriose Diana mokė savo sūnus suprasti socialines problemas. Ši organizacija teikia pagalbą benamiams ir skatina visuomenės supratimą apie benamystės problemą. Filme matomas 1993 m. birželio 14 d. užfiksuotas vaizdas, kuriame, likus kelioms dienoms iki savo 11-ojo gimtadienio, Williamas žaidžia šachmatais su benamiu. Kitas vaizdas iš tų pačių metų gruodžio rodo Williamą su kostiumu, nešantį dovanas kartu su mama per šventes.
Šie apsilankymai atvėrė Viljamui akis į socialinius skirtumus. „Tuomet ir supratau, kad yra žmonių, kurie gyvena ne taip, kaip mes,“ – pridūrė jis. Jis taip pat papasakojo apie prieglaudos gyventojų nuoširdumą, kai išgirdo juos sakant „praėjusią naktį aš miegojau gatvėje“. Princą tai giliai paveikė, nes, kaip sakė Williamas, vaikas dažnai turi ribotą pasaulio suvokimą ir nesupranta, kad egzistuoja įvairios gyvenimo patirtys. Princas prisiminė, kaip šie apsilankymai atvėrė akis socialiniams skirtumams ir padėjo suprasti benamystės problematiką. Pasak Viljamo, šis vaikystėje patirtas motinos pavyzdys tapo svarbiu pamatu jo dabartinėms socialinėms iniciatyvoms.
Dokumentiniame filme pateikiami nuoširdūs interviu, užkulisiniai kadrai ir benamystės paveiktų asmenų istorijos, pateikiami išsamūs iššūkiai ir galimi sprendimai sprendžiant šią aktualią socialinę problemą.
Princas Williamas ir princas Haris ilgą laiką nebuvo viešai pripažinę vienas kito egzistencijos, ypač po to, kai Haris su žmona Meghan Markle pasitraukė iš karališkosios šeimos ir persikėlė gyventi į Jungtines Valstijas. Tiesa, Haris ne kartą minėjo karališkąją šeimą savo interviu ir autobiografinėje knygoje „Spare“, o jo atviri neigiami komentarai apie šeimos santykius sulaukė visuomenės dėmesio bei sukėlė karališkajai šeimai rūpesčių. Haris ir „Suits“ serialo aktorė, 43-ejų Meghan Markle, 2021 m. dalyvavo atvirame interviu su Oprah Winfrey, kuriame jie pateikė kaltinimų dėl rasizmo vienam iš karališkos šeimos nariui ir kritikavo pačią instituciją karališkąją instituciją. 2022 m. jie toliau išsakė kritiką per „Netflix“ dokumentinį serialą „Harry & Meghan“.Praėjusiais metais Haris išleido autobiografinę knygą „Spare“, kurioje, tarp kitų kaltinimų, jis apkaltino Viljamą, esą šis jį fiziškai užpuolė per ginčą dėl Meghan jo namuose Londone 2019 m., jau po to, kai Haris ir Meghan buvo susituokę.
Karališkosios šeimos ekspertai teigia, kad Williamo žingsnis įtraukti brolį į dokumentikos naratyvą yra iš anksto labai gerai apgalvotas. Tai ne tik paprastas prisiminimas apie motinos įtaką, bet ir simbolinis gestas, rodantis, jog Williamas galbūt ieško būdų suartėti su broliu. Tiek žiniasklaida, tiek visuomenė spėlioja, ar šis paminėjimas taps galima susitaikymo pradžia.
Visuomenės požiūris į brolių santykius yra labai įvairūs. Dalis žmonių palaiko Harį už jo drąsą kalbėti apie šeimos problemas, o kiti – Williamą, kuris išliko ištikimas tradicijoms ir karališkosios šeimos vertybėms. Ši dokumentika gali padėti parodyti platesnę Viljamo ir jo šeimos pusę, galbūt suteikiant auditorijai daugiau empatijos abiem broliams.
Įsipareigojimas dėl benamystės mažinimo
Dokumentikoje pristatomas ne tik Williamo asmeninis gyvenimas, bet ir jo įsipareigojimas mažinti benamystės lygį Jungtinėje Karalystėje. Princas Viljamas tikisi, kad jo veikla ir dokumentikoje išdėstyta vizija paskatins visuomenę labiau įsitraukti į šią problemą. Viljamas siekia sukurti ilgalaikius pokyčius, kurie ne tik suteiktų pastogę, bet ir spręstų gilumines problemas, kurios lemia benamystės atsiradimą.
„Prince William: We Can End Homelessness“ dokumentika ne tik atveria diskusijas apie socialines problemas, bet ir suteikia galimybę karališkosios šeimos gerbėjams naujai pažvelgti į brolių Viljamo ir Hario santykius. Dokumentikos paminėjimas rodo, jog Viljamas, nepaisant visų skirtumų, prisimena ir vertina bendras patirtis su broliu ir motina Diana. Toks gestas galbūt taps tiltu, vedančiu į galimą šeimos susitaikymą ateityje.