Mieli sernjorai, gimę prieš 2000-uosius metus, kaip laikotės? Jau ima miegas nesulaukus 22 valandos? Kada paskutinį kartą buvote klube? Nebepamenat? Visuomet jums gali padėti „Biobil“ ir kiti ginkmedžio preparatai. Ar jau užsirašėte pas chiropraktiką, ar jau turite antras vilnones šlepetes? Kad visai neatsiliktumėte nuo realybės bei šiuolaikinio jaunimo paruošėme jums aktualų šiuolaikinių muzikinių vaizdo klipų sąrašą, kuris jus stebins, šokiruos, piktins, glumins ir galiausiai netgi džiugins.
Jūsų reakcijos bus tikros ir nesumeluotos… ir mes vis dar manome, kad šiuolaikiniai senjorai nėra beviltiški – su jais galima susikalbėti, o jų mentalinės galios išgyventi šame pasaulyje dar galutinai neišsekusios.

10. Lido Pimienta „Te Quería”
„Kakoj kašmar!“ – sušuktų senolis, gimęs prieš 2000-uosius metus.
„Mergaite, – sakytų, – kas čia per prisigalvojimai? Išsipaišyti veidą tokiai jaunai ir daryti karnavalą!“
Lido Pimienta – tikra kolumbietė, gimusi Kolumbijoje, tačiau vėliau persikrausčiusi į Kanadą ir ten pradėjusi savo dainininkės karjerą. Lido dainuoja ispaniškai, jos muzikoje gausu afrikietiško ir kolumbietiško ritmo, etninių elementų. Tačiau ši mergaitė jau visai nebe mergaitė – jai šiuo metu trisdešimt aštuoneri metai!
Savo dainoje „Te Quería” ji dainuoja apie nelaimingą meilę be atsako ar, tiksliau, kaip dažnai nutinka, moteris beviltiškai įsimyli vyrą, tačiau vyras pernelyg nekreipia į ją dėmesio. Kol dar iki galo negirdėjau žodžių, vieną akimirką suabejojau, ar daina skirta merginos draugui ar… jos tėvui! Tačiau dainoje vis dėlto dainuojama apie mylimąjį.
Vaizdo klipe metaforiškai vaizduojami toksiški santykiai, kurie perskrodžia gyvenimo tėkmę ir sutrikdo įvykių eigą. Linksmas karnavalas tampa susišaudymo vieta, tačiau pagrindinė veikėja nepasiduoda negatyvui ir šventė tęsiasi toliau. Išpaišyti veidai reiškia jos transformaciją iš tos, kuri kentėjo priespaudą ir toksiškumą, į jauną laimingą moterį.
Lido Pimienta priklauso LGBTQ+ bendruomenei ir jau daug metų yra žinoma kaip kovotoja už žmogaus teises. Šiuo metu ji yra vieniša mama.

9. Uzi Freyja „Don’t Distub Me“
„Ojojoj, kokios karalienės mes jaučiamės! Šiais laikais tik išsišokti visiems ir rūpi,“ – bamba senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Uzi Freyja – tai vokalistės iš Kamerūno Kelės Rouz ir didžėjaus NGAIO duetas, susikūręs per vieną atviro mikrofono vakarą Nantes mieste, Prancūzijoje.
Kelė Rouz užaugo muzikantų, klausančių ir grojančių gospelą, soulą, šeimoje. Ji nuo pat mažumės rodė susidomėjimą muzika ir įsikvėpusi tokiais hip-hopo ir repo atlikėjais kaip Eminemas, Latifa, Niki Minaj, dar mokykloje pradėjo rengti pasirodymus. Dabar ji žinoma dėl savo prieštaringos, sensualios elektroninės muzikos.
Dainoje „Don’t Disturb Me“ Uzi Freyja dainuoja apie moters kūną, apie meilę ir neapykantą savo kūnui, paveiktą būtent kitų žmonių nuomonės ir kritikos. Vaizdo klipe šoka pati Kelė Rouz kartu su kitais tamsios odos afroamerikiečiais, menkai apsirengę ir judėdami aštriais, kampuotais judesiais. Vokalistė dažnai šiepia dantis, jos veidas persimaino lyg ji būtų apsėsta velnio, tačiau iš jos sklindantys žodžiai teigia, kad ji laiminga, kad jai nerūpi kitų negatyvūs atsiliepimai ir ji yra karalienė.
Klipe vaizdas atrodo demoniškas dėl veikėjų šukuosenos, aprangos, veido išraiškų, vokalistės balse galima atpažinti pyktį, tačiau dainos žinutė yra stipri – kiekviena moteris yra karalienė, o savo neigiamus komentarus galite pasilikti sau.

8. JADE „Angel of My Dreams“
„O kas čia per triukšmas!“ – krenkčia senolis, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Ogi britų atlikėjos JADE debiutinis singlas „Angel of My Dreams“, kuriame veiksmas vyksta Pietų Šyldse, mieste, kuriame JADE praleido vaikystę.
Vaizdo klipe vaizduojamas atotrūkis tarp varguolių ir turtuolių, tai yra popžvaigždžių, kurioms, atrodo, viskas ranka pasiekiama, visi turtai ir šlovė, ir paprastų arba vargingų asmenų, kurie galbūt turi didelį talentą, tačiau neturi tiek galios.
JADE vaizdo klipe talentingai įkūnija kelis asmenis. Taip pat rodoma vaizdo medžiaga iš jos paauglystės, kaip būdama jauna ruošėsi JK „X faktoriui“. Kitaip tariant, tai pasakojimas, kaip ir ančiuko virstama gulbe. Klipą įkvėpė tokie filmai kaip „Penktasis elementas“ ir „Juodoji gulbė“.
Debiutinis JADE singlas iškart susilaukė populiarumo, jame originaliai maišosi tokie muzikos stiliai kaip pop, elektronika, elektroklešas, šokių muzika, o įkvėpimo semtasi iš 1967 metų Eurovizijos nugalėtojos JK atlikėjos Sendės Šon singlo „Puppet on a String“. Būtent dėl šios priežasties dainos „Angel of My Dreams“ vieni iš autorių laikomi ir Bill Martin ir Phill Coulter, kurie rašė „Puppet on a String“.
JADE muzika iš pažiūros gan chaotiška ir provokuojanti, taigi prižadame, kad papiktins kiekvieną senjorą, gimusį prieš 2000 metus.

7. Megan Thee Stallion „Mamushi“ (feat. Yuki Chiba)
„Kas čia per vaikų gąsdinimas! Kas čia per nuogybės! Net angliškai nemoka kalbėti!“ – putojasi senolis, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Mus taip pat šiek tiek išgąsdino šis klipas, pilnas pavojingų jakudzų, slankiojančių dantis šiepiančių gyvačių ir fatališkų moterų, kurios galvą gali susukti net pačiam gudriausiam.
Dainos žodžiai nėra labai gilūs. Iš esmės dainuojama apie pinigus, apie valdžią, apie grožį. Nors sunku supaisyti, nes vartojamas slengas. Tačiau akivaizdu, kad susikūrė ameriekietės ir japono muzikinis duetas, kuris (galbūt) atostogauja Japonijoje ir nusprendė susukti vaizdo klipą.
Japonas ateina į vietinį viešnamį, kuriame pilna gražiausių merginų, jis drebančia ranka parodo į seksualią juodaodę. Ši nusitempia jį į baseiną ir virsta… gyvate!
Ir pats dainos pavadinimas „mamushi“ reiškia ne ką kitą, o japonišką gyvatę. Gyvatės simbolis pasitaikydavo reperės Megan karjeroje ir anksčiau tokiose dainose kaip „Cobra“, „Hiss“ ir „Boa“. Šia simbolika ji nori išreikšti savo virsmą į turtingą ir klestinčią moterį. Ji pabrėžia, kad praeitį paliko užnugary ir dabar jos laukia šlovinga ateitis, kurią lydi būtent gyvatės įvaizdis.
Beje, Megan Thee Stallion ir Yuki Chiba yra tarpkultūrinis reperių duetas! Puiki terpė senoliui, gimusiam prieš 2000-uosius metus, pasipiktinti.

6. Childish Gambino „Little Foot Big Foot“
„Nesuprantu… Jau nebeliko tikro, gryno meno! Dabar jau vien tik eklektika…“ – burba senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Nors garsaus Amerikos atlikėjo Childish Gambino, dar žinomo kaip Donald Glover, braižas ir yra šiek tiek chaotiškas, tai yra jo muzika apima ir repą, ir etninius elementus, šiame vaizdo klipe dar ir džiazą, jo pasirodymuose gausu modernaus šokio, tačiau jo dainose viskas nėra taip labai jau ir nesuprantama. Pagrindinė Childish Gambino muzikos tema yra rasinė segregacija Amerikoje.
Atlikėjas prieš šešerius metus išgarsėjo su šokiruojančiu socialinę kritiką išreiškusiu singlu „This Is America“, o nespalvotame vaizdo klipe „Little Foot Big Foot“ vaizduojami Džimio Krou laikai Jungtinėse Valstijose, kai tuose kraštuose vyravo rasinė segregacija ir, švelniai tariant, juodaodžiui nebuvo saugu vaikščioti gatvėse.
Nedideliame bare pasirodo muzikos grupė „Johny and the Pipes“. Publika juos pasitinka priešiškai, veidai apsiniaukę, o netrukus į muzikantų entuziazmą atsakoma smurtu. Tačiau kažkodėl nuotaika nesubjūra ir tempas pasidaro tik dar linksmesnis.
Kurdamas „Little Foot Big Foot“ Childish Gambino ir toliau bendradarbiauja su aktoriumi, muzikantu ir režisieriumi Hiro Murai (jie kartu statė ir „This Is America“ muzikinį klipą), taigi galima pastebėti tokių panašumu kaip muzikinis repo intarpas, žvilgsnis iš šalies, lyg kūrėjai iš šono žiūrėtų į socialinę santvarką Amerikoje, daug modernaus šokio elementų, energijos ir, žinoma, smurto.
Senjorui, gimusiam prieš 2000-uosius metus, šis vaizdo klipas atrodo keistas.

5. SZA „Shirt“
„Nu tai jei tau norisi būti tokiai tobulai, tu ir būk tobula“, – piktinasi senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Bet ar tikrai šis video klipas vien apie norą būti tobulai?
Amerikiečių R&B atlikėja ir dainų autorė SZA dainoje atvirai pasakoja apie patirtus toksinius santykius ir kaip būtent šie santykiai buvo jos dugnas, nuo kurio atsispyrė ir nusprendė daugiau nebetylėti, prabilti. Šie santykiai ją atvedė prie pervargimo ir beprasmybės jausmo, tobulybės siekio, privertė giliau pažvelgti į save ir pastatė ant meilės ir neapykantos ribos.
Vieni pripažino šią dainą kaip brandžią, nes atlikėja nagrinėja psichologines temas, tačiau kitiems atrodo, kad kūrinys labiau išreiškia destruktyvią meilės prigimtį. Mūsų nuomone, gali būti ir taip, ir taip.
Muzika, kurią groja SZA, priskiriama R&B žanrui, tačiau joje galima atrasti ir trepo, ir sintezatorių, ir 808 ritmo. Būtent daina „Shirt“ yra tamsi ir nuožmi, lyg atlikėja norėtų atkeršyti savo mylimajam už nepavykusius santykius. Pačiame vaizdo klipe gausu smurto, kriminalinių įvykių, nukrypimo nuo normos, kaip antai nėščios nuogos vienuolės, pakabintos ant rankų.
Mieli senjorai, gimę prieš 2000-uosius metus, pasaulis nėra vien ramunėlės ir jame ne tik vilkas gaudo zuikį.

4. FKA Twigs “Eusexua”
„Nugi nesuprantu šiuolaikinio jaunimo… Dabar jis lotyniškai kalba?“ – ech, senoli tu senoli…
Senjorams, gimusiems prieš 2000-uosius metus, tikrai gan sunku suprasti šiuolaikinius pavadinimus ir ypač dainų tekstus, kur jau nebėra nei taisyklingos lietuvių, nei taisyklingos anglų kalbos. Visuose vaizdo klipuose vien smurtas, o jei ir ne smurtas, tai ir repas, kurio senjorai jau nebesupranta…
Bet čia net ne repas! O… išžergtaklyniai nuogaliai! Tai ko dabar čia jie kviečia taip žargstydamiesi ir demonstruodami stačius spenelius? Dar su auskaru nosyje! Kur šiais laikais nuklydo moralės ribos??
Taigi apie ką vis dėlto daina „Eusexua“? Apie meilę, laisvę, vienatvę ir kažką karališko dydžio. Tačiau juk meno ir nereikia paaiškinti iki galo.
Atlikėjos FKA Twigs muzika gotikinė ir tamsi. Kaip ji pati sakė būdama Prahoje ir dalyvaudama Čekijos sostinės naktiniame gyvenime, jai pogrindinė muzika reiškia laisvę nuo šiuolaikinio negatyvo, kai kūrėja savo bendruomenėje gali išsilaisvinti iš vidinių demonų ir išsigydyti žaizdas. Nors FKA Twigs muzika nėra grynai techno žanro, tačiau ji intencionaliai siekia būti su juo siejama, nes būtent techno jai asocijuojasi su šia pogrindine laisve.
Pati atlikėja pasižymi iššaukiančia išvaizda: pusiau skusta galva, įmantriais auskarais nosyje ir nuskustais antakiais. Taip ji atstovauja alternatyviąsias meno sroves.
Tuo tarpu senjorui, gimusiam prieš 2000-uosius, tik po lapais slėptis su savo languotais marškiniais ir laisvalaikio šortais…

3. A$AP Rocky „Tailor Swift“
„Kaip nepadoru!“ – šaukia senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Automobilį vairuojantis šuo, nuogas vyras ant kapoto, tualetuose kortomis žaidžiantys ir breiką šokantys vyrai, negyvas triušis kriauklėje, iš dangaus nukrentantis „Toi toi“, iš kurio lyg niekur nieko išlenda žmogus, arklys ant sofos, susilankstęs žmogus spintelėje, kompiuteris šaldytuve ir dar daug daug visokių nesąmoningų vaizdų, žaibiškai keičiančių vienas kitą, kol reperis ASAP Rocky repuoja dainą, kurios pavadinimas visai nesusijęs su dainos turiniu, kaip ir visas vaizdo klipas.
Atlikėjas kaip ir kiti šiame straipsnyje minėti reperiai nori apdainuoti ir pabrėžti savo kelią nuo nulio iki turtų ir šlovės, kaip jis iš nieko tapo garsi ir ambicinga mados ikona. Ar vaizdo klipe daug stiliaus? Jei gariūnininę striukę ir sniego žmogaus kostiumą laikome mados viršune, tada taip, vaizdo klipe visi apsirengę kaip mados guru. Na, bet manyje prabilo senjorė, gimusi prieš 2000-uosius metus, nes išties sveikam protui sunku suprasti tokį chaotišką meną be prasmės ir tikslo. Tokie jau tie naujausieji laikai.
Tačiau ASAP Rocky – jau visai nebe jaunuolis. Jam yra trisdešimt šešeri metai, gyvenimo vėtytas ir mėtytas buvo nuo pat vaikystės, kai augo Harleme ir ten pat buvo nušautas jo brolis, o tėvui sėdus į kalėjimą su mama ir sese teko keliauti iš vienos prieglaudos į kitą. Taip kad senjorai, gimę prieš 2000-uosius metus, labai nepurkštaukite dėl nesuvokiamo atlikėjo meno, nes jis ne toks ir kvailas: ASAP Rocky, kaip ir visi normalūs žmonės, trokšta tik vieno – maištauti prieš jam primestą pasaulio tvarką.

2. Tove Lo & SG Lewis „Busy Girl“
„Mano laikais tokių dalykų nebūdavo…“ – jau visai atvapinęs žandikaulį stebisi senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Tove Lo & SG Lewis muzikinis vaizdo klipas „Busy Girl“ greičiausiai labiausiai atitinka šiuolaikines nuotaikas. Jis kupinas seksualumo, drąsos, na, o pagrindinis šokėjas, išsirengęs beveik nuogai ir sensualiai judantis ant mados podiumo, yra ne kas kitas, o Drag Queen.
„Paaiškinkite man, kad yra ta Drag Queen?“ – visas perbalęs iš siaubo klausia senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus. Senoli, tau jau nesuprasti tokių dalykų…
Tove Lo ir SG Lewis yra švedų atlikėjos ir britų muzikanto duetas, susikūręs prieš keletą metų. Vaizdo klipe „Busy Girl“ nėra nei Tove Lo, nei SGLewis, tačiau akivaizdu, kad duetas prijaučia LGBTQ+ bendruomenei.
Tove Lo yra oficialiai pasiskelbusi, kad yra biseksuali. Ir minėtoje dainoje autoriai nori perteikti LGBTQ+ bendruomenės jėgą ir galią. Dainos žodžiai „aš esu įgudusi, aš esu galinga, kiekvieną sekundę, minutę, valandą puikiai atlieku savo darbą, kale, esu geresnė už tave“ ir pagrindinio vaizdo klipo personažo – įspūdingo šokėjo – judesiai ir ekspresija aiškiai perduoda žinutę, kad LGBTQ+ benduomenė yra stipri, galinga, graži, seksuali ir, be abejonės, turi ką parodyti.
„Gal žinot dar kokių nors panašių muzikinių klipų…?“ – visas išraudęs klausia senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.

1. Sabrina Carpenter „Taste“
„Va čia tai man patinka!“ – pagaliau su džiaugsmu sušunka senjoras, gimęs prieš 2000–uosius metus.
Žinoma, kas gali būti smagiau, nei dvi gražios moterys, kovojančios dėl vyro, kurios, nužudžiusios vyrą, vėliau pačios tampa pora? Žanro klasika, vyrų svajonė, moterų pikdžiuga.
Atlikėja Sabrina Carpenter savo muzikiniame vaizdo klipe „Taste“ kartu su žinoma amerikiečių aktore Jenna Ortega (išgarsėjusia seriale „Trečiadienė“ (Wednesday, 2022) vaidina meilės ir pavydo dramą su žiaurumo elementais. Peiliai, pjūklai, žirklės, vudu lėlės – ko tik viena moteris nepadarys kitai moteriai dėl vyro meilės.
Žinoma, šios dainos istorija yra peremta pačios atlikėjos nelaiminga meile. Manoma, kad tai meninė interpretacija meilės trikampio, kuris 2020 metais vyko taro Carpenter, Olivia Rodrigo ir Joshua Basset ir kuris atlikėjai paliko neišdildomą įspūdį. Nors romanas truko trumpai, Sabrinai jis paliko gilius emocinius pėdsakus, todėl praėjus ketveriems metams istorija tapo jos įkvėpimo šaltiniu sukurti dainą „Taste“. Tačiau vaizdo klipas nėra persmelktas kartėlio, pykčio ar širdgėlos. Į patirtį pažvelgta su humoru ir lengvai. Atrodo, sunkiausi laikai Carpenter jau praėjo.
„Na, gal ir nieko tas šiuolaikinis pasaulis… Gražios moterys pešasi tarpusavyje“, – daro išvadą senjoras, gimęs prieš 2000-uosius metus.
Taigi, mieli skaitytojai, galbūt senjorai, galbūt Gen Z, tikime, kad šį straipsnį skaitė įvairaus amžiaus asmenys, tai ne paskutinė mūsų publikacija. Tieskime tolerancijos ir pažinimo tiltus tarp kartų, nes turbūt ir patys žinote, kas mūsų visų laukia.