Šaltasis sezonas – iššūkis ne tik jums, bet ir jūsų mylimam šuneliui. Žemesnės temperatūros gali paveikti šuns kasdienybę, pavyzdžiui, trumpesni pasivaikščiojimai ir mažesnis fizinis aktyvumas. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į mitybą – panašiai kaip žmonėms, augintiniams šaltuoju sezonu gali pritrūkti reikalingų vitaminų. Šie patarimai padės užtikrinti kad jūsų šuo bus sveikas ir jausis komfortiškai žiemai ir rudenį.
Individualūs šuns poreikiai
Kaip jūsų šuo yra prisitaikęs prie šaltesnių orų, priklauso nuo jo veislės ir kailio. Pavyzdžiui, šunys be pokailio ar trumpaplaukiai sunkiau toleruoja žemesnes temperatūras, todėl jiems reikia daugiau pasiruošimo prieš einant į lauką.
Esant poreikiui, galite įsigyti šiltus rūbus, tokius kaip liemenė, kombinezonas ar striukė. Avalynė šunims taip pat gali padėti jaustis drąsiau sniege ar vaikščiojant šaltu grindiniu. Svarbu šunį supažindinti su nauja apranga dar prieš tai, kai jos prireiks. Kadangi šunys nėra pratę dėvėti striukių ar batų, gali tekti laukti, kol jie jausis patogiai. Jei batai visgi lieka nepriimtini, galite rinktis specialius tepalus, apsaugančius jų pėdas.
Maisto pasirinkimas
Daugelis šeimininkų mėgsta palepinti savo augintinius šaltuoju sezonu. Tačiau verta apgalvoti, kiek fizinės veiklos jūsų šuo gauna. Turbūt pasivaikščiojimams ar aktyvioms veikloms neskirsite tiek laiko, kai lauke šalta ar drėgna. Jei jūsų šuo juda mažiau, svarbu atsižvelgti į jo mitybos poreikius.
Galite atsargiau reguliuoti porcijas, tačiau nereikia nieko drastiškai keisti. Galite įtraukti produktus, kurie padės stiprinti šuns imuninę sistemą ir kovoti su šalčiu. Šaltuoju sezonu taip pat rekomenduojama į mitybą įtraukti šilto bei riebesnio maisto. Kaloringesnis pašaras gali padėti šuniui išlaikyti tinkamą kūno temperatūrą.
Žinoma, dėl mitybos pokyčių geriausia pasikonsultuoti su veterinaru. Jie atsižvelgs į individualius šuns poreikius ir patars, kokių vitaminų ir papildų reikia, pavyzdžiui, tai gali būti aukštos kokybės papildai šunims sąnariams stiprinti ar tinkamos odos būklės palaikymui.
Guolis namuose
Svarbu pasirūpinti, kad namuose šuo turėtų šiltą guolį. Patikrinkite, ar nėra skersvėjų ar kitų šalčio šaltinių. Problemų dažniausiai kyla staiga atšalus orams, ypač jei šildymo sezonas dar neprasidėjo. Galite naudoti šildytuvus, tačiau turite juos laikyti saugiose vietose, kad šuo netyčia nenusidegintų. Jei galvojate apie šildančias antklodes, pasirūpinkite, kad jų temperatūra nebūtų per aukšta. Namuose taip pat derėtų vengti didelių temperatūros skirtumų (tiek dėl jūsų, tiek dėl jūsų šuns gerovės).
Grėsmės lauke
Vaikščiojant lauke jūsų šuo susiduria ne tik su šalčiu ar sniegu. Pavyzdžiui, žiemą keliai ir takeliai dažnai barstomi druska, kurią būtina nuvalyti nuo šuns pėdų. Druska sausina pėdutes, todėl jos gali pradėti skilinėti ar atsirasti žaizdų. Taip pat, šuo gali druską ar kitas medžiagas nusilaižyti, dėl ko gali kilti virškinimo ar kitų sveikatos problemų.
Jei reikia, naudokite tepalus ar kremus, kurie padės apsaugoti šuns pėdas nuo neigiamų aplinkos veiksnių.
Patarimų apžvalga
Siekiant, kad šuo jaustųsi komfortiškai šaltuoju sezonu, šunų šeimininkai turėtų prisiminti šiuos patarimus:
-
Įsigykite tinkamą ir kokybišką aprangą šuniui (ypač jei šuo neturi pokailio).
-
Prieš einant į lauką, tepkite šuns pėdas specialiu tepalu ar balzamu.
-
Pasivaikščiojimo metu niekada nepaleiskite šuns nuo pavadėlio, nes šaltyje jam gali būti sunkiau orientuotis, o ilgas buvimas šaltyje gali būti pavojingas.
-
Po pasivaikščiojimo svarbu kruopščiai nuvalyti šuns kailį ir pėdas. Jei reikia, naudokite tepalus pėdoms, kad išvengtumėte skilinėjimo ar žaizdų.
-
Pritaikykite šuns mitybą pagal jo fizinį aktyvumą, tačiau įtraukite ir kaloringesnio, šilto maisto.
-
Užtikrinkite, kad šuo namuose turėtų šiltą guolį, apsaugotą nuo skersvėjo.
-
Jei naudojate šildytuvus, laikykitės visų saugumo nurodymų.
-
Pastebėję peršalimo simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.
Tinkamas pasiruošimas žiemai – jūsų šuns gerovė
Prieš prasidedant šaltajam sezonui, tinkamai paruoškite savo augintinį. Atkreipkite dėmesį į jo mitybą, papildus, gyvenimo sąlygas ir pasivaikščiojimų trukmę. Jei reikia, pasikonsultuokite su veterinarijos specialistais, kurie padės jums rasti geriausius sprendimus.
Partnerio turinys