© Wikimedia Commons nuotr.

Sparčiai besivystančioje kosmoso pramonėje ir tyrimuose mokslininkai ieško pažangiausių sprendimų. Dalis tyrėjų tikina, kad praeityje naudotus didelius kosmoso palydovus pakeis žymiai mažesni ir pažangesni nanopalydovai. Apie šį technologinį iššūkį antradienį Vilniuje prasidėsiančioje kosmoso ekonomikos konferencijoje „Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“ savo įžvalgomis dalinsis šiemet 75-metį švenčiančio NASA „Ames“ tyrimų centro mokslininkai.

„Šiais metais Lietuva tapo kosmine valstybe. Savo pavyzdžiu įrodėme, kad galime kurti ir sėkmingai įgyvendinti mažo tipo palydovų misijas. Prie mūsų sėkmės daug prisidėjo ir NASA „Ames“ tyrimų centro mokslininkai, kurių įžvalgos konferencijoje turėtų sulaukti didelio dėmesio“, – sako Linas Sargautis, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto veiklos ekspertas ir vienas iš konferencijos organizatorių.

Konferencijoje NASA „Ames“ tyrimų centre dirbantis Jaroux‘as Belgacem‘as skaitys pranešimą apie mažųjų palydovų vaidmenį augančioje kosmoso pramonėje, o Harry Partridge‘as kalbės apie techninius iššūkius, su kuriais susiduriama, norint kosmoso palydovus sukurti žymiai mažesnius.

Šių metų spalio pradžioje Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl tarptautinės stažuočių programos. Į konferenciją atvykstančių NASA mokslininkų vizitas – dar vienas glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys.

Spalio 21–23 dienomis vyksiančioje „Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“ konferencijoje Lietuvos, JAV, Saudo Arabijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ukrainos ir kitų šalių atstovai diskutuos ir dalysis įžvalgomis apie vykdomus kosmoso tyrimus, kosmoso ateities perspektyvas, mokslinių ir inovatyvių projektų finansavimo galimybes. Renginyje taip pat bus apdovanoti Lietuvos palydovų „CanSat“, raketų ir bepiločių orlaivių konkurso nugalėtojai.

LRT televizijos laida „Laba diena, Lietuva“ transliuos konferencijos atidarymą ir kalbins organizatorius bei pranešėjus.

Vieną didžiausių tokio pobūdžio konferencijų Baltijos šalyse organizuoja Lietuvos kosmoso asociacija su Vilniaus universitetu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: