Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pirmadienį automatinė gaisrų stebėjimo sistema Kuršių nerijoje užfiksavo gaisrą. Žaibiška Kuršių nerijos nacionalinio parko, Klaipėdos ir Juodkrantės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų reakcija padėjo gaisrą greitai neutralizuoti. Žala gamtai buvo minimali.

Gaisras užfiksuotas 13 val. 54 min kelio Smiltynė-Nida ketvirtajame kilometre. 14 val. 25 min. Į įvykio vietą jau buvo atvykę Klaipėdos priešgaisrinės pajėgos. Po 20 min. Gaisras buvo užgesintas.

„Norėčiau kuo nuoširdžiausiai padėkoti visiems nacionalinio parko darbuotojams, gaisrininkams ir miškininkams. Tik jų puikaus darbo dėka pavyko išvengti nelaimės. Tikiu, kad tai tikrai ne paskutinis kartas, kada bendrų pastangų dėka pavyksta išvengti didelių nuostolių. Nuoširdžiausiai jiems linkiu ir toliau išlikti tikrais savo srities profesionalais“, – dėkojo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Fezer pasakojo, kad jos darbuotojai turi aiškų protokolą, kaip veikti gaisro pavojaus atveju. Visi darbuotojai yra nuolat pasiruošę ir gali greitai reaguoti.

Gaisro žala gamtai – minimali, nes ugnis spėjo apgadinti tik miško paklotę. Medžių lajos liepsna nespėjo pasiekti.

Pirminiais duomenimis, gaisras galėjo kilti nuo numestos nuorūkos. Miške labai sausa, todėl gaisras gali kilti nuo menkiausio ugnies židinio. Jokio kito gaisro kilimo židinio nerasta.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: