© KaunoZinios.lt nuotr.

Paaiškėjo rinkimų, vykusių sekmadienį, rezultatai į Europos Parlamentą. Lietuva išrinko 11 europarlamentarų, kurie artimiausius 5-erius metus atstovaus mūsų šaliai Europos Parlamente. Rinkimai vienus kandidatus nuvylė, kitus – pradžiugino, taip pat pateikė keletą netikėtumų.

„Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ sulaukė didžiausio rinkėjų palaikymo, už šią partiją balsavo 17,39 proc. rinkėjų. Lietuvos socialdemokratų partija liko antra, su neženkliu skirtumu nuo lyderės – 0,12 proc. rinkėjų balsų, iš  viso už socialdemokratus balsavo 17,27 proc. rinkėjų. Nors TS-LKD ir triumfavo rinkimuose, tačiau jiems atitenka tik du mandatai vietoj keturių, iškovotų praeitų rinkimų metu. Į TS-LKD mandatus pretenduoja Gabrielius Landsbergis, vienas iš europarlamentarų naujokų, kurio sėkmė viešojoje erdvėje asocijuojama su žinoma pavarde, ir senbuvis – Algirdas Saudargas.

Socialdemokratai taip pat turės tenkintis sumažėjusiu mandatų skaičiumi – du mandatai vietoje buvusių trijų. Rinkimų rezultatai nesutapo su lūkesčiais – socialdemokratai nusivylė, partija ambicingai tikėjosi gauti jei ne 4 mandatus, tai nors 3, tačiau paaiškėjus galutiniams rinkimų rezultatams, LSDP viltys subliuško. Gauti du mandatai, į kuriuos pretenduoja europarlamentaru senbuviai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis. Išreiškiant nuomonę, kodėl Zigmantas Balčytis gavo mažiau pirmumo balsų nei Vilija Blinkevičiūtė, teigiama, kad didesniam palaikymui rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) galėjo sukliudyti Z. Balčyčio kandidatavimas tiek prezidento rinkimuos, tiek europarlamentarų.

Be šių dviejų partijų, du mandatus taip pat gavo partija „Tvarka ir teisingumas“ bei „Lietuvos liberalų Sąjūdis“.

Lietuvos liberalų sąjūdis gali su džiugesiu žvelgti į rinkimų rezultatus (16,52 proc. rinkėjų balsų), kadangi iki šiol ši partija turėjo vieną mandatą Europos Parlamente, o po šių rinkimų, partijos mandatų skaičius išaugo iki dviejų. Į mandatus pretenduoja Petras Auštrevičius bei Antanas Guoga, kuris šiuose rinkimuose įvardijamas kaip asmuo, pateikęs staigmeną, sulaukęs gausiausio LS partijoje rinkėjų palaikymo į europarlamentarus.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ sulaukė 14,27 proc. rinkėjų balsų, to užteko, kad išlaikytų esamus du mandatus, nors buvo išreikštos ambicijos gauti ir 3 mandatus. Šiai partijai Europos Parlamente atstovaus esamas europarlamentaras Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, kuriam vietą EP turės užleisti iki šiol dirbęs Juozas Imbrasas.

Vieną mandatą gavo Darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų koalicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Darbo partija (12,83 proc.)  pagal reitingavimą į EP siųs partijos lyderį VIktorą Uspaskich, kuris ketina atsisakyti Seimo nario mandato ir vykti dirbti į EP.

LVŽS šiais metais surinko 6,62 proc EP rinkimuose ir gavo vieną mandatą. Praėjusių EP rinkimų metu šiai pertijai nepavyko iškovoti europarlamentaro mandatų. Šios partijos deleguojamas kandidatas – Ramūnas Karbauskis.

Lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdematas Tomaševskis sulaukė didžiausio palaikymo (8,06 proc.) – keliaus dirbti į Briuselį. Šios partijos rinkimų rezultatus atitiko išreikšti lūkesčiai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: