Angela Ponce / Instagram.com archyvo nuotr.

Angela Ponce Camacho ispanų modelis ir šių metų Mis Ispanija grožio konkurso nugalėtoja. Angela pateko į istoriją kaip pirmoji transeksualė moteris išrinkta atstovauti Ispanijai šiais metais vykstančiame Mis Visata grožio konkurse. Modelis nori, kad jos storija taptų įkvėpimu ir pavyzdžiu transeksualiems žmonėms visame pasaulyje – nesvarbu, ar ji laimės, ar ne, gražiausios moters titulą.

Ponce karjera prasidėjo po to, kai laimėjo provincijos grožio apdovanojimą 2015 m. Dabar, 27-erių metų Angela Ponce birželio pabaigoje nugalėjo 20 konkurenčių ir pateko į pasaulinę žiniasklaidą kaip pirmoji transeksuali moteris dalyvausianti Mis Visata renginyje, kuris įsileido transeksualus jau nuo 2012 m.

„Aš užmerkiau akis“, – sakė ji, prisimindama pergalę. „Viskas ko norėjau tai buvo jausti kaip jie dėjo karūną, nes žinojau, kad tai yra istorinis momentas“.

Ponce planuoja Mis Visata konkursą panaudoti kaip platformą, skirtą atkreipti dėmesį į augantį trans paauglių savižudybių skaičių, taip pat ir į teisinius kodeksus, kurie vis dar diskriminuoja transeksualus visame pasaulyje.

„Jei mano veiksmai prisideda prie visa to, kad pasaulis žengtų šiek tiek vienu žingsniu į priekį, tuomet tai bus mano asmeninė karūnėlė kuri visada mane lydės“, – sakė Ponce žiniasklaidos atstovams Madride.

Ispanijos sostinė ką tik nuaidėjo savo surengtu savaitės trukmės LGBT paradu. Šventės pagrindinė tema ragino lygybę žmonėms, turintiems ne dvinarių lyčių tapatumą.

Angela Ponce 2

Instagram.com archyvo nuotr.

Praėjusiais metais Europos transeksualų grupės TGEU paskelbtame tyrime nustatyta, jog 77,5 proc. iš 885 transeksualų daugiau nei 16 metų amžiaus apklaustų Gruzijoje, Lenkijoje, Serbijoje, Ispanijoje ir Švedijoje, teigia svarstę apie savižudybę , o net 24,5 proc. yra bandę žudytis.

Ponce sakė, kad ji yra anksčiau nukentėjusi nuo diskriminacijos. Pavyzdžiui, modelio darbo srityje atliekant fotosesijas ar patenkant į mados renginius buvo atsisakoma jos paslaugų, kuomet dizaineriai ar kiti atstovai sužinoję apie atliktą lyties keitimo operaciją. Tokiomis akimirkomis ji gaudavo stiprybės iš šūkio: „Būti geriausia nėra pasirinkimas, o privalumas“.

angelaponce-9

Instagram.com archyvo nuotr.

Ji teigė, jog jos patirtis augant mylinčioje ir remiančioje šeimoje mažame miestelyje Ispanijos pietuose netoli Sevilijos gali būti naudinga pamoka kitiems. „Mano tėvai niekada neturėjo eiti į mokyklą ir reikalauti kokių tai pokyčių, tai darydavau pati”, – sakė Ponce, pabrėždama, kaip ji kiekvienam sutiktam naujam mokytojui drąsiai sakydavo „Kad ir koks vardas yra matomas sąrašuose, vadinkit mane Angela.“

2012 m. 23 metų kanadietei Jenna Talackova buvo uždrausta pretenduoti į Mis Visata konkursą, nes ji nebuvo „natūraliai gimusi“ moteris. Organizacija, tuo metu valdoma dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo – pakeitė taisykles po to, kai Jenna pagrasino imtis teisinių veiksmų.

Po šešerių metų Ponce teigia, kad transfobija yra vis dar išlikusi pasauline problema net ir Ispanijoje, šalyje, kurią ji laiko pirmąja LGBT teisių apsaugos srityje.

Angela Ponce 5

Twitter.com archyvo nuotr.

Po to, kai modelis perėmė Ispanijos grožio titulą, ji gavo šimtus palaikančių žinučių iš žiniasklaidos bei socialinių tinklų. Tačiau, Angela susilaukė ir kritikos iš kai kurių feminisčių, gėjų ar transeksualų, kurie grožio konkursą vertina neigiamai dėl grožio kaip sudaiktinamo objekto.

„Mes negalime būti veidmainiais“, – sakė modelis, atsisakydama visų kaltinimų ir apibūdindama jos laimėjimus kaip sėkmę kuria dalinasi visi transeksualai. „Grožis yra naudojamas mūsų aplinkoje kasdien norint kažką parduoti, tad grožis taip pat gali mums padėti skleisti lygybės žinią“.

Taip pat skaitykite: Transseksualas išleido milijoną dolerių transformacijai į Barbę ir dabar ieško sau Keno [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: