Kadras iš kino filmo "Gravitacija"

„Gravitacija“ – stulbinantis  3D mokslinės fantastikos trileris su dramos elementais.  Tai išlikimo kova, kurioje kovojama ne su demonais, žudikais ar prievartautojais, tai kova, kurioje pagrindinis priešas – neaprėpiama kosmoso didybė.

Pagrindiniai filmo aktoriai Sandra Bullock ir George Clooney‘s įkūnija astronautus, bandančius išgyventi kosmoso platybėse jų erdvėlaiviui patyrus avariją po susidūrimo su kosmoso šiukšlėmis. Įdomu tai, jog filme aktorių daugiau beveik nėra, išskyrus jų kolegą, kuris apsireiškia pirmosiomis filmo minutėmis ir balsus, kuriuos girdime per radijo ryšį.

Filmo siužetas

Daktarė Ryan Stoun (Sandra Bullock) kosmoso tyrimų specialistė paskiriama pirmajai savo kosmoso misijai, jos  partneris charizmatiškas plepys Matt‘as Kowalski‘s (George Clooney).  Atlikdami savo misiją per radijo ryšį jie išgirsta jog rusų raketa netyčia pataikė į neveikiantį palydovą ir tai sukėlė grandininę reakciją, dėl kurios tiesiai į jų erdvėlaivį skrieja kosmoso šiukšlės ir palydovų nuolaužos. Po kurio laiko kontaktas su misijos kontrolės sistema Hiustone yra prarastas ir jie sklando atvirame kosmose mėgindami išgyventi, tikėdamiesi jog visgi juos kažkas išgirs ir atvyks gelbėti. Senkant deguonies atsargoms ir kovojant su vis didėjančia panika Ryan Stoun ir Matt‘as Kowalski‘s ryžtasi patys kovoti už savo gyvybę nepaisant vis labiau užvaldančios nevilties.

Apie ką?

Alfonso Cuaron‘as – meksikiečių režisierius, prodiuseris ir scenarijų autorius, dar žinomas kaip vienas iš “The Three Amigos of Cinema” (Trys kino draugai) narių, kurio gretose tokie kino grandai, kaip Alejandro González Iñárritu ir Guillermo del Toro. Režisieriaus darbai tokie kaip “Harry Potter and the prisoner of Azkaban (“Haris Poteris ir Azkabano kalinys”), bei “Children of Men”(“Žmonių vaikai”) plačiai žinomi visuomenei ir teigiamai įvertinti kritikų. A. Cuaron‘as tris kartus buvo nominuotas prestižiniuose “Academy awards” apdovanojimuose, bei yra susižėręs nemažai BAFTA ir Venecijos filmų festivalio apdovanojimų.

Po tokių 3D stebuklų kaip „Avatar“(„Avataras“)  ar „Life of Pi“ („Pi Gyvenimas“) Alfonso Cuaron‘as mums dovanoja daug realistiškesnę, mažiau fantastinę istoriją, kurioje 3D efektas leidžia mums įsijausti į kosmoso platybes bei daugelį kartų priverčia krūptelėti kai kosmoso nuolaužos lekia tiesiai į mus. „Gravitacija“ – tai nuostabus skaitmeninių technologijų pasiekimas, kurių dėka turime galimybę mėgautis žvaigždėmis ir įstabiais žemės vaizdais vos tik užsidėję 3D akinius.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti dar viena išgyvenimo istorija, tačiau taip nėra. Visgi „Gravitacija“ tai herojės kelionė atgimimo link. Tai kelionė į nežinomybę, baimę, skausmą, kurioje jai tenka susidurti akis į akį su savo vienatve, kurią ji stengėsi užgožti vaikščiodama žemės paviršiumi. Tai nuostabi istorija apie išlikimą, sukaustanti iki kaulų smegenų ir neleidžianti atsikvėpti net akimirkai.

Kiekvienas momentas filme – nepakartojama patirtis. Žmonėms kenčiantiems nuo klaustrofobijos, ar priešingai – agorafobijos gali pradėti trūkti oro ar be perstojo prakaituoti delnai. Šios dvi pagrindinės baimės persipina filme – arba liksi įkalintas savo ankštame kostiume, su mažu likučiu deguonies arba skrajosi po atvirą kosmosą, kaip tikrų tikriausia adata šieno kupetoje.

Subtilus humoras, kurį it tyro oro gūsį įneša Matt‘as Kowalski‘s, pagyvina desperatišką filmo atmosferą. Pasakojimo pradžioje pasirodantis kaip besilinksminantis, save įsimylėjęs vėjavaikis vėliau atskleidžia savo gerąsias savybes. Pagrindinė filmo stiprybė – neapsakomas jo grožis. Nors ši  istorija kai kam filme gali pasirodyti nuobodoka ar jau girdėta, filmo vizualizacija tai atperka. Tai vienas gražiausių filmų kuriuos yra tekę matyti.

Kadras iš kino filmo “Gravitacija”

Aktorių darbas

Smagu tai, jog beveik visą filmą matome du aktorius ir to visiškai pakanka. Mes nepasigendame daugiau veikėjų ar daugiau dialogų jų čia tikrai užtenka.

„Auksinio gaublio“ laimėtoja Sandra Bullock įkūnija dar vieną jaudinantį vaidmenį po didžiulės sėkmės susilaukusios dramos „The Blind Side“ („Akloji pusė“). Nors daugeliui ji vis dar asocijuojasi su slaptąja agente Gracie Hart iš populiariosios komedijos „Miss Congeniality“ („Mis Slaptoji Agentė“), šį kartą Bullock mums pateikia jaudinančią moters istoriją, persmelktą įtampos,  skausmo, tikėjimo ir vilties. Esant ribotam dialogų skaičiui, 90 minučių mes stebime ją ir tai visiškai neatsibosta, o tai tikrai daug pasako. Filmo kūrėjai prieš pasirinkdami Sandrą Bullock šiam vaidmeniui svarstė kitų aktorių kandidatūrą. Daktarės Ryan vaidmeniui iš pradžių buvo pasirinkta Angelina Jolie, tačiau jos atsisakė, dėl per didelio reikalaujamo honoraro.

George‘o Clooney‘o personažas visgi nusileidžia Sandrai Bullock, tačiau jis ir nėra pagrindinis istorijos veikėjas. Šmaikštus ir gražus, visiškai atsipalaidavęs filmo pradžioje sudaro lengvabūdžio portretą. Tačiau jo veikėjas profesionalas, žinantis kiekvieną žingsnį, kurį privalo žengti norėdamas išgyventi. Po kurio -laiko daktarei Ryan jis tampa vienintele išgyvenimo viltimi. Nors tai nėra pats įsimintiniausias G. Clooney‘o vaidmuo (buvo planuota, jog vaidmuo atiteks Robert‘ui Downey  Jr.), visgi Clooney‘s savo veikėją išpildo pilnai, ir žinant jo asmeninius pasiekimus meilės fronte, labai primena patį save.

Filmo elementai

3D efektai filme tiesiog tviska. Tai vienas iš tų kūrinių, kuriuos tikrai verta pamatyti vien dėl trimačio vaizdo patirties. Nuostabus operatoriaus darbas ir skaitmeninių technologijų darinys puikiai perteikia erdvinį jausmą. Nepaprastas režisieriaus darbas ir aplodismentų nusipelnęs jo kolega kinematografas Emmanuel‘is Lubezki‘s jūsų teismui pateikia neįtikėtiną vaizdų pasaulį.

Garso takelis sukurtas kompozitoriaus Steven‘o Price‘o filmui suteikia tiesiog neįtikėtiną įtampą. Kiekvienas garso intarpas tarsi vedlys po daktarės Stoun nuotaikų ir jausmų labirintą. Nuostabiai persipinantys  tylos ir garsų momentai neleidžia pamiršti, jog esame kosmose.

Verdiktas 10/10

Jei kas paklaustų, tai kaip ta „Gravitacija“? Ko gero atsakytume, jog tai įtemto siužeto filmas apie išgyvenimą atvirame kosmose. Bet ar tai bus tiesa? Abejotina – tai daug daugiau. Sunku apibūdinti patirtį, kuri apima žiūrint šį filmą, tai įtampa nuo pradžios iki galo, tai stulbinantys vaizdai ir neaprėpiamos kosmoso platybės. Galų gale „Gravitacija“ – tai tikrai gražiausias šių metų filmas.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: