Netflix serialo „Master of None“ kadras

„Master of None“ siužetas nėra neįprastas: Originalaus „Netflix“ seriale, aktorius ir komikas Aziz Ansari vaidina vienišą vaikiną vardu Dev, gyvenantį New York‘e ir dėl nepastovaus aktoriaus darbo leidžiantį daug laiko su savo draugais baruose ir kavinėse. Nepaisant to, kad pagrindinė serialo mintis per daug nenutolsta nuo klasikinio humoro serialų šablono, A.Ansari išnaudoja savo rasinės mažumos privalumą savo naudai ir priduoda serialui indiškos dvasios.

Neseniai pasirodęs dešimties epizodų serialas „Master of None“ jau sulaukė nemažai teigiamų įvertinimų ir buvo apdovanotas kritikų pasirinkimu kaip geriausias humoro serialas. Tačiau apie jį buvo nemažai kalbėta iš rasinės pusės, kadangi serialo siužetas paliečia kultūrinius ir rasinius skirtumus bei sunkumus, su kuriais susiduria rasinės mažumos atstovai Amerikoje. „Master of None“ epizodus galima dalinti į dvi dalis. Vienoje dalyje A.Nazari personažas Dev gyvena normalų trisdešimtmečio gyvenimą, kuriame centre visų įvykių yra jo santykiai su mergina Rachel (Noel Wells). Dažni susitikimai ir pokalbiai su draugais įvairiose miesto kavinėse ir baruose gali būti asocijuoti su legendiniu serialu „Draugai“ ir jų pasisėdėjimai „Central Perk“ kavinėje, tačiau personažai čia kiek kitokie. Dev‘o draugai, kaip ir jis pats nėra tik tipiški trisdešimtmečiai. Kiekvienas turi išskirtinių savybių, bruožų, kurie juos išsiskiria iš kitų, bei leidžia praturtinti Dev‘o laisvalaikį su kitokiais asmenimis.

Master of None

Netflix serialo „Master of None“ kadras

Kiti epizodai, tie, kurie ypač atspindi rasinius ir kultūrinius skirtumus, pasakoja pagrindinių veikėjų tėvų istorijas. Tėvų prisiminimai nukelia į jų vaikystę, į kraštus iš kurių jie yra kilę, kas padėjo pagrindą emigracijai. Tai parodo kontrastą tarp gyvenimo kitoje šalyje, pavyzdžiui Indijoje ar Tailande dvidešimto amžiaus viduryje, kur apie jokias technologijas nei pasvajoti nebūtų galima, ir gyvenimą moderniojoje, svajonių Amerikoje. Sekant siužeto liniją, viso serialo metu išnyra vietų, kuriose yra ganėtinai stipriai pabrėžiami rasiniai stereotipai, ypač tie, kurie susiję su pagrindinio herojaus kilmės šalimi – Indija, todėl tai sulaukė ne tik gerų atsiliepimų iš mažumų atstovų.

Master of None 3

Netflix serialo „Master of None“ kadras

Humoras šiame seriale yra švelnus ir įvairiapusiškas. Ansari, kuris prisidėjo prie visų epizodų scenarijaus, kuria personažą, kaip kiek nesėkmingesnę savo kopiją. Dev‘as nuolatos papuola į komiškas situacijas, iš kurių kartais sunku pabėgti. Beviltiškai laukdamas žinutės iš bare sutiktos merginos jis nuolat erzina ir pertraukinėja savo, kiek nevykėlį, draugą žiūrėti televiziją, o tai tampo draugo nervus. Seriale dažnai pereinama prie situacijų bei įvaizdžių kraštutinumų, tačiau tai kuria atmosferą labiau komišką ir intensyvią. Jeigu vaizduojami vaikai, jie būtinai bus nesuvaldomi, jeigu personažai yra suaugę tačiau vieniši, jie bus kiek gremėzdiški ir sunkiai bendraujantys. Niujorkas yra pateikiamas taip, koks jis yra iš tikrųjų, nebandoma idealizuoti ir parodyti tik gražiosios jo pusės, Dev‘o kasdienybėje galime šį miestą sutapatinti su žiūrovui pažįstamu miestu.

Verdiktas 8/10

„Master of None“ – tituluojama geriausia metų komedija atskleidžia labai daug suaugusio žmogaus gyvenimo pusių. Perteikiama idėjų, technologijų ir socialinių įgūdžių svarba. Tai multikultūrinė komedija, kuri parodo, kaip vis dar yra svarbi žmogaus asmenybė. Nors kiekvienas epizodas turi savo išskirtinę istoriją, kiekviena jų yra visiškai išbaigta ir perteikia žiūrovams mintį, kuri yra gilesnė  negu tai, kas parodoma ekranuose. Puikūs kritikų įvertinimai ir žiūrovų atsiliepimai rodo, kad A.Ansari padarė tokį darbą ir parodė profesionalumą, kokio ir galėjome iš jo tikėtis. Rezultate – lengva, komiška romantinė komedija, kuri praturtins vakarus, ir leis pažiūrėti į mažumas iš kitokios, kasdieninės pusės.

Taip pat skaitykite: TOP 10 „Netflix“ originalių serialų

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: