Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno viešuoju transportu besinaudojantys keleiviai jau turi galimybę autobusais bei troleibusais važiuoti su persėdimu už tai papildomai nemokant.

Tuo pačiu miesto spaudos kioskuose nebeliko popierinių vienkartinių bilietų – juos pakeitė įvairių rūšių elektroniniai bilietai. Retai viešuoju transportu važiuojantys miestiečiai ar e. bilieto neįsigiję turistai popierinį vienkartinį bilietą galės nusipirkti autobuse arba troleibuse.

E. bilieto kortelę galima įsigyti spaudos kioske. Šią kortelę papildyti norima suma, iš kurios mokama už vienkartinius e. bilietus, keleiviai gali ne tik platinimo vietose, bet ir internetu. Keleiviai, kurie naudojasi važiavimo lengvata, pirkdami kortelę ar ją papildydami spaudos kioske, turi pasakyti pardavėjui apie taikomą nuolaidą vienkartiniams bilietams.

E. bilietams toje pačioje kortelėje gali būti taikomas tik vienas lengvatos tarifas. Todėl, pasikeitus taikomai lengvatai, būtina nuvykti į artimiausią e. bilietų platinimo vietą, papildyti e. bilieto kortelę bet kokia pinigų suma ir nurodyti pardavėjui, kokia viešojo transporto nuolaida turi būti taikoma (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida).

Nuo liepos pradžios vienkartinius e. bilietus turintys keleiviai turi teisę kelionės metu persėsti į kitą autobusą ar troleibusą. Jei nuo pirmos kelionės pradžios nebus praėję 30 minučių, už antrą kelionę mokestis nuskaitomas nebus, tačiau persėdus e. bilietą vis tiek būtina pažymėti komposteriu.

Keleivių patogumui įvesta nauja bilieto rūšis – terminuotas e. bilietas važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų bei terminuotas e. bilietas važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų darbo dienomis, atitinkamai pritaikant bilietų nuolaidų dydžius. Šis bilietas galios 30 dienų nuo aktyvavimo dienos.

„Šiuo metu vieno mėnesio terminuotasis e. bilietas galioja kalendorinį mėnesį nuo pirmos iki paskutines dienos. Jei vieno mėnesio terminuotąjį e. bilietą perkate iki einamojo mėnesio 14 dienos, tai jis galioja tik tą mėnesį. Tuo tarpu naujasis bilietas nebus susietas su mėnesiu ir galios 30 dienų nuo aktyvavimo dienos. Tarkime, jeigu keleivis bilietą aktyvuoja liepos 12 d., tai jis galios ne iki liepos 31 dienos, o iki rugpjūčio 12 dienos”, – teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Įvedus naująją tvarką sumažės viešojo transporto bilietų klastojimo galimybės. Be to, atsisakius popierinių vienkartinių bilietų per metus bendros bilietų gamybos sąnaudos sumažės iki 180 tūkst. Lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: