Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino naujas ES taisykles, kurios supaprastins tam tikrų dokumentų, tokių kaip gimimo ar santuokos liudijimai, pateikimą kitų ES valstybių institucijoms. Nebereikės jų legalizuoti ar išversti į kitą kalbą.
Naujosios taisyklės numato, kad tam tikri ES valstybių išduoti dokumentai – tokie kaip gimimo, mirties, santuokos, skyrybų, tėvystės ar įvaikinimo liudijimai, taip pat teistumo pažymos – turės būti pripažįstami kitose ES valstybėse be papildomo jų autentiškumo patvirtinimo (legalizavimo). Be to, prie minėtų dokumentų pridėjus daugiakalbę standartinę formą, nebereikės pateikti jų vertimo. Mokestis už šią formą negalės viršyti jos ar dokumento, su kuriuo ji pateikiama, parengimo išlaidų.
Reglamentas bus taikomas ir dokumentams, kurių reikalaujama iš ES piliečių, pageidaujančių balsuoti ar būti renkamiems Europos Parlamento ar savivaldos rinkimuose.
Europos Komisija įpareigota parengti informacinę kampaniją apie šias naujoves. Be to, per pusketvirtų metų Komisija turės įvertinti, ar tikslinga šias taisykles taikyti ir įmonių teisinio statuso, kvalifikacijos patvirtinimo ar neįgalumo pažymėjimams.
„Daugiau kaip 14 mln. ES piliečių gyvena ne savo gimtojoje šalyje. Norėdami deklaruoti savo vaiko gimimą ar gauti teistumo pažymą, jie susiduria su varginančiomis procedūromis. Šios taisyklės yra pirmasis žingsnis administracinės naštos mažinimo link“, – pažymėjo EP pranešėja Mady Delvaux (Socialistai ir demokratai, Liuksemburgas).
Reglamentas jau suderintas su ES Taryba, todėl neliko kliūčių jam įsigalioti. Naująsias taisykles ES valstybės privalės taikyti nuo 2019 m.