Žiniasklaida: nuo karo pradžios Gazos Ruože apgadinta arba sunaikinta mažiausiai pusė visų pastatų. EPA-ELTA nuotr.

Nuo karo pradžios prieš beveik keturis mėnesius Gazos Ruože apgadinta arba sunaikinta mažiausiai pusė visų pastatų.

Tai antradienį pranešė britų transliuotojas BBC.

JAV universitetų išanalizuoti palydoviniai duomenys, su kuriais susipažino BBC, rodo, kad nuo spalio 7 d. šioje pakrantės teritorijoje buvo apgadinta arba sunaikinta nuo 144 000 iki 175 000 (50-61 proc.) visų pastatų. Vaizdai taip pat rodo, kad nuo gruodžio pradžios suintensyvėjo pietinės ir centrinės Gazos Ruožo dalių bombardavimas. Ypač smarkiai paveiktas pagrindinis pietinės ruožo dalies miestas Kan Junisas, kuriame, kaip mano Izraelio pareigūnai, įsikūrusi „Hamas“ karo vadų tvirtovė.

Izraelis yra ne kartą pabrėžęs, kad kariauja ne su palestiniečiais civiliais, o su „Hamas“. Šalis kaltina „Hamas“ rengiant atakas iš gyvenamųjų rajonų, ligoninių ir kitų civilinių pastatų bei naudojantis civiliais kaip skydu, tačiau „Hamas“ tai neigia.

Visame Gazos Ruože buvo nuniokoti gyvenamieji rajonai, anksčiau judrios prekybos gatvės virto griuvėsiais, ir buvo sunaikinti universitetai bei dirbama žemė, pranešė BBC. Vaizdai parodė, kad Kan Junise buvo sunaikinta arba apgadinta daugiau kaip 38 000 pastatų. Skaičiuojama, kad iš šio pietinio miesto dėl įnirtingų kovų pasitraukė tūkstančiai žmonių.

Pasak Jungtinių Tautų (JT), Rafoje, esančioje prie pietinės Gazos Ruožo sienos su Egiptu, dabar gyvena daugiau kaip 1,3 mln. iš 2,2 mln. šios pakrantės teritorijos gyventojų.

Spalio 7 d. smogikai iš „Hamas“ ir kitų ekstremistinių grupuočių Izraelyje, netoli sienos su Gazos Ruožu, surengė koordinuotų išpuolių seriją. Jie pražudė daugiau kaip 1 200 žmonių, įskaitant šimtus Izraelio civilių.

Izraelis į tai sureagavo inicijuodamas didžiulius antskrydžius ir sausumos puolimą. Izraelio vyriausybė išsikėlė tikslą sutriuškinti „Hamas“ kariniu požiūriu ir išlaisvinti Gazos Ruože laikomus įkaitus. „Hamas“ kontroliuojamos sveikatos tarnybos duomenimis, žuvo beveik 27 000 žmonių.

Lina Linkevičiūtė (DPA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: