Nacionalinio Kauno dramos teatro archyvo nuotr.

Nacionalinis Kauno dramos teatras tęsia savo kasmetinę edukacinę misiją ir kviečia teatro entuziastus kovo 14 -16 d. dalyvauti festivalyje jaunimui „Nerk į teatrą“. Trečius metus vyksiančio projekto organizatoriai šiais metais festivalio kartelę kelia dar aukščiau – siekia atverti tik išskirtinai profesionalaus teatro užkulisius bei pagaliau sutelkti scenos meno gerbėjus pokalbiui apie šiandieninį teatro veidą.

Kaip įprasta, pagrindinis festivalio traukos centras – kūrybinės teatro dirbtuvės. Jų metu siekiama atskleisti spektaklio idėjos gimimą, supažindinti su įdomia, tačiau drauge sunkia scenos meno kūrimo specifika bei, svarbiausia, suteikti galimybę patirti kūrybinio proceso vyksmą. Vardan didesnio kryptingumo, šiais metais nuspręsta daugelyje dirbtuvių remtis neabejotinai gerai visiems pažįstama klasika – Šekspyro tragedija „Romeo ir Džiuljeta“. Kas nuolatos žavi, įkvėpia ir vilioja skirtingų laikmečių ir kultūrų kūrėjus, jog ši tragiška meilės istorija jau keletą šimtmečių nesitraukia iš teatro scenos? Ką naujo ir aktualaus šiandieninis žmogus gali atrasti renesanso epochos kūrinyje? Apie žodžio raiškos bei pjesės minties interpretacijos svarbą praktinio scenos kalbos užsiėmimo metu žiniomis dalinsis žinoma aktorė bei pedagogė Jūratė Aniulytė. Tuo tarpu praktiškai susipažinti su kūno ir sielos įvaldymo paslaptimis kvies charizmatiškasis režisierius, teatro pedagogas Gytis Padegimas savo vedamose aktorinėse dirbtuvėse.

Neatsiejamai reikšmingos spektaklio dalys – scenografija ir muzika. Apie muzikos kūrimo specifiką specialiai teatrui muzikos dirbtuvėse pasakos Europos kino akademijos narys, tarptautiniuose vandenyse nardantis kompozitorius Titas Petrikis. Tuo tarpu scenografijos idėją šiandieniniam Šekspyro „Romeo ir Džiulijetos“ pastatymui išgryninti padės scenografė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Giedrė Brazytė. Šių metų kūrybinių dirbtuvių naujiena – scenos judesys, kurį ves teatro ir kino choreografė, aktorė Vesta Grabštaitė, Japonijoje studijavusi visame pasaulyje žinomą Tadashi Suzuki dramos aktorių vaidybos metodą.

Teatro gurmanus bei jais ketinančius tapti neabejotinai sudomins jaukūs „Teatro kalbėjimai“ Nacionalinio Kauno dramos teatro Tavernos salėje. Čia patogiai įsitaisius minkštuose sėdmaišiuose bus susipažįstama su šiandieninio Lietuvos ir Vakarų Europos teatro tendencijomis. Koks gali būti teatras? Kaip jis kalba publikai? Kiekvieno vakaro metu vyks spektaklio įrašo arba jo fragmentų pristatymas. Po peržiūrų dalyviai aptars matytus spektaklius drauge su režisieriumi Artūru Areima bei kitais teatro chuliganais. Vakarą moderuos jaunoji teatro kritikė Monika Jašinskaitė.

Festivalio metu bus pristatomas kitas ypatingas Nacionalinio Kauno dramos teatro ir entuziastingų Vilniaus universiteto Kultūros vadybos studenčių inicijuotas jungtinis edukacinis projektas „Teatras online“. Teatras – tai gyvas menas, kurį patiriame čia ir dar. Prabėgus daugeliui metų net patys genialiausi spektakliai visgi lieka „dulkėti“ auksiniuose teatro istorijos puslapiuose, taip ilgainiui išdildami iš publikos atminties. Kauno dramos teatras siekia, jog sceninį gyvenimą užbaigę vertingiausi spektakliai pasiektų žiūrovą ir šiandien – tegul ne teatro scenoje, bet per kompiuterio ar televizoriaus ekraną. Tad jau netrukus teatro internetiniame puslapyje bus galima nemokamai žiūrėti archyvinių spektaklių įrašus. Vieną jų – legendinį režisieriaus Gintaro Varno režisuotą spektaklį „Nusikaltimas ir bausmė“ pagal F. Dostojevskio romaną – festivalio metu bus galima išvysti ir kovo 15 d. popietę Tavernos salėje.

Kovo 16 d. festivalio „Nerk į teatrą“ uždarymą tradiciškai žymės Lietuvos teatro mokyklų studentų baigiamieji darbai bei specialus koncertas.

Platesnė informacija apie festivalį – „Nerk į teatrą“ internetiniame tinklalapyje http://www.nerkiteatra.dramosteatras.lt/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: