Serialo "Taikdarys" kadras

Plačioje ir turiningoje komiksų istorijoje gausu ne tik sėkmingų komiksų kino ekranizacijų, bet ir atvejų, kuomet komiksai virsta itin vykusiais televizijos ar interneto gigantų kuriamais serialais. Superherojai dažnai siejami su tam tikrų miestų, šalių ar net planetos saugojimu ir gynyba, tačiau ne visi jie apsiriboja tik blogiečių tramdymu ar drausminimu. Kartais ir patys jie pereina į tamsiąją pusę.

10. „TAIKDARYS” (Peacemaker) 

Vienintelis žmogus, išties tinkantis vaidinti superherojų, kuris jau ne toks ir nuostabus, yra buvusi amerikietiškų imtynių žvaigždė Džonas Sena. Seriale „Taikdarys“ atgimsta vienas iš „Savižudžių būrio“ veikėjų, kurį vaidino Sena, vadinamasis Taikdarys – superherojus, kuris siekia užtikrinti taiką bet kokiomis aplinkybėmis, netgi jeigu tai reikštų, kad reikės žudyti moteris ir vaikus.

Pirmajame „Taikdario“ epizode viena veikėja taip teigia apie Kristoferį Smitą (Taikdarį): „Seksistas. Greičiausiai ir rasistas. Tačiau kažkuo jis man… liūdnas.“ Mat po kieta Smito kauke, kuria jis vaizduojasi esantis juokingas vyrukas, slepiasi užguitas, tėvo pripažinimo trokštantis vaikas. Serialo kūrėjas Džeimsas Ganas žinomas ne tik dėl savo humoristinių veiksmo juostų, bet ir dėl siužeto linijų, kurios išspaudžia vieną kitą ašarą.

Personažas, kuris vadina padavėjas „pupytėmis“, kadrina savo bendradarbes ir skleidžia gandus, kad Akvamenas mylisi su žuvimis, tampa mielesnis, kai išvystame jį šeiminėje situaciojoje su toksišku, smurtingu tėvu (vaidina Robert Patrick). Scenose, kuriose Kristoferis kalba su tėvu, kaip niekad puikiai atsiskleidžia jo noras atgailauti ir šis veikėjas, vaizduojantis mačo, pasirodo kaip vaikystės traumų turėjęs žmogus, dabar vis dar negalintis nuo jų atsigauti ir keliantis mums jau ne vien pasipiktinimą, bet ir užuojautą. Taigi šalia veiksmo scenų – sprogdinimų, žudymų ir šaudymų – yra dar viena siužeto linija, kuri bando atskleisti pagrindinio veikėjo asmenybę ir jo pasirinkimų priežastis.

Galima sakyti, „Taikdarys“ yra „Savižudžių būrio“ tęsinys, kuriam visą scenarijų parašė Džeimsas Ganas, tačiau norint suprasti serialo siužetą nereikia būti mačius filmo. Geriausiai darbą atlieka pats Džonas Sena, sugebėdamas įtikinamai suvaidinti nerangų superherojų, kurio geros intencijos visada baigiasi skaudžiais padariniais, nes šiam herojui tiesiog teko gyventi labai toksiškoje aplinkoje. Superherojus, kuris nėra tobulas, išties intriguoja ir suteikia televizijos šou kitokio prieskonio nei įprastinės komiksų ekranizacijos.

9. Marvel‘s M.O.D.O.K.”

M.O.D.O.K. yra amerikiečių animacinis „sustabdytio kadro“ animacinis serialas, kurį „Hulu“ sukūrė Džordanas Blumas ir Patonas Osvaltas, remiantis to paties pavadinimo „Marvel Comics“ personažu. Serialą prodiusavo „Marvel Television“.

Patonas Osvaltas vaidina kaip stebėtojas M.O.D.O.K., kuris stengiasi tvarkyti savo įmonės ir šeimos reikalus. M.O.D.O.K. 10 epizodų „Hulu“ buvo išleista 2021 m. gegužės 21 d. Po debiuto laidą kritikai įvertino gerai, gyrė animaciją, kūrybą, nuorodas į kitas „Marvel“ vertybes, išskirtas Osvalto išskirtinis indėlis.

Istorija pasakoja kaip praleidęs metus nesugebėdamas kontroliuoti pasaulio ir kovodamas kartu su superherojais bendražygiais, M.O.D.O.K. yra pašalinamas iš savo įmonės A.I.M. po to, kai ji bankrotuoja ir yra parduodama konkuruojančiai blogio korporacijai GRUMBL (Just Be Be Evil). Herojus bando spręsti savo pašaipios šeimos problemas, tuo pačiu metu kovodamas su gyvenimo vidurio krize.

Iki 2020 metų spalio Osvaltas patvirtino, kad serialo rašymas ir garso įrašymas baigėsi, jam buvo suteiktas darbinis pavadinimas „Bighead“.

Osvaltas pareiškė, kad „Marvel“ leido jam ir kūrybinei komandai įtraukti įvairius populiarius ir gana nežinomus personažus į serialą, įskaitant kelis superherojus ir su „X-Men“ susijusius komandos narius.

Blumas teigė, kad dėl teisinių problemų vieninteliai personažai, kurių jie negalėjo naudoti, buvo „Stilt-Man“, „Paste-Pot Pete“ ir „Turner D. Century“.

Erikas Francisko iš „Inverse“ serialą įvertino teigiamai, teigdamas, kad „Savo paties tragikomiškoje srityje, už „Marvel Cinematic Universe“ ribų, MODOK spindi kaip niuansuotas super blogiečio, siekiančio viską užkariauti, portretas“.

Mintis buvo pratęsta: „MODOK turi savų privalumų. Pirmiausia kaip pernelyg reali tragikomedija apie pašlijusį gyvenimą ir į dulkes subyrėjusią santuoką. Tai nėra taip juokinga, vulgaru ar įžvalgu kaip Harley Quinn…“.

Kitas kritikas teigė, kad Marvelio farsinis MODOK serialas yra gaivi, jai skirtą minutę komiškai išnaudojanti saviparodija. Kiekvienas žodis yra juokingas, o Patonas Osvaltas yra tobulas, nes jis įkūnija ikoninį super niekšą, kurio į Frankenšteiną panaši kilmė buvo pakeista į paprastą ego ir ambicijų mišininį. Visa tai – derinama tiek su šiuolaikine komedija, kur veiksmas vyksta darbo vietoje, tiek su stebėtinai emocijas keliančiomis šeimyninėmis situacijomis.

8. THE SANDMAN”

Užtruko net 30 metų, kol televizijos ekranuose pasirodė žymiosios Neilo Gaimano komiksų knygos „The Sandman“ adaptacija. Tai toks įspūdingas, gilus ir turtingas pasakojimas apie dievus ir demonus, kad net keista, jog jį sutalpino vos į dešimt serijų. Vis dėlto gyvename eroje, kai fantastiniams filmams skiriamas didelis finansavimas, taigi į mažuosius ekranus neišvengiamai ateina „Žiedų valdovas“, o „Sostų karai“ grįžta su „House of the Dragon“. Debiutinis serialas „The Sandman“ gali išdidžiai stovėti greta jų kaip paniuręs, gotiškas vyresnysis brolis.

Pirmosiose serijose vaizduojamas vien fantastinis pasaulis, į kurį žiūrovas panardinamas akimirksniu. 1916 m. valdovą Morfėjų (dar kitaip vadinamą Sapnu, Smėlio žmogumi, Begalybės sapnu) (vaidina Tomas Staridžas) per klaidą pagrobia piktasis burtininkas (Čarlzas Dansis). Burtininkas nori pavogti Mirties galią ir atlikdamas nekromantines apeigas iš mirusiųjų prikelti savo mylimą sūnų, kuris žuvo per karą. Vietoj to jis pagrobia Sapną ir nuogą jį įkalina į stiklinę sferą, esančią jo rūsyje. Laikas tai lekia, tai stoja, ir mes šokinėjame per skirtingas istorines eras, miestus ir karalystes. Toks jausmas, kad visko labai daug, tačiau tai netrukdo žiūrėti šou.

Gali būti, kad viena iš priežasčių, kodėl taip yra, tai ramus tempas. Žiūrovui pristačius pasakojimo pasaulį, pereinama prie rimtesnių reikalų. Neabejoju, kad jums patiks visokie fantastiniai elementai, tokie kaip vaizduotės mūšis su Liuciferiu (Gvendolina Kristi) arba mielas mitologinis padarėlis Gregoris, tačiau geriausios scenos – tai kai veikėjai pasirodo esantys žmogiški – kalbasi, rodo savo emocijas.

Serialas įtraukia nuo pat pirmųjų minučių. Jis yra dinamiškas, žaismingas ir neabejotinai turi savyje didybės, tačiau užvis geriausia, kad jis toks tamsus. Į šalis taškosi kūnai, nutraukiamos galūnės, iš gerklių ropoja demonai. Groteskiškas, tačiau emocionalus spektaklis, kurio turtus sunku pažinti iki galo.

7. „HIT-MONKEY”

Šis animacinis Marvel serialas prasideda beždžionės su juodu kostiumu išpuoliu prieš asmens sargybinius, kurie skubina savo klientą lipti į automobilį. Vėliau sužinome, kad pasižymėjęs smogikas Braisas (įgarsina Džeisonas Sudeikis) prieš du mėnesius buvo atvykęs į Tokijų atlikti svarbaus darbo. Jis plepus ir atviras, nors niekam nerūpi jo šnekos. Nužudęs svarbų politiką, bėga nuo persekiotojų, tačiau jie jį pašauna ir Braisas šiaip taip nusigavęs į miškus praranda sąmonę. Jį atranda būrys beždžionių, kurios ima jį slaugyti. Tik vienas būrio narys prieštarauja Braiso buvimui jų gretose, tačiau gentainiai nekreipia į jį dėmesio ir ištremia iš gyvenvietės. Galiausiai persekiotojai sugrįžta medžioti Braiso ir nužudo ne tik jį, bet ir visą beždžionių šeimą, išskyrus maištingąjį beždžioniuką. O šis bezdžioniukas ne iš kelmo spirtas, nes griebia šautuvą ir išgalabija visus užpuolikus. Braisas prieš mirtį sugeba išveblenti, kad dabar jiedu su maištininke beždžione sujungti ypatingu ryšiu. Jis išgauna iš jos pažadą, kad ji atkeršys už Braisą ir savo šeimą. Taip ji tampa beždžioniuku-smogiku.

Serialas „Hit-Monkey“ arba jus pritrenks iš pirmo karto, arba prašaus pro šalį. Pirmajame epizode daugmaž apibendrinama visa istorija ir pristatomas beždžioniuko-smogiko santykis su Braisu, tačiau bežiūrink kyla klausimas, kokį toną šio televizijos šou bendraautoriai Vilas Spekas ir Džošas Gordonas bando sukurti?

Tono suvokimą veikia kitas Sudeikio vaidmuo Apple TV serijose apie futbolo trenerį Tedą Laso. Braisas iš esmės yra Tedas Laso, dirbantis smogiku. Jis toks pat plepus ir mėgsta dalintis savo jausmais. Kaip smogikas, yra pernelyg emocionalus, kadangi žudymas paprastai reikalauja atsiriboti nuo emocijų. Bent jau pirmajame epizode panašumas tarp šių dviejų veikėjų neabejotinas.

Tačiau pats beždžioniukas-smogikas yra visiškai rimtas. Jis labai rimtai žiūri į savo užduotį ir padedamas Braiso vėlės persekioja jo šeimą išžudžiusius asmenis. Žinoma, pati idėja, kad beždžionė apsivelka juodą kostiumą ir tapusi smogiku pasileidžia keršyti, nėra visai rimta. Dėl šių priežasčių sunku suprasti, ar norima, kad šis animacinis serialas būtų juokingas, ar rimtas.

Dar nėra žinoma ar sulauksime antro „Hit-Monkey“ sezono, tačiau serialo siužetas yra įtraukiantis, ir nors Braisas ir primena Tedą Laso, personažai nėra plokšti bei sugebės jums išspausti juoko ašarą.

6. „DOOM PATROL‘‘

„Doom Patrol“ serialas pradėtas kurti amerikiečių režisierių Arnold Drake, Bob Haney, Bruno Premiani 2019-ais. Pirmąjį sezoną kūrę DC Comics . Po pirmojo sėkmingo sezono – prie antrojo prisijungė ir HBO – tai didelė sėkmė tokiam pakankamai diversiškam serialui. Serialo ašį sudaro penki pagrindiniai herojai: Klifas Stylas – lenktyninio automobilio vairuotojas, kuris po avarijos yra įkalintass robote kūne. Jį kankina ne tik tai, kad nebeturi savo fizinio kūno, bet ir tai, kad prarado dukrą ir žmoną, kurių, greičiausiai, nepavyks susigrąžinti. Antrasis herojus, kuris gyvena drauge – Laris Trainoras – gėjus pilotas, kuris turėjo žmoną, bet slėpė nuo jos savo tikruosius troškimus, po aviakastrofos priverstas gyventi nuolatiniuose tvarsčiuose. Šis personažas nuolat kovoja su savo vidiniais demonais ir, regis, ši kova begalinė.

Nemažiau įdomi serialo herojė – Džeinė, kuri savyje slepia 64 skirtingas asmenybes. Kiekviena asmenybė turi savo super galią ir tai, toli gražu, nepadeda Džeinei gyventi taip, kaip, galbūt, norėtų kiekviena ar viena iš jos viduje esančių asmenybių, jai sunku valdytis, skirtingos vidinės asmenybės nuolat kelia problemų tiek jai, tiek ir aplinkiniams. Dar viena svarbi figūra yra Rita, buvus kino filmų žvaigždė, kuri susijaudinus tiesiog ištirpsta į neaiškios kilmės masę. Tiesa, atrodo, kad ji su savo (ne)galia yra labiausiai susitaikiusi, nors ir jai pasitaiko įvairių keblių situacijų, bet dažnu atveju ji išlaiko sveiką protą ir suburia komandą į vieną kumštį.

Paskutinysis superherojus – Kyborgas, jis tiek savo vidumi, tiek išore panašiausias į ,,normalų‘‘, stabilų žmogų, tačiau jo viduje taip pat nuolat kyla vidiniai konfliktai – jis visais būdais stengiasi išlaikyti savo žmogiškąją pusę, nors kartais tą padaryti itin sunku. Visi penki superherojai yra ypatingi savo galiomis, bet išskirtiniai tuo – kad niekur negali pritapti. Negalėjimas pritapti prie kitų ir tampa pagrindine jų tarpusavio jėga ir jungtimi.

Svarbu pastebėti, kad šiame seriale neišvysite visiems įprastų superherojų rolių – čia viskas vyksta kiek kitaip. Tai kartu ir labai džiugina, nes prie superherojų, kuriems viskas klojasi puikiai esame pripratę, bet dažnai nepagalvojame, kad yra ir kita pusė – negali būti visi vienodai tobuli ir idealūs – egzistuoja ir mišraus tipažo herojai, kurie ne tik, kad nėra prastesni, bet dažnai ir lenkia mūsų pamėgtus superherojus dėl jų vienodumo ar nuspėjamumo.

powers

5. „GALIOS“ (Powers)

„Galios“ yra gErokai kitoks nei kiti įprastiniai serialai apie super herojus. Antgamtinių galių turintys serialo herojai yra neįprasta elitinių žmonių grupė, kurie miestui ir jo žmonėms padaro daugiau žalos nei atneša jam naudos. Jie tikrai nėra nuoširdūs herojai, kurie nuolatos gelbsti žmonių gyvybes ir tai yra jų pašaukimas. Brian Micheal Bendis ir Michael Avon Oeming‘s buvo žmonės, kurie paleido šiuos komiksus į platųjį pasaulį. Komiksų knygelės „Galios“ adaptacija buvo kūrimo procese jau daugiau nei dešimt metų. Pirmoji svarsčiusi galimybę paleisti šios komiksų knygelės istoriją jau 2001 metais į televizijos ekranus buvo „Sony Pictures“. Prabėgus dešimtmečiui „Sony“ kartu su „FX“ susibūrė tam, kad paleistų įžanginę serialo dalį. Tačiau pirma šio serialo versija taip ir nepasiekė televizijos žiūrovų, bet 2014 metų kovo mėnesį kompanija „Sony“ paskelbė, kad naujoji serialo „Powers“ versija debiutuos „PlayStation“ platformos tinkle.

Visi tie metai kūrimosi procese nukalė galutinį serialo produktą, kuris gana stipriai skiriasi nuo originalaus komiksų varianto. Pagrindinė vizija išlieka ta pati, pasakojama istorija apie policininkus dirbančius super herojų pilname pasaulyje, bet visas veiksmas persikelia iš Čikagos į Los Andželą. Vietoj to, kad atskirai pasakotų kiekvieno super herojaus istoriją, skirtingai nei komiksuose jie viską suburią į vieną pasakojimą, kuris lyg ir būtų panašus į pirminį komiksų scenarijų, bet televizijos serialo eigoje viskas išsirutulioja ne taip, kaip komiksų skaitytojai galėtų tikėtis.

Visas serialo veiksmas sukasi apie pagrindinį veikėją Christian Walker (Sharlto Copley).  Buvęs super herojus, kuris prarado savo super galias ir tapo L.A.P.D Powers divizijos detektyvu. Daugelis serialo personažų buvo gerokai pakeisti lyginant juos su komikso knygelių personažais, o ypač  moterys. Christiano nauja partnerė Deena Pilgrim (Susan Heyward) yra kombinacija iš dviejų komikse buvusių jo partnerių. Seriale Christiano partnerei buvo įskiepytas Deenos požiūris, o išvaizda ir jos visa gyvenimo istorija buvo paimta iš kitos jo partnerės komikse Enki Sunrise.

Visiem planuojantiems žiūrėti šį serialą, siūlytume nesusidaryti pirminės nuomonės apie serialą tik iš pirmosios įžanginės serijos. Serialo kokybė ryškiai patobulėja, kai svarbesnės detalės būna atskleistos ir taip serialo veiksmas įgauna pagreitį.

5. „STARGIRL“

Tai amerikietiškas superherojų stiliaus serialas, paremtas „DC“ komiksų superheroje Courtney Whitmore, kurią, kaip ir patį serialą sukūrė Geoffas Johnsas. Pagrindinius vaidmenis seriale atlieka Brec Bassinger, Yvette Monreal, Anjelika Washington, Cameronas Gellmanas ir kiti.

Courtney Whitmore (dar žinoma kaip Stargirl) yra sumani, atletiška ir jauna mergina. Tačiau iš pažiūros, tobulas vidurinėje besimokančios paauglės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai jos mama susituokia, o naujoji šeima nusprendžia persikelti į Kaliforniją. Bandydama geriau sutarti su patėviu, susirasti naujų draugų, įsitraukti į mokyklos ir naujos šeimos gyvenimą, Courtney išsiaškina, jog patėvis turi paslaptį – jis yra buvęs superherojaus talkininkas. Suradusi ir pasiskolinusi seniai dingusio superherojaus lazdą, Courtney tampa neįtikėtinu įkvėpimu visai naujajai superherojų kartai.

Šis serialas puikiai tiks žiūrovams, pasiilgusiems spalvingų kostiumų, didvyriškų kovų, paaugliškų problemų ar tiesiog norintiems pasinerti į paauglės vykdomas pasaulio gelbėjimo operacijas.

preacher 4

Geriantis, rūkantis, barus lankantis pamokslininkas su neaiškia praeitimi, airių kilmės vampyras-alkoholikas ir moteris, kuri gali duoti į kaulus bet kam, kas pasitaiko jos kelyje, neleis liūdėti serialo žiūrovams. Neįprastas personažų trio susibūręs mažame Teksaso miestelyje žada nuotykius viso serialo metu.

Vien jau tokių personažų susidūrimas sukurtų neįtikėtiną šou, bet „Pamokslininkas“ ties tuo tikrai nesibaigia. Antgamtinės galios, paslaptys ir nepaprastas žiaurumas susijungia į vieną vietą, taip sukurdami tokį serialą, kokio televizija jau seniai neregėjo. Tinkamai atrinkti aktoriai ir puikiai suvaidinti personažai svariai prisideda prie šio serialo įgyvendinimo. Tačiau viso šio serialo nebūtų buvę be kelių svarbiausių žmonių.

Komikų duetas Seth Rogen ir Evan Goldberg, kurie išleido tokius filmus kaip „Kietakiaušiai“ („Superbad“) ir „Kaimynai“ („Neighbors“) į didžiuosius ekranus yra šio AMC serialo „Pamokslininkas“ prodiuseriai. Tačiau serialo idėja jiems kilo iš jau gerokai ankščiau atsiradusio komikso. Minėtajam komikų duetui prireikė net septynerių metų, kad kažkas pagaliau rimtai pažiūrėtų į idėją išleisti šį serialą.

Serialo personažai tikrai neeiliniai. Pagrindinis veikėjas ir serialo žvaigždė yra Jesse Custer (Dominic Cooper). Pamokslininkas su pašėlusia praeitimi, turintis neeilinius kovotojo sugebėjimus, jaučiantis prievolę ištesėti mirusiam tėvui duotą pažadą, grįžta į kaitrųjį Teksaso miestelį. Jam sunkiai sekasi būti miestelio pamokslininku. Praradęs tikėjimą jis mano, kad Dievas paliko Rojų ir apleido savo pareigas. Tačiau viskas pasikeičia kuomet neaiškus objektas aplanko jį ir suteikia jam neįprastų galių.

Visus pamokslininko įvykius seka ir niekur toli nuo jo neatsitraukia jo buvusi mergina Tulip (Ruth Negga). Iššūkiu nebijanti, stipri mergina vis „netyčia“ sutinka jį mažame miestelyje ir primena jam apie jo praeities šešėlius. Tulip turi savo planų ir tam jai reikia pamokslininko pagalbos. Būtent todėl ji stengiasi sugrąžinti jį į nuodėmingąjį kelią. Trečiasis bet ne ką prastesnis smagiojo trio personažas yra vampyras-alkoholikas Cassidy (Josseph Gilgun). Bėgdamas nuo jį persekiotojų jis netyčia atsiduria mažame Teksaso kaimelyje apie kurį ir pats nieko nežino. Kaip nebūtų keista, pirmiausia jis apsilanko bare, kuriame ir susipažįsta su pagrindiniu serialo veikėju pamokslininku. Susirinkus šiems veikėjams į vieną miestelį veiksmas įgauna pagreitį…

The Umbrella Academy

3. „SKĖČIO AKADEMIJA” (The Umbrella Academy)

Fantastinis „Netflix“ serialas „Skėčio akademija“ aprėpia daugelio mėgstamas temas, tačiau suteikia ir naują žvilgsnį į kitą superherojų gyvenimo pusę, parodo sudėtingus santykius ir problemas, užklumpančias dėl nepaprastų gebėjimų.

Serialas prasideda žvilgsniu į praeitį – į 1989-uosius, kai 43 moterys, įvairiuose pasaulio kampeliuose, pagimdė vaikus, nors dienai prasidėjus, nei viena jų nebuvo nėščia. Sudomintas tokio reto ir mistinio reiškinio ekscentriškas milijonierius seras Redžinaldas Hargreivas (akt. Colm Feore), surado ir įsivaikino septynis tokius vaikus. Jau pirmosiomis serialo minutėmis tampa aišku, kad visi šie vaikai turi tam tikrų ypatingų sugebėjimų bei galių. Vaikystėje jie vykdė įvairias misijas ir kovojo su blogiu bei tapo žinomi visame pasaulyje, tačiau suaugus – jų keliai išsiskyrė ir jie visi paliko akademiją, kurią ilgą laiką vadino namais.

Savo suaugusiųjų gyvenimą kiekvienas jų kūrė skirtingai: Vania (akt. Ellen Page) tapo atsiskyrėle smuikininke, kuri išleido knygą apie gyvenimą akademijoje, taip sugadindama savo santykius su broliais ir seserimi. Liuteris (akt. Tom Hopper) – tapo astronautu, kurį tėvas išsiuntė į misiją, į mėnulį, keturiems metams. Alison(akt. Emmy Raver-Lampman) gyvenimas tapo žurnalų viršelių istorijomis, kai ji atrado kiną ir ėmė vaidinti. Diegas (David Castañeda) ėmė slapta padėti policijai ir spręsti nusikaltimus, o Klausas (akt. Robert Sheehan) tapo priklausomu nuo narkotikų ir alkoholio. Numeris penki (akt. Aidan Gallagher) dar vaikystėje, nepaisant tėvo draudimų pabėgo į ateitį, o Benas (akt. Justin H. Min ) yra miręs ir tik kaip vaiduoklis kartais pasirodo Klausui,siekdamas jam padėti.

Tėvo laidotuvės sukviečia visus brolius ir seseris į akademiją, tačiau nei vienas jų neparodo noro likti ilgiau.Viskas pasikeičia staiga, iš ateities grįžus numeriui 5, kuris pabėgo iš akademijos prieš dešimtmečius ir grįžta vis dar vaiko kūne, nepaisant to, teigia, kad jam 58-eri ir po 8-ių dienų įvyks apokalipsė. Ne visi iškart sutinka dirbti kartu, siekiant išvengti pasaulio pabaigos: po metų praleistų atskirai, kiekvienas vis dar turi savų priežaščių pykčiui laikyti.

Serialo veikslas vyksta keliose terpėse: ir dabartyje, ir praeityje. Dabar veikėjai stengiasi sustabdyti artėjančią pabaigą, bet bando spręsti ir kasdienes, gyvenimiškas problemas. Vania stengiasi užmegzti artimesnius santykius su vienu iš savo mokinių – Leonardu,(akt. John Magaro) kuris istorijai progresuojant, paaiškėja, nėra tuo, kuo apsimeta. Liuteris stengiasi suvienyti visus brolius ir seseris ir tapti lyderiu, bei bando nuslopinti savo jausmus Alison, kuri stengiasi susidoroti su dukros ilgesiu ir viešai aptarinėjama griūvančia santuoka. Klausas bando atsisakyti priklausomybių ir susigyventi su matomu mirusio brolio Beno vaiduokliu. Diegas stengiasi padėti policijai saugoti žmones ir slapta tiria nusikaltimus, kurie pražudys jo gerą draugę ir buvusią merginą. O numeris 5, ne tik stengiasi daryti viską, kad išvengti apokalipsės, bet ir bando susigyventi su metais, praleistais ateityje ir pasaulio pabaigos vizijomis. Šeimos svarba, sudėtingi brolių ir seserų santykiai , abejingas tėvų požiūris, pykčio ir pagiežos laikymas – tai tik keletas iš pagrindių temų gvildenamų šiame seriale. Kiekvienas veikėjas atrodo įvairiapusis, daugialypis ir nėra pavaizduojamas kaip vien tik geras ,ar blogas, mes – žiūrovai, galime pamatyti jų elgesio priežastis ir pasėkmes, stebėti veikėjų progresą.

2. THE WATCHMEN”

„Watchmen“ – kultinio DC komiksų serijos tokiu pačiu pavadinimu ekranizacija, išleista HBO. Tai – vienas iš daugelio bandymų perkelti šių komiksų pasaulį į didžiuosius ekranus, ir, panašu, kad šis, vėliausias, bandymas – tapo vienu sėkmingiausių kartu su prieš dešimtmečiu pasirodžiusiu filmu, pavadintu identiškai. Istorija prasideda 1921-aisiais Tulsoje, Oklahomoje, scena, kurioje „Juodąjį Volstrytą“ užpuola Kukluksklano nariai. Tuomet veiksmas persikelia į 2019-uosius, kur Andžela Abar (akt. Regina King) dieną prižiūri savo jaukią kepyklėlę, o naktį tampa užsimaskavusia keršytoja.

Septintoji Kavalerija – baltųjų rasės pranašumu įsitikinusi grupuotė, kariaujanti prieš mažumas ir policijos pareigūnus, kurie itin griežti rasistiniams nusikaltėliams. Nors matoma šiandieninė Amerika, tačiau matoma daugybė skirtumų nuo realybės. Per 2016-ųjų Kūčias Septintoji Kavalerija įvykdo siaubingą nusikaltimą, užpuldami 40 policijos pareigūnų, šiems būnant namuose – „Baltąja naktimi“ pavadintas skerdynes išgyventi pavyko tik Andželai ir jos kolegai Džudui. Atkūrus policijos pajėgas, priimamas įstatymas, verčiantis policininkus dėvėti kaukes ir jokiu būdu neatskleisti savo profesijos.

Serialo kūrėjai nusprendė veiksmą vystyti toje pačioje realybėje ir po tų pačių įvykių, kurie vyko originaliuose komiksuose prieš kiek daugiau nei tris dešimtmečius. Tiesa, įvedami ir nauji herojai, kuriuos kūrėjai nusprendė pasitelkti tam, kad istorija būtų tęsiama, o ne tiesiog perkuriama. Nemirštanti superherojų klasika gerbėjų nenuvils ir šįkart – šiame seriale yra viskas, ko reikia puikiai komikso ekranizacijai: genialus blogiukas, pasigėrėjimą keliantys superherojai ir prikaustantis siužetas.

1. THE BOYS”

Visiškai kitokia komiksų pasaulio ekranizacija. Šiame seriale superherojai – nors tiksliau juos apibūdintų epitetas anti-herojai – tai krūva kostiumais vilkinčių kovotojų prieš nusikaltėlius, tačiau patys kovotojai patys pasirodo esą ne ką mažiau susikompromitavę ir nusikaltę. Užuot gelbėję pasaulį, jie piktnaudžiauja savo galiomis ir padėtimi.

Vyrauja dvi grupuotės – „Seven“, tarptautinė herojus kone gamininančios ir jais besirūpinančios įmonės „Vought“ superherojų komanda, ir pavadinime minimi „The Boys“ – susikompromitavusius didvyrius bandanti įveikti komanda. Jų lyderis – Bilis Butcher‘is, niekinantis visus supergalių turinčiuosius, o „Seven“ vadovauja arogantiškas egoistas Homelanderis. Tarp šių dviejų stovyklų netrunka įsiliepsnoti konfliktas, ir pamažu į istoriją įvedama vis daugiau įvairaus plauko herojų. Nesutarimai vis tęsiasi ir perauga į kone atvirą kovą…

Sklidinass juodojo humoro, šis serialas pristato visai kitokius superherojus ir jų prižiūrimą pasaulį. Tiesa, šiuose galima įžvelgti tokių gerai žinomų didvyrių kaip Kapitono Amerikos ar Akvameno atitikmenis. Vaizduojamas pasaulis, kuriame nuo blogiečių turintys saugoti superherojai patys tampa tais, nuo kurių turi ginti.

Pabrėžiama ir monopolijų problema, kuriami velniškai tikroviškai atrodantys nusikaltimai ir jų kaltininkai, todėl serialas aktualus ne tik iš komiksų puslapių nužengusių supeherojų tematika. „The Boys“ – puikus pasirinkimas tiems, kurie pavargo matyti pasaulį nuolat gelbstinčius didvyrius, kurie netikėtų atsitiktinumų dėka įgijo nežemiškų galių. Tai atsvara įsigalėjusiam superherojų atvaizdui, ir juodojo humoro prisodrintas serialas sužavės ir tuos, kurie nėra užkietėję komiksų pasaulio fanatikai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: