Atvėsę orai ir dargana už lango dažnai verčia rinktis poilsį namie. Tačiau tamsusis metų periodas, kai lauke trūksta aktyvių veiklų, gali būti skirtas savo sveikatos ir grožio puoselėjimui. Birštone esančios sanatorijos ir SPA centrai, šalia jau įprastų ir pamėgtų masažų, įvyniojimų ir purvo vonių, siūlo išbandyti itin originalias ar net keistas procedūras, kurios ne tik pagerins sveikatą, bet ir paliks dar niekur nepatirtų įspūdžių.
„Birštonas garsėja mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru, todėl čia neatsitiktinai gausu įvairių sveikatinimo ir grožio procedūrų. Vieninteliai Lietuvoje turime barokamerą, 70 mineralų vandens terapiją, sausą mineralinį vandenį bei kitas unikalias ir sveikatai naudingas procedūras, o toks metų laikas kaip tik tinkamas pasinerti į SPA malonumus“, – teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.
Sanatorijos „Versmė“ direktoriaus pavaduotojas medicinai Antanas Danys teigia, kad lietuviai vis labiau rūpinasi savo sveikata ir gera savijauta. Tačiau gydytojas su apmaudu stebi tendenciją, kad atvykstama trumpalaikiam – dienos ar dviejų – gydymui. „Jei siekiame kurortinių gydomųjų faktorių, tokių kaip gydomasis mineralinis vanduo ir gydomasis purvas, efekto – būtinai reikalingas ilgesnis 8–10 šių procedūrų kursas, o ne pavienės trumpo gydymo procedūros“, – tikina A. Danys.
Nesvarumo būsena, deguonis ir 70 mineralų
Jausmas lyg panėrus 10 metrų po vandeniu. Tokį panėrimo efektą sukuria speciali, vienintelė Lietuvoje, hiperbarinės oksigenacijos kamera (barokamera). Energijos stoka, sveikatos sutrikimai po operacijų, veido paburkimai ar suglebusi oda – visa tai sparčiai taiso deguonies terapija. Viskas vyksta ir atrodo lyg ruošiantis kelionei į kosmosą. Svečiai (po gydytojo konsultacijos) su specialiai pasiūtais kostiumais pasodinami nedidelėje dešimties vietų kameroje, jiems uždedama kaukė, pro kurią palaipsniui kvėpuojamas grynas medicininis deguonis, o po valandos „išnyrama“ jaučiant energijos antplūdį ir gerą nuotaiką.
Į panašią nesvarumo būseną panardina ir Negyvosios jūros antrininkė – Baltijos šalyse analogų neturinti terapija „Flow“, kurioje naudojamas tyriausias bei gryniausias „Sofijos“ šaltinio vanduo su 70 aktyvių mineralų. Savo unikalia forma jie tiesiogiai įsisavinami ląstelių lygmenyje. Per 20 minučių nesvarumo būsenoje kūno oda, raumenys, sąnariai bei visas organizmas įsisavina tiek mikroelementų, kiek negautų jokia kita forma, o plūduriavimas mineralų kupiname vandenyje leidžia visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu.
Sveikatinimuisi – lietuviški ingredientai
„Flow“ terapijoje naudojamas sausas mineralinis vanduo „Sophia“ – išskirtinai Birštone išgaunamas grožio produktas, pavadintas vienturtės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto dukros Sofijos Vytautaitės garbei. Birštone nuo seno lankėsi Lietuvos valdovai, todėl šis kurortas vadinamas karališkuoju, o šiais metais dar ir švenčia 640 metų vardo paminėjimo jubiliejų.
„Sophia“ – unikalus natūralus produktas, pagamintas iš ypač didelės mineralizacijos Birštono sūrymo, kurio mineralų koncentracija yra 13 kartų didesnė nei geriamojo mineralinio vandens. Šis sūrymas išgaunamas iš 715 m gylio gręžinio Birštone. Jo sudėtyje yra net iki 70 rūšių mikroelementų ir mineralų: magnio, kalio, kalcio, cinko, geležies, jodo druskų, teigiamai veikiančių mūsų savijautą. Ši priemonė efektyvi kovojant su odos senėjimu ir odos sausumu, naudojama kūno įvyniojimuose ir šveitimuose.
Vaikystės svajonė išsipurvinti nuo galvos iki kojų – lengvai pasiekiama su autorine purvo procedūra „Versmė“, kurią sanatorijos specialistai sutartinai vadina „Šreku“. Šioje procedūroje naudojamas natūralus ekologiškai švarus, specialiai paruoštas lietuviškas gydomasis purvas, rusvasis molis bei gydomasis mineralinis vanduo, kurie jaunina ir minkština odą bei gerina kraujotaką. Procedūros metu pacientas gauna specialų gydomojo purvo mišinio kibirėlį ir paskirtoje kabinoje gali kaip reikiant išsipurvinti, o vėliau viską nusiplauti gėlu vandeniu.
Poilsis ant šieno ne tik kaime – puikus būdas atsipalaiduoti, pasimėgauti kvepiančio šieno kvapu ir sustiprinti savo imuninę sistemą. Seniai žinoma, jog šieno kompresas turi mineralizuojančių savybių, stiprina imuninę sistemą, mažina raumenų ir sąnarių skausmus. Procedūros metu šienas yra šildomas specialiame aparate, iš jo padaroma pagalvėlė, ant kurios svečias paguldomas 20 minučių, o prisiminimai apie vasaros pievas maloniai lydi dar kurį laiką.
Kaipgi be lietuviškojo aukso – gintaro? Jam skirta procedūrų visuma, kuri per milijonus metų sukauptą gintaro energiją panaudoja sveikatos stiprinimui. „Gintaro SPA“ atliekamas masažas ant specialiai Baltijos gintarais inkrustuoto ir infraraudonaisiais spinduliais šildomo masažinio stalo. Masažams naudojami gintaro ryšulėliai, gintaro rūgštis ar pudra, o po procedūrų svečiai vaišinami gintariniu vandeniu.
Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas. Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.
Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.