Kino filmo „Bicentennial Man“ kadras

„Tūkstantmečio žmogus“ („Bicentennial Man“) 1999 metų filmas, kurtas režisieriaus Chris Columbus. Paremtas Isaac Asimov to paties pavadinimo istorija „Tūkstantmečio žmogus“ parodo du šimtus metų trunkantį roboto gyvenimą, kurį jis praleidžia ieškant savęs, draugystės, meilės ir žmogiškumo, metamorfozę nuo mašinos iki žmogaus.

Šviesios atminties aktorius Robinas Williamsas, vaidinantis pagrindinį vaidmenį, atneša į ekranus personažą, nukeliantį mus į „geros širdies“ paieškas. Net ir nejučiomis, šis personažas mus įtraukia į gilią, dvasinę kelionę.

Ričardas Martinas (aktorius Sam Neill) padaro staigmeną savo žmonai (Wendy Crewson) ir dviem savo dukterims joms padovanodamas naują robotą, kurį jauniausioji dukra (Halie Kate Eisenberg) pavadintina Endriu. Šis žvilgantis robotas dirba visus namų ruošos darbus: gamina, valo ir prižiūri vaikus. Neužilgo Ričardas supranta, kad Endriu nėra eilinis robotas, jis unikalus – jis įrodo esantis kūrybiškas, smalsus, turintis savo nuomonę ir jausmus. Taip pat, jo draugystė su „Mažąja panele“, kaip jis vadina jauniausiąją dukterį, stiprėja su laiku mergaitei augant. Per du šimtus Endriu egzistavimo metų, jis tikslingai siekia svajonės – tapti žmogumi, nesvarbu, kad už tai gali tekti sumokėti didžiausią kainą – gyvybę.

Bicentennial_Man_6767216

Endriu gyvavimas ir kova dėl tapimo tikru žmogumi iliustruoja esminę gyvenimo vertę. Individualumo grožis, šeimos branginimas, draugystė ir meilė yra šio filmo šerdys. Režisierius Chris Columbus yra vienas iš tų režisierių, kuris ypač talentingai moka žaisti su žiūrovų emocijomis. Kaip jis padarė savo kurtose kino juostose „Pamotė“ bei „Ponia Dautfajė“, tačiau komandoje su komiku Robinu Williamsu „Tūkstanmečio Žmoguje“ sukuria tobulą derinį, kuris dažnai žiūrovui pakutena juoko kauliuką, tačiau per humorą sukuria dramatiškumą, sentimentus ir priverčia jausti bei mąstyti.

Bicentennial-man2

Užprogramuotas būti tik geru ir atviru su visais žmonėmis, Endriu mums rodo pavyzdį, kaip galima atverti širdį ir įsileisti gerumą į savo vidų. Net ir būnant mašina, galima jausti, mylėti ir stengtis tobulėti. Endriu kova dėl žmogaus teisių primena mums mūsų kasdienybę, rasinę ir kultūrinę atskirtį, su kuria reikia kovoti ir kuri kankina žmoniją šimtmečiais.

Bicentennial-Man-robin-williams-25340319-2126-1433

Sunku patikėti, tačiau filmavimo metu robotą Endriu vaidino pats Robinas Williamsas. Vargšas aktorius turėjo filmuotis metaliniame kostiume, kad roboto judesiai labiau primintų aktoriaus manieras ir būtų gyvesni. Kaip pats aktorius atsiliepė, tai nebuvo pati lengviausia užduotis, jis turėdavo apžvelgti visą filmavimo aikštelę prieš pradedant judėti ir apgalvoti kiekvieną judesį, negana to, per skylutes kaukėje buvo labai sunku ką nors matyti. Bet kokiu atveju, būdamas dideliu mokslinės fantastikos žanro gerbėju, aktorius tiesiog mėgavosi šiuo vaidmeniu.

Verdiktas 9/10

Ši mokslinės fantastikos komedija-drama puiki Isaac Asimov  novelės ekranizacija. Režisierius Chris Columbus sugebėjo sukelti jausmus ir susidomėjimą kino mėgėjams. Tai filmas, kuris subtiliai ir jautriai paliečia pačias esmines mūsų gyvenimo temas ir verčia susimastyti apie tai, ką iš tikrųjų mums reiškia būti žmogumi.

Taip pat skaitykite: TOP 10 klasikinių Sci-Fi serialų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: