M. Scorsese EPA-ELTA nuotr.

„YouTube“ platformoje sparčiai populiarėja kanalas, skirtas kino pasaulio smalsuoliams – „Martin Scorcese On“. Tai savotiškas virtualus kino lobynas, kurį kuria asmuo, apsimetantis legendiniu režisieriumi Martinu Scorsese. „YouTube“ kanalas „Martic Scorcese On“ ne tik pateikia unikalų požiūrį į filmus, bet ir dalijasi įžvalgomis, kodėl tam tikri kūriniai vėl nusipelno sugrįžti į šiuolaikinių žiūrovų akiratį.

„Martin Scorcese On“ oficialus „YouTube“ kanalas buvo paleistas 2024 metais birželio 16 dieną. „YouTube“ kanalas „Martin Scorsese“ yra satyrinė platforma, kurioje kūrėjas humoristiškai imituoja garsųjį režisierių Martin Scorsese. „Martin Scorsese On“ „YouTube“ kanale pateikiamos apžvalgos daugiausia skirtos 1990-ųjų pabaigos ir 2000-ųjų pradžios Holivudo populiariems filmams. Čia dominuoja veiksmo ir komedijos žanro kūriniai, kurie turi didelį biudžetą, įspūdingus efektus, tačiau ne visada susilaukė kritinio pripažinimo.

Pavyzdžiui,  tokie filmai kaip „Armagedonas“ ir „Twister“ su didžiulėmis katastrofomis ir įtemptais siužetais, taip pat komiški bei fantastiniai filmai, tokie kaip „Bedazzled“ ir „Vyrai juodais drabužiais“, kuriuose buvo gausu humoro ir mokslinės fantastikos elementų. Tai populiarūs filmai, tapę kultūros simboliais: tai filmai, kurie galbūt nėra sulaukę kritinio pripažinimo, tačiau turi didelę gerbėjų auditoriją ir yra pasižymėję savo laikotarpiu.

Įdomu, kad kanalo kūrėjas ne tik analizuoja filmus, bet ir meistriškai imituoja tikrojo Martino Scorsese kalbėjimo manierą. Kūrėjas perteikia režisieriui būdingą kalbos stilių: Niujorko akcentą, gestikuliaciją, nostalgišką ir apmąstantį toną. Pats Scorsese garsėja sausu humoru ir saviironija, todėl šis „YouTube“ kanalo herojus puikiai sugeba sukurti išskirtinį ir atpažįstamą stilių, žvelgdamas į kino meną su švelnia ironija.

Tikrasis Martinas Scorsese per penkis dešimtmečius paliko neišdildomą pėdsaką kine. Scorsese filmams būdingas gilus požiūris į žmogaus emocijas ir moralinius konfliktus. Jis kuria veikėjus, kurie dažnai yra daugiasluoksniai, sudėtingi ir morališkai prieštaringi. Dinamiška kinematografija, kruopščiai parinktos detalės bei muzika leidžia jam sukurti filmus, kurie žiūrovui tampa nepamirštama patirtimi.

Scorsese kelionė į didįjį kiną prasidėjo Niujorko universiteto menų mokykloje. Jo ankstyvuosiuose filmuose, tokiuose kaip „Kas beldžiasi į mano duris“ (1967), jau atsispindėjo temos, kurias jis tyrinėjo visą karjerą: moralė, kaltė, tikėjimas ir žmogaus sielos išgyvenimai. Kiti garsūs filmai, tokie kaip „Mean Streets“ (1973), „Taksi vairuotojas“ (1976), „Įniršęs bulius“ (1980) ir „Geri vyrukai“ (1990), išgarsino Scorsese ir padėjo įtvirtinti jo, kaip išskirtinio režisieriaus, vardą.

Mean Streets“ (1973) t.y. „Bjaurios gatvės“ buvo pirmasis didelis Scorsese filmas, atskleidžiantis Niujorko mažosios Italijos gatvių realybę. Robertas De Niro ir Harvey Keitel atliko pagrindinius vaidmenis filme, kurie tyrė ištikimybės, nusikalstamumo ir išlikimo temas. Šis filmas parodė Scorsese stilių – tikrą ir artimą pasakojimą, kuris giliai nagrinėja veikėjų psichiką.

Galbūt vienas iš reikšmingiausių Scorsese filmų yra „Taksi vairuotojas“ (1976). Filmas nagrinėja miesto vienatvę ir atstumtumo jausmą. Filme galima išgirsti su aktoriumi De Niro legendine frazę „Ar kalbi su manimi?“. Šis filmas įamžino pokario Amerikos nusivylimą ir yra žinomas kaip puikus šedevras dėl filme vaizduojamų temų kaip: intensyvios vienatvės, smurto ir moralinio dviprasmiškumo vaizdavimo.

Vienas geriausių sporto dramos filmų būtų „Įniršęs bulius“ (1980) pasakojantis apie  boksininko Džeiko LaMotos gyvenimą. Filmas, nufilmuotas juodai baltai, parodo LaMotos sudėtingą, kupiną įniršio ir savidestrukcijos gyvenimą. De Niro nepakartojamas vaidmuo pelnė jam „Oskarą“, o filmas išliko vertinamas už žiaurų sąžiningumą ir Scorsese režisieriaus vaizdinį pasakojimą.

Geri vyrukai“ (1990) Scorcese sukurtas filmas įtraukia žiūrovus į mafijos pasaulį. Filme pasireiškia greiti pasakojimai ir įsimintini kadrai. Filmas išreiškia tiek gangsterių pasaulio žavesį, tiek jo žiaurumą. Scorsese muzikos parinkimas ir kamerų judesiai, puikiai atskleidžia mafijos gyvenimą ir pavertė „Geri vyrukai“ vienu įtakingiausių nusikaltimų žanro filmų.

„Infiltruoti“ (2006) pelnė Scorsese taip ilgai lauktą „Oskarą“ už geriausią režisūrą, už geriausia modernų kriminalinį trileris. Su Leonardo DiCaprio, Mattu Damonu ir Jacku Nicholsonu, filmas pasakoja apie sudėtingus policijos ir mafijos pasaulius Bostone.

Drąsus žvilgsnis į perteklių ir godumą „Volstryto vilkas“ (2013) filmas yra paremtas pagal tikrą istoriją —  biržos maklerio Jordano Belforto istoriją. Filmą puikiai įkūnija pagrindinis aktorius Leonardas Dicaprio. Filmas yra provokuojantis, atviras ir parodo Scorsese gebėjimą tyrinėti žmogaus moralės ribas.

Scorsese filmai įkvėpė daugybę režisierių ir kino entuziastų. Jo atsidavimas kinui paskatino sukurti filmų fondą, kuris siekia išsaugoti klasikinius filmus ateities kartoms. Scorsese taip pat ir toliau tyrinėja naujas technikas ir temas jo filmas „Airis“ (2019) įtraukė modernią, tiesa tuo laiku ne iki galo ištobulintą atjauninimo technologiją, tuo pačiu išlaikydamas emocinę gelmę.

Visa tai paaiškina, kodėl „Martic Scorcese On“ „YouTube“ kanalo kūrėjas pasirinko įkūnyti šio garsaus režisieriaus dvasią ir stilių.  Tai padeda pritraukti žmones, kino megėjus atskleidžiant jiems, kad net ir užmirštuose filmų kadruose slypi neišpasakotas menas ir istorijos dvasia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: