Juokas griauna barjerus ir atveria duris nuoširdumui. Unikalūs, galintys tyrinėti daugybę gyvenimo niuansų su linksmu požiūriu ir net absurdiškumu, kartu pateikdami dažnai aštrius pastebėjimus apie žmoniją, santykius ir visuomenės būklę, draminiai komedijos serialai paprastai pateikia istorijas, kurias nusako jų sudėtingumas ir keli atskleidžiamų idėjų sluoksniai.
Visuomenės susidomėjimas tokiais serialais pasiekė aukščiausią tašką tik pastaraisiais dešimtmečiais, o tai reiškia, kad daugelis geriausių komedinių dramų yra naujos, pasiekusios mus per kelis pastaruosius metus.

10. „Your Friends & Neighbors“
Kai griūva tai, kas buvo tavo identitetas, lieka tik klausimas – ką darysi toliau? Būtent tokį kelią žengia pagrindinis „Apple TV+“ serialo „Your Friends & Neighbors“ herojus Andrew „Coopas“ Cooperis. Kadaise – sėkmingas rizikos kapitalo investuotojas, dabar – išsiskyręs, praradęs darbą ir priverstas grįžti gyventi pas motiną į idiliškai atrodantį priemiestį. Tačiau Vesmonto kaimelio vartai saugo ne tik turtą – po blizgančiu paviršiumi slepiasi pavydas, apgaulė ir pavojingos paslaptys, kurios netruks iškilti į paviršių.
Serialas nagrinėja, kaip lengva prarasti socialinį statusą ir moralines ribas, kai gyvenimas pasuka ne ten, kur tikėtasi. Iš pradžių Coopas ima vagiliauti iš savo turtingų kaimynų, tikėdamasis greitai atsistoti ant kojų, tačiau kiekvienas žingsnis tik skandina jį į melų ir išdavysčių voratinklį. Kuo daugiau jis sužino apie šalia gyvenančius žmones, tuo labiau ima aiškėti, kad tai ne draugiška bendruomenė – tai džiunglės, kuriose išgyvena tik gudriausi.
„Your Friends & Neighbors“ nėra tipinė kriminalinė drama. Čia dera juodoji komedija, socialinis komentaras ir psichologinė įtampa. Serialas kelia klausimus apie tai, ką reiškia būti „geru kaimynu“ – ar pakanka nusišypsoti per tvorą, kai iš tiesų trokšti, kad kito gyvenimas sužlugtų pirmiau nei tavo? Kūrėjas Jonathanas Tropperis, anksčiau dirbęs ties tokiais serialais kaip „Banshee“ ir „Karys” (Warrior), čia pateikia subtilesnį, bet ne mažiau įtemptą pasaulį, kuriame grėsmė tyko ne iš išorės, o iš vidaus – iš mūsų noro bet kokia kaina išsaugoti savo status quo.
Vizualiai švarus, bet emociškai drumzlinas, „Your Friends & Neighbors“ pirmasis sezonas (9 serijos) jau sulaukė palankių kritikų vertinimų ir buvo pratęstas antrajam. Tai serialas apie žlugimą, kuris prasideda tyliai, bet baigiasi sprogimu – ir kuris gali nutikti bet kuriam iš mūsų.

9. „The Residence“
„The Residence“ – tai 2025 m. kriminalinis trileris su mistinės dramos prieskoniu, kurį žiūrovams pristato „Netflix“. Veiksmas vyksta netradicinėje vietoje – pačiuose Baltuosiuose rūmuose, kuriuose ne tik sprendžiami politiniai klausimai, bet ir… tiriama žmogžudystė.
Serialas prasideda nuo makabriško atradimo – vieno iš rūmų personalo narys randamas negyvas per prašmatnų vakarėlį. Kadangi įvykis įvyksta JAV prezidento namuose, byla įgauna išskirtinį jautrumą. Tyrimą imasi FTB agentė, kuri netrukus supranta, kad Baltuosiuose rūmuose melas, slaptos sąjungos ir asmeniniai interesai slepiami kur kas meistriškiau nei bet kur kitur.
„The Residence“ meistriškai sujungia „whodunit“ žanro elementus su politine satyra – serialas ne tik užduoda klausimą „kas kaltas?“, bet ir „kodėl visi kažką slepia?“ Kiekvienas įtariamasis – nuo virėjos iki aukščiausio rango patarėjų – turi savų priežasčių, kodėl tą vakarą būtent jie galėjo būti žudiku.
Kūrinyje nestinga nei ironijos, nei įtampos. Serialo atmosfera – elegantiška, bet persmelkta nerimo. Rūmų didybė čia kontrastuoja su žmogiškomis silpnybėmis: godumu, pavydu, kerštu. Tuo pačiu tai ir pažintis su „nematomais“ rūmų gyventojais – tais, kurie nėra žurnaluose, bet be kurių viskas sugriūtų.
„The Residence“ – tai ne tik detektyvas, bet ir subtili satyra apie valdžią, atskaitomybę ir žmogaus norą kontroliuoti paslaptis. Serialas primena, kad net šventose politinėse salėse aidinčios kalbos kartais tėra užuolaida, slepianti purviną tiesą.

8. „The Studio“
„The Studio“ – tai kandžiai linksma satyrinė komedija, 2025 m. pasirodžiusi per „Apple TV+“. Sukurta Setho Rogeno, Evano Goldbergo ir jų kūrybinės komandos, serialas kviečia žiūrovus į Holivudo užkulisius, kur meno idealai susiduria su komerciniais spaudimais.
Pagrindinis veikėjas – Mattas Remikas (vaidina Seth Rogen), ką tik paskirtas krizę išgyvenančios kino studijos „Continental Studios“ vadovu. Jo tikslas – išgelbėti studiją nuo žlugimo, laviruojant tarp ambicingų menininkų, korporatyvinių reikalavimų ir nuolatinių industrijos pokyčių. Mattui talkina buvusi studijos vadovė Patty Leigh (Catherine O’Hara), rinkodaros vadovė Maya Mason (Kathryn Hahn) ir ištikimas kolega Salas Sapersteinas (Ike Barinholtz).
Serialas išsiskiria ne tik aštriu humoru, bet ir dinamiška režisūra bei fizinės komedijos elementais, primenančiais klasikinius Chaplino ir Keatono darbus. Kiekvienas epizodas kupinas netikėtų situacijų – nuo susitikimų su realiais kino pasaulio žvaigždėmis, tokiomis kaip Martin Scorsese, Charlize Theron ar Ron Howard, iki absurdiškų bandymų sukurti filmą apie „Kool-Aid Man“ personažą.
„The Studio“ – tai ne tik pramoga, bet ir gilus žvilgsnis į šiuolaikinės kino industrijos realijas, kur idealizmas dažnai pralaimi prieš pelno siekį. Serialas pelnė kritikų pripažinimą, „Rotten Tomatoes“ surinkęs 95 % teigiamų atsiliepimų ir tapęs vienu iš ryškiausių 2025 m. televizijos sezono kūrinių.
Jei ieškote protingos, šmaikščios ir aktualios komedijos, „The Studio“ – puikus pasirinkimas, atskleidžiantis Holivudo spindesio ir šešėlių pusę su šypsena ir ironija.

7. „Kaos“ (2024)
Sudėtingi senovės graikų mitai yra skirti paaiškinti įvairius gamtos reiškinius, žmonijos gyvenimo sąlygas ar tam tikrus įsitikinimus. Naujame „Netflix“ seriale „Kaos“, kūrėjas Charlie Covell vaizduoja dievus, pasiduodančius įvairiems žmogiškiems troškimams ir priklausomybėms. Aštuonių epizodų seriale parodomi valdžios ir godumo pavojai, kuriuos tik dar labiau skatina gremėzdiška siužeto linija ir neįprasti personažai.
Seriale galima išvysti Dzeuso, Prometėjo, Heros, Orfėjo ir daugelio kitų dievų paveikslus. Svarbiausio dievo vaidmenį atlieka Jeff Goldblum, kuris puikiai perteikia neužtikrintus, pasipūtėliškus ir šiek tiek apgailėtinus dievų karaliaus asmenybės bruožus.
Supykęs dėl Olimpo dienos šventėje išniekintos jo statulos, Dzeusas prisimena apie savo paties pranašystę, galinčią nuversti jį nuo valdžios. Jo priešas Prometėjas daro viską, kad kuo greičiau išsipildytų ši pranašystė. Šiam Prometėjo tikslui padeda įvairūs nieko nenutuokiantys žmonės Žemėje ir požemių pasaulio gyventojai. Seriale taip pat vyksta ir kitos dramos, kuriose galima įžvelgti išlepintų dievų kasdienybę, jų savanaudiškumą ir blogį.
Juodojo humoro turinti šiuolaikiška graikų mitologijos interpretacija nagrinėja lyčių politikos, galios ir gyvenimo požeminiame pasaulyje temas. Serialas yra daugiasluoksnis, sudėtingas, šmaikštus, gerai apgalvotas, tačiau žiaurus graikų mitologijos perpasakojimas. Sudedamąja Dzeuso pranašystės dalimi tapę mirtingieji nesuvokia savo svarbos ar tarpusavio ryšio, tad žiūrint serialą iškyla nemažai klausimų. Ar jiems pavyks atskleisti tiesą apie dievus ir tai, ką jie daro su žmonėmis? O jei sužinos, ar sugebės juos sustabdyti?
6. „Rivals“
Kai ambicijos susiduria su aistromis, o žiniasklaidos pasaulis tampa mūšio lauku, gimsta istorija, kurioje kiekvienas žingsnis gali lemti pergalę ar pralaimėjimą. „Rivals“ – tai 2024 m. spalio 18 d. „Disney+“ platformoje debiutavusi britų juodojo humoro ir periodinės dramos serialas, paremtas Jilly Cooper 1988 m. romanu tuo pačiu pavadinimu. Serialas nukelia žiūrovus į 1986 m. Angliją, kur dvi įtakingos asmenybės – buvęs olimpinis jojikas ir dabartinis parlamentaras Rupertas Campbell-Blackas bei ambicingas televizijos stoties vadovas Tonis Baddinghamas – kovoja dėl valdžios, įtakos ir asmeninių ambicijų įgyvendinimo.
Rupertas Campbell-Blackas (vaidina Alex Hassell) – žavus, bet arogantiškas buvęs sportininkas, dabar dirbantis konservatorių partijos parlamentaru ir sporto ministru. Jo konkurentas Tonis Baddinghamas (David Tennant) – beširdis televizijos stoties „Corinium Television“ vadovas, siekiantis dominuoti žiniasklaidos rinkoje. Kai Tonis pasamdo amerikiečių prodiuserę Cameron Cook (Nafessa Williams) ir buvusį BBC žurnalistą Declaną O’Harą (Aidan Turner), prasideda intrigos, išdavystės ir asmeninių santykių drama, kuri paveikia ne tik jų profesinį, bet ir asmeninį gyvenimą.
Serialas pasižymi spalvingu ir talentingu aktorių ansambliu: Victoria Smurfit įkūnija Maud O’Harą, Declano žmoną; Katherine Parkinson – Lizzie Vereker, romantinių romanų autorę; Danny Dyer – Freddie Jonesą, sėkmingą verslininką; Bella Maclean – Taggie O’Harą, Declano ir Maud dukrą, siekiančią įkurti savo maitinimo verslą. Šie personažai praturtina siužetą, atskleisdami įvairias socialines klases, asmenines ambicijas ir tarpusavio santykių sudėtingumą.
„Rivals“ išsiskiria savo drąsiu požiūriu į 1980-ųjų Anglijos aukštuomenės gyvenimą, atskleidžiantį tuometines socialines normas, seksualines laisves ir žiniasklaidos pasaulio užkulisius. Serialas pasižymi prabangiais kostiumais, autentiškais laikmečio dekoro elementais ir įtaigia muzika, kuri sukuria tikrovišką to laikotarpio atmosferą. Kritikai giria serialą už jo humoro jausmą, įtaigius dialogus ir gebėjimą subalansuoti dramą su komedija.
Serialas buvo nominuotas įvairiems apdovanojimams, įskaitant BAFTA ir Broadcast Awards, o Danny Dyer pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už Freddie Jones vaidmenį. Dėl didelio žiūrovų susidomėjimo ir teigiamų atsiliepimų, „Rivals“ buvo atnaujintas antrajam sezonui.

5. „Bad Sisters“
Šis Sharon Horgan serialas apie žmogžudystės paslaptį ir šeimos dramas nustebins kiekvieną, mėgstantį airišką juodą humorą ir satyrą. Už įdomų siužetą ir geriausią 2023 m. airišką dramą apdovanojimus gavęs serialas privers žiūrovus susimąstyti apie teisingumo, moralės ir keršto ribas.
Seriale pasakojama apie Garvei seseris: Evą, Uršulę, Bibi ir Bekę, kurios vis labiau nerimauja dėl penktosios sesers Greisės, įstrigusios emociškai varginančioje santuokoje. Jos vyras Džonas Polas nuolat bando sugriauti žmonos ir jos seserų gyvenimus. Jo piktų kėslų neapsikentusios seserys susitaria jį nužudyti. Kiekvienas serialo epizodas atskleidžia vis labiau besirutuliojančias nužudymo plano detales. Siužetas nuolat šokinėja iš praeities į dabartį. Žiūrovams atskleidžiami anksčiau nepavykę pasikėsinimai į Džono gyvybę ir dabartyje vykstantis jo nužudymo tyrimas. Kiekvienai sesei prisidėjus prie žmogžudystės, jų alibi ir kitos plano detalės privalo nepriekaištingai sutapti, norint apgudrauti nusikaltimo tyrėjus.
Garvei seserų istorija kelia žmogžudystės, kaip savisaugos būdo, pateisinimo dilemą. Džono žiaurumas yra klastingas, pasireiškiantis smurtu ir manipuliacijomis. Taip pat galima įžvelgti kaltės ir kolektyvinės atsakomybės svarbą. Seserys ėmėsi šių kraštutinių veiksmų iš meilės, tad jos buvo priverstos priimti sunkius moralinius sprendimus ir dabar joms tenka gyventi su jų pasekmėmis.
Kai seserims atrodo, kad jos jau pergudravo tyrėjus ir paslėpė visus įkalčius, tiesa po truputį pradeda kilti į viršų. Tampa sunku pasitikėti aplinkiniais – atrodo, kad kažkas žino daugiau, nei turėtų. Paskutinis siužeto posūkis parodo, kad teisingumas visada atranda savo kelią.

4. „Dying for Sex“
„Dying for Sex“ – tai 2025 m. draminė komedija, paremta tikra istorija, kuri žavi ne tik savo atvirumu, bet ir gyvybės troškimu net tada, kai jos liko visai nedaug. Serialą žiūrovams pristato „Peacock“ platforma, o pagrindinį vaidmenį atlieka Michelle Williams, įkūnijanti charizmatišką, bet pažeidžiamą heroję Molly.
Molly – keturiasdešimtmetė moteris, kuri sužino apie savo metastazavusį krūties vėžį. Užuot pasinėrusi į liūdesį ar saviplaką, ji nusprendžia iš esmės perrašyti savo gyvenimo taisykles. Ji palieka vyrą, atsisako įprastų normų ir leidžiasi į intymią, kartais juokingą, kartais skausmingą seksualinės saviraiškos kelionę. Seksas čia tampa ne tik fiziniu potyriu, bet ir būdu susigrąžinti kūną, pasitikėjimą, o svarbiausia – gyvenimo skonį.
Tačiau tai nėra tik apie nuotykius ar išlaisvinimą. Serialo širdyje – Molly ryšys su jos geriausia drauge Nikki (vaidina Jenny Slate). Per jų nuoširdžius, kartais absurdiškai juokingus, o kartais širdį spaudžiančius pokalbius atsiskleidžia tikroji istorijos esmė: draugystė, meilė ir gyvenimo prasmės paieška tuo metu, kai laiko lieka vis mažiau.
„Dying for Sex“ balansuoja ant plonos ribos tarp humoro ir tragedijos, realybės ir svajonės. Kiekviena serija – tai tarsi dienoraščio puslapis, kupinas prisiminimų, išpažinčių, naujų bandymų ir neišvengiamų pabaigų.
Vizualiai serialas žaidžia kontrastais – viena akimirka gali būti kupina lengvo erotizmo ir juoko, o kita – panardinti į tylą, ligoninės šviesas ir neištartus klausimus. Tai – istorija apie moterį, kuri, žinodama, kad miršta, iš tiesų pirmą kartą ima gyventi.
„Dying for Sex“ skirtas tiems, kurie nebijo susidurti su pačiomis jautriausiomis temomis, bet tuo pačiu ieško istorijos, kuri pakylėtų, pralinksmintų ir paliktų dar ilgam galvoje.

3. „Wolf Like Me“
„Peacock“ seriale „Wolf Like Me“ matome du pagrindinius personažus, kuriuos vaidina Isla Fisher ir Joshas Gadas. Jie nedrąsiai pradeda naują romaną, tuo pat metu aptardami meilės paieškos iššūkius 40-aisiais, atverdami save ir atskleisdami vienas kitam savo bagažą, skaudulius ir laimės momentus. Tai ilgi pokalbiai ant suoliukų parke ar prie pietų stalo, kuriuos scenarijaus autorius ir režisierius Abe’as Forsythe’as įrėmina taip, kad pabrėžtų prarają tarp savo herojų, erdvę, kurią jie ir jis stengiasi užpildyti.
„Wolf Like Me“ – serialas apie įtemptus santykius ir gydomąsias meilės bei atvirumo savybes. Istorija, kurią Forsythe’as nori papasakoti, ir yra potekstė, kuria jis vilioja žmones. Tai spektaklis su plačiomis metaforomis, kurios susilieja į šešių maloniai juokingą jėgą.
Serialo veiksmas vyksta Adelaidėje, Australijoje, kur vienišas tėtis Garis (akt. Gad) vis dar išgyvena prieš daugelį metų mirusios žmonos netektį ir kovoja su mintimis, kad jo sielvartas gadina jo išlepusią paauglę dukrą (Ariel Donoghue’s Emma). Dramatiška automobilio avarija atveda jį pas Mariją (akt. Fisher), patarimų žurnalistę, kuri ir pati ilgai gedi. Dėl asmeninių ir profesinių priežasčių Marija supranta, ką išgyvena Garis ir Ema, tačiau ji turi siaubingą paslaptį, kuria negali pasidalyti. Tačiau ji gali neturėti pasirinkimo…
Forsythe’as ne visada sudeda visus taškus ant i, taip įsitraukdamas žiūrovus į kosminius dalykus. Mariją ir Garį suveda vienas keistas susitikimas po kito, ir nesvarbu, ar tai būtų Emos mokyklinis projektas apie Saulės sistemą, ar Marijos susižavėjimas Carlu Saganu. Forsythe‘as sukūrė vieningą lauko teoriją, jungiančią visatą ir meilę valdančias jėgas.
Taigi meilė čia yra iracionali, meilė yra hiperracionali ir, taip, meilė yra dvasinė, nes seriale nuolat daromos nuorodos į žydų mistinę Ševirat ha-Kelim tradiciją – indų sudaužymą, kad būtų galima išgydyti iš praeities skausmų, juos paleisti ir įsileisti į savo gyvenimą šviesą. „Wolf Like Me“ daiktai nuolat dūžta arba atsitrenkia vienas į kitą, dažnai nepatogiai ir išraiškingai, ir tai yra intymumo laidas…

2. „The Sticky“
Tikra 18 milijonų dolerių klevų sirupo vagyste paremtas juodojo humoro serialas „The Sticky“ pasakoja 3 aferistų istoriją.
Šią vagišių gaują sudaro Remy – klevų sirupo saugyklos apsauginis, Mike – banditas iš Čikagos ir Ruth – vietinė ūkininkė, priversta parduoti savo žemes. Visi jie šiam nusikaltimui turi atitinkamas priežastis: apsauginis nepatenkintas, kaip su juo elgiasi darbdaviai; Mike nori pasirodyti prieš kitus; ūkininkei pikta, kad jos žemes ruošiasi pirkti klevų sirupo asociacijos vadovas. Remy, žinodamas visas saugyklos patalpas, surezga planą.
Tačiau gyvenimas mažoje bendruomenėje labai apsunkina sugalvotą aferą. Planai nuolat keičiasi ir žlunga – kiekvienoje serijoje jie išsisuka vos per plauką! Šie netikėti siužeto posūkiai ir nuolat juoktis priverčiantys dialogai priverčia žiūrėti šį serialą iki galo.
Visi planai pradeda griūti, kai trijulė pradeda nepasitikėti vieni kitais. Iš pat pradžių, juos apjungė noras praturtėti ir išsilaisvinti iš tarsi viską valdančios visuomenės sistemos. Tačiau užgaida pasipelnyti visiems susuko protą. Patys pagrindiniai veikėjai nėra nuoširdūs ar svetingi žmonės, tad žiūrint serialą sunku nuspręsti, ar norime, kad jiems pasisektų.
Miestelyje įvykusi žmogžudystė sukelia visus pareigūnus ant kojų. Šis įvykis priverčia juos stebėti kiekvieną gyventoją, o tai be galo kenkia trijulės aferos procesui. Sezonas baigiasi itin netikėtai. Veiksmo, smurto ir juodojo humoro kupinas serialas paliks įspūdį kiekvienam istorinių įvykių paremtų komedijų fanui.

1. „Nobody wants this“
Didelio populiarumo sulaukęs romantinės komedijos serialas dar nesibaigė – antrąjį sezoną su dar daugiau įvykių išvysime jau šiais metais. O laukti tikrai yra ko. Čia vaizduojama Nojaus ir Džoanos meilės istorija, kuriai koją kiša kultūriniai ir religiniai įsimylėjėlių skirtumai.
Nojus, dirbantis rabinu, vakarėlyje sutinka tinklalaidininkę Džoaną. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, tačiau viskas nėra taip paprasta. Nojaus šeima nuolat kritikuoja Džoaną dėl jos religinių pažiūrų. Jie įsitikinę, kad jos netikėjimas Dievu stipriai prieštarauja žydų kultūrai. Stiprėjantys jausmai priverčia Nojų susimąstyti apie jo gyvenimo vertybes ir lūkesčius, kurių tikisi artimieji. Tuo pat metu Džoana stengiasi suprasti judaizmą ir subalansuoti darbą su emociškai varginančiais santykiais.
Ir Nojus, ir Džoana yra savimi pasitikintys ir karjeros laiptais kopiantys individai. Vienas iš jų atranda save per religiją, o kitas per draugystę ir artimus ryšius. Pagrindiniams veikėjams sunku suderinti tokius santykius, kai priešakyje užklumpa artimųjų nusigręžimas ir kitos gyvenimo problemos.
Jei mėgstate humoro kupinus ir pasiaukojimo tema perpintus serialus, nepraleiskite šio, kuris anot žiūrovų, puikiai perteikia netobulas ir lengvai pažeidžiamas asmenybes. Seriale balansuojamos juoktis verčiančios scenos ir rimtos istorijos akimirkos. Scenarijaus autorė pati išgyveno panašią istoriją – jos vyras žydas, o ji ateistė. Galima tik spėlioti, ar serialo istorijoje remtasi vien tik jos išgyvenimais. Tačiau, kad ir kaip ten būtų, pamilsite šį serialą, jei mėgavotės „Fleabag“, „Naujokė“ ir „Never Have I Ever“.