c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Mokyklose greta dalykinių kabinetų kuriasi naujai įrengti pedagoginės ir psichologinės pagalbos specialistų kabinetai. Ugdymo plėtotės centras pradeda įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą projektą, kurio metu bus modernizuojama švietimo įstaigose dirbančių psichologų, logopedų, specialiųjų ir socialinių pedagogų darbo aplinka.

Projekto vadovė Jurgita Nainienė sako, kad mokyklose dirbantys psichologai, socialiniai darbuotojai, specialieji pedagogai, logopedai neretai dalijasi vienu kabinetu, kuriame nėra reikalingos įrangos, sunku garantuoti mokinio privatumą. Todėl nelengva padėti įvairių problemų turintiems vaikams, įgyti jų pasitikėjimą. „Įgyvendindami šį projektą siekiame, kad mokiniai, turintys specialiųjų poreikių, ugdymosi ar psichologinių sunkumų, atėję pas specialistą gautų profesionalią ir efektyvią pagalbą. Kadangi tokiuose kabinetuose labai svarbi ir aplinka, todėl visi specialistai turės atskirus kabinetus, aprūpintus kompiuterine, kita reikalinga įranga, baldais“, – sakė J. Nainienė.

Projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos biudžeto skirta beveik 25 mln. Lt. Šiemet pradėti darbai bus baigti 2013 metais.

2004–2006 m. įgyvendinant pedagoginių psichologinių tarnybų plėtros projektą buvo modernizuota dvidešimtyje savivaldybių įsteigtų tarnybų veikla. Iš viso veikia 56 pedagoginę psichologinę pagalbą teikiančios institucijos. Įgyvendinant naują projektą Lietuvos savivaldybėse bus atnaujinamos ir visos likusios tarnybos.

Savivaldybėse įsteigtų pedagoginių psichologinių tarnybų pareiga – diagnozuoti mokinių raidos sutrikimus, siūlyti optimaliausias ugdymo programas, teikti specialią pedagoginę ir psichologinę pagalbą, konsultuoti tėvus ir pedagogus.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: