(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno arenos gabaritai yra išties įspūdingi, bet ir nuošaliausiose tribūnose sėdintys žiūrovai galės mėgautis renginiu tarsi sėdėdami pirmose eilėse. Arenoje sumontuotos 52 akustinės sistemos, 30 garso stiprintuvų ir vienas didžiausių Europoje informacinis kubas.

Palubėje pakibo informacinis kubas

Įspūdingo dydžio informacinį kubą „Žalgirio“ arenoje sumontavo pirmaujanti Europoje vaizdo ekranų sporto arenoms gamintoja suomių bendrovė „Darepro“. „Informacinis kubas savo dydžiu lenkia ne tik Šiaulių ir „Siemens”“arenų vaizdo ekranus – jis yra didžiausias ir visame Pabaltyje“, – teigia už kubo priežiūrą atsakingas specialistas Gintautas Steponkevičius.

Rungtynių metu ekrano vaizdas pasidalins į tris dalis. Viršutinėje juostoje bus rodoma reklama, o apatinėje – rungtynių informacija. Didžiausioje vidurinėje dalyje žiūrovai galės stebėti detalius rungtynių vaizdus.

Šiam kubui valdyti yra naudojama speciali tos pačios suomių firmos sukurta programinė įranga, kuria naudojantis kubo plotus pagal poreikį galima padalinti į kiek norima dalių, taip pat dubliuoti vaizdą ar uždėti foną. Pavyzdžiui, pertraukų metu ekrane bus galima rodyti vaizdą per visą ekrano plotą.

Ekrano aukštis siekia 4,8 metro, o plotis – 4,48 metro. Visas informacinis kubas padarytas iš aukštos kokybės LED ekranų, kurių spalvos ypač ryškios, o vaizdas atrodo lyg žiūrėtum televizorių. Įrenginio svoris – 6,5 tonos, jį laiko keturios po 200 kg sveriančios grandinės. Kubą galima pakelti į 20 metrų aukštį, tačiau renginių metu jis bus nuleidžiamas žemiau.

„Kubas į areną buvo atgabentas dalimis ir montuojamas iš ekranų blokų. Pati kubo konstrukcija surinkta taip pat arenoje“, – pasakojo specialistas G. Steponkevičius.

„Arenoje bus sumontuotos trys stacionarios ir viena judanti vaizdo kamera, tačiau, esant reikalui, bus galima prijungti ir daugiau. Vaizdas į kubą bus perduodamas iš studijos, kurioje įrašinėjamos rungtynės, montuojamas vaizdas, ekrane rodomi pakartojimai. Studijoje galės dirbti iki 4 žmonių: garso, vaizdo operatorius, pakartojimo operatorius, režisierius“, – sakė UAB TVC regiono padalinio vadovas Eugenijus Butenis.

Garsą skleis 52 akustinės sistemos

Garso sistemą „Žalgirio“ arenoje montavo UAB „Audiotonas“. Anot projekto autoriaus Orūno Urbono, modernesnės garso valdymo sistemos negali būti – joje panaudotos visos technologinės naujovės. Panašios sistemos jau sumontuotos Šiaulių ir Panevėžio arenose. Garso sistema sukomplektuota iš žymiausių pasaulyje gamintojų produktų: garsiakalbiai – „Martin Audio“ (Anglija), stiprintuvai – „Yamaha“ (Japonija), o garso perdavimas bei valdymas – BIAMP (JAV) kompanijų.

Iš viso arenoje sumontuotos 52 po 1,6 kilovato galingumo akustinės sistemos. Jos išdėstytos ir suderintos pasitelkiant profesionalią programinę įrangą. Į šią programą įvedus garsiakalbio tipą ir arenos trimačius matmenis, norimu tikslumu suskaičiuojama, kur garsiakalbiai turi būti išdėstyti ir kuria kryptimi turi būti nukreipti. Iki tobulumo sistema derinama rankiniu būdu – specialiais prietaisais tikrinant, ar garsiakalbiai yra tinkamose vietose.

Garso kolonėles maitina net 30 stiprintuvų. Juose yra skaitmeniniai garso procesoriai, kuriuose suprogramuotos pirmaujančių akustinių sistemų gamintojų bibliotekos, tarp jų ir „Martin Audio“, todėl stiprintuvas iš karto priderina garsą būtent šiems garsiakalbiams. Garso perdavimui ir valdymui įrengta žiedinė šviesolaidžio sistema, kuri dvigubu žiedu apjungia visus įvairiose pastato vietose esančius garso sistemos įrenginius.

Garso operatorius kompiuteryje gali stebėti bei valdyti garso sistemos procesus visame pastate. Garso problemas galima lengvai pastebėti ir greitai pataisyti. Į šią sistemą sujungtos ir visų arenos klubų, restoranų, treniruočių ir konferencijų salių garso sistemos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: