Kauno apygardos administracinis teismas gruodžio 13 dieną atmetė draugijos „Pilis” skundą dėl Kauno pilies statybos leidimų ir nuolatinės statybos komisijos sprendimo panaikinimo. Teismas skundą įvertino kaip nepagrįstą.
Draugija „Pilis” kreipėsi į teismą ir prašė panaikinti išduotus leidimus, kurių pagrindu Kauno miesto savivaldybės atliko Kauno pilies rytinio bokšto su sienomis ir bastionu atkūrimo, pritaikymo darbus. Draugijos „Pilis” atstovai nepagrįstai kaltino savivaldybę neva buvo ignoruota visuomenės teisė dalyvauti projekto rengime, projektas nėra gavęs visuomenės pritarimo, nepaisyta reikalavimų dėl autentiškumo išsaugojimo ir pan.
Kauno apygardos administracinis teismo sprendime sakoma: „Pareiškėjai skunde nurodytoms aplinkybėms susijusioms su minėtais aplinkos elementais, t.y. pilies atstatymą moderniomis medžiagomis, projekto neatitikimą atkūrimo sąvokos reikalavimų, pagrįsti privalo pateikti atitinkamus įrodymus. Tuo tarpu skunde nurodyti argumentai nepagrįsti jokiais objektyvaus pobūdžio įrodymais”.
Teismas nesutiko ir su aplinkybe, kad visuomenės teisė dalyvauti rengiant pilies atstatymo projektą buvo ignoruota ir projektas nėra gavęs visuomenės pritarimo.
Teismas pažymėjo, kad byloje esantys įrodymai patvirtina, jog projektas buvo svarstomas Pilių mokslinėje taryboje, Valstybinėje kultūros paveldo komisijoje, išplėstiniame Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje, Kultūros paveldo departamente prie Kultūros ministerijos, Kultūros ministerijoje.
Taip pat buvo parengta Kauno pilies atkūrimo galimybių studija, buvo vykdoma miesto gyventojų apklausa 2006 metų gegužės 11-13 d vykusios parodos „Kauno dienos” metu, Kauno miesto savivaldybės stende buvo pristatyti trys alternatyvūs pilies atstatymo variantai, buvo demonstruojami maketai, pateikiami techniniai Kauno pilies atstatymo duomenys, pateikiama informacija Kauno miesto savivaldybės tinklapyje. Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas.