Organizatorių archyvo nuotr.

Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, kad daugelis namuose esančių prietaisų reikalauja elektros energijos – ne išimtis yra ir šaldytuvai. Tiesa, kadangi šie įrenginiai veikia nuolatos, jų sąnaudos yra pakankamai didelės. Visgi, pasirinkus ekonomišką šaldytuvą ir tinkamai juo naudojantis, šias sąnaudas galima optimizuoti. Šį kartą aptarsime visus šiuos niuansus.

Šaldytuvų energijos efektyvumo klasės ir kiti ekonomiškumo vertinimo kriterijai

Nesvarbu, ar tai būtų vitrininiai šaldytuvai, ar kiti šios įrangos tipai, prie kiekvieno iš jų visuomet yra nurodoma energijos efektyvumo klasė. Nors pakankamai ilgai buvo laikomasi D-A+++ vertinimo skalės, prieš keletą metų ji buvo pakeista į G-A. Taip nutiko dėl to, jog naujausi įrenginiai nebetilpo į numatytas kategorijas, tad teko jas praplėsti. Patikslinus vertinimo kriterijus, net ir A+++ klasei priklausę įrenginiai dabar gali būti į perkeliami į B ar netgi C kategorijas. Rinkdamiesi šaldytuvą, visuomet turėtumėte atsižvelgti į šį rodiklį: arčiau abėcėlės pradžios esančios raidės byloja apie didesnį ekonomiškumą.

Atidžiau nagrinėjant šaldytuvų parametrus, galima surasti ir elektros sąnaudas per metus – tuomet dar lengviau galėsite palyginti kelis modelius tarpusavyje. Be to, gamintojai nuolat ieško būdų, kaip užtikrinti dar ekonomiškesnį tokių įrenginių veikimą – tikėtina, kad galėsite susipažinti su įvairiomis jų funkcijomis ir šiuolaikiškomis technologijomis. Energijos taupymo, atostogų režimai – tai tik keletas tokių variantų.

Šaldytuvo talpa ir stovėjimo vieta

Šie du aspektai taip pat ženkliai susiję su tuo, kiek energijos sunaudoja šaldytuvas. Mažiausiai energijos jis sunaudotų pastatytas nešildomoje patalpoje, tačiau vargu, ar dažnas iš mūsų turi tokią galimybę. Tačiau tikrai galite pasistengti ir pastatyti šaldytuvą taip, kad jis nesiliestų prie šilumos šaltinių, tokių kaip viryklė, indaplovė ar radiatorius. Venkite tiesioginės saulės šviesos ir palikite nedidelius tarpelius tarp sienos ir visų aplink stovinčių daiktų – taip bus užtikrinta geresnė oro cirkuliacija.

Tuomet reikėtų pagalvoti ir apie talpą. Tiesa, tikrai nereiškia, jog didesni šaldytuvai visuomet yra mažiau ekonomiški – kur kas svarbiau tai, kaip gausiai užpildote jų lentynas. Taupaus veikimo nereikėtų tikėtis nei tuo atveju, jeigu jos bus apytuštės, nei tuomet, jei lentynas perpildysite. Šiuo atveju turėtumėte surasti optimaliausią variantą, atsižvelgdami į šeimos dydį ir maitinimosi įpročius. Vienam žmogui dažnai rekomenduojama maždaug 100 litrų talpa, o kiekvienam papildomam reikia pridėti po 50-60 litrų. Tačiau prisiminkite, kad tai – preliminarios rekomendacijos. Taip pat galite pagalvoti apie galimybę įsigyti specialiai vynui pritaikytus šaldytuvų modelius. Platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudus ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-ir-elektronika/saldytuvai-saldikliai/vyno-saldytuvai.

Patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąnaudas

Taupus šaldytuvo veikimas priklauso ir nuo mūsų įpročių, kuriuos kartais verta pakoreguoti. Ypač tuomet, jei mėgstate veltui atidarinėti šaldytuvo dureles: kuo dažniau tai darysite, tuo daugiau jo energijos išeikvosite. Taip pat patariama į šaldytuvą dėti kambario temperatūros produktus. Dar geriau, jeigu jie būtų išimti iš pakuočių, kurios bus šaldomos veltui. Vasaros laikotarpiu gali kilti noras pamažinti šaldytuvo temperatūrą, tačiau verčiau to nedaryti. Net ir minimalūs pokyčiai gali padidinti Jūsų sąskaitas už elektrą, o sušalęs maistas taip pat nebus toks gardus ir lengvai apdorojamas. Į šaldytuvą nerekomenduojama dėti skysčių atvirose talpose – tai turi neigiamos įtakos kondensatoriui.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite tinkamiausią šaldytuvą, o galbūt – pakeisite įpročius naudodami dabar virtuvėje stovintį prietaisą. Vargu, ar tokio įrenginio būtų įmanoma atsisakyti, tačiau jeigu vadovausitės keliais esminiais patarimais, net nesinorės to daryti.

Partnerių turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: