Organizatorių archyvo nuotr.

Galvojant apie gaivią vasarą, dažnai svarstomi du pasirinkimai: oro kondicionieriai arba ventiliatoriai. Pastarieji įrenginiai daugelį žavi savo dizainu, bet savo funkcionalumu prilyginti negali. Jei šią dilemą sprendžiate ir jūs, kviečiame skaityti šį straipsnį ir sužinoti esminius skirtumus.

Skirtingas veikimo principas

Oro kondicionieriai veikia temperatūrinių mainų principu: tarp vidinio ir išorinio blokų cirkuliuoja vadinamasis šaltnešis, kuris nereikalingą šilumą iš patalpų atiduoda aplinkai. Šis principas taikomas ir šilumos siurbliuose, šaldytuvuose. Dėl gaivos dažnai manoma, kad oro kondicionieriai atstoja ir rekuperatorius, tačiau iš tikrųjų tai jau kitas įrenginys – kondicionierius oro srautus judina, tačiau šviežio oro nepaduoda.

Ventiliatoriai įtraukia orą ir jį išstumia – tokiu būdu judant oro srautams sukuriamas gaivos pojūtis. Svarbus skirtumas yra tai, kad oro kondicionieriai keičia vidaus patalpų temperatūrą, o štai ventiliatoriai to padaryti negali. Dėl šios priežasties itin karštomis dienomis ventiliatorių veikimas dažnai nėra pakankamai efektyvus, kad užtikrintų komfortą.

Oro kondicionieriai – ne tik vėsinimui

Jei dar neturite oro kondicionieriaus, galite ir nežinoti, tačiau šie įrenginiai ne tik puikiai vėsina, bet ir šildo patalpas. Tai itin praverčia pavasario ir rudens laikotarpiu, kai šildymo sezonas dar neprasidėjęs arba pasibaigęs, o patalpose yra vėsoka. Žiemą oro kondicionieriai gali būti naudojami kaip papildomas ar alternatyvus šildymo būdas. Be to, naudinga tai, kad kondicionierius tai pat padeda užtikrinti tinkamą drėgmės balansą patalpose, saugo nuo jos kaupimosi, nes šiek tiek sausina orą.

Tuo tarpu ventiliatoriai tinka naudoti tik vasarą ir iš esmės nekeičia temperatūros patalpose – jie tik judina oro srautus. Kitus sezonus ventiliatoriai praleidžia sieninėse spintose ar sandėliukuose, nes yra visiškai nereikalingi ir paprasčiausiai kaupia dulkes.

Koks pasirinkimas pigesnis?

Paprasti ventiliatoriai kainuoja išties nebrangiai – galima išsisukti ir vos su keliomis dešimtimis eurų. Be to, nereikia skirti išlaidų įrengimui, nes ventiliatorių reikia tiesiog pastatyt ir įjungti į elektros tinklą. Visgi vargu ar paprasčiausias ventiliatorius patenkins namų gyventojų poreikius, o galingesni ir gražaus dizaino ventiliatoriai gali kainuoti ne vieną šimtą eurų.

Tai, kad ventiliatorių nereikia montuoti, žinoma, yra privalumas, bet oro kondicionieriai gali daug daugiau. Jų kainos skiriasi ir svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų ar daugiau. Vieni populiariausių yra sieniniai oro kondicionieriai, kurių montavimas – greitas ir paprastas. Toks įrenginys kainuos keletą šimtų ar kiek daugiau, tačiau efektyviai veiks ir tarnaus ne vienerius metus.

Taigi, vertinant naudą ir patogumą, ilguoju laikotarpiu oro kondicionieriai tikrai atsiperka. Visada galėsite mėgautis komfortiška temperatūra namuose, o tai svarbu tiek poilsiui, tiek darbui.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: