Organizatorių archyvo nuotr.

Miškų supirkimas – tai savanoriškas miško pardavėjo ir pirkėjo sandoris. Šiandien miškus galima parduoti ne tik įmonėms ar Lietuvos Respublikos piliečiams, bet ir užsieniečiams. Todėl Lietuvoje miškus perka tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, o miško pardavėjai turi teisę pasirinkti, kam parduoti savo žemę. Kartais miško pardavėjams kyla klausimas: koks tikslas įmonės ir asmenys perka miškus, perka mišką su žeme?

Šiuo metu įmonės aktyviai konkuruoja dėl miškų pardavimo, svarbus miškų supirkimas – nori pirkti ir plėtoti žemės ar medienos projektus. Tai gali pasirodyti keista, nes kiekvienas miškas reikalauja daug skirtingų priežiūros sąlygų, o miško kaina nėra tas faktorius, prie kurio gali prieiti ir tvarkytis kiekvienas. Tačiau mišką galima parduoti kartu su žeme arba naudoti tik kirtimui. Kuris pasirinkimas yra tinkamas, priklauso nuo pardavėjo asmeninės nuomonės.

Perka mišką su žeme? Miško pirkimo tikslai, jų yra daug:

Miškas naudojamas kirtimams. Nupirkta miško žemė naudojama medienos ruošai, gautos medienos perdirbimui ir produkcijos pardavimui, kuri parduodama kaip įmonės produkcija. Pavyzdžiui, įmonė gali nupirkti medieną tiesiai iš medienos savininko arba pati nusipirkti mišką, jį iškirsti, o gautą medieną panaudoti savo produkcijos gamybai. Tokiu atveju gamybos savikaina yra žymiai didesnė, todėl galutinio produkto kainos yra didesnės, kartais perka perką mišką su žeme.

Organizatorių archyvo nuotr.

Perka miškus perpardavimui. Kai kurių miškotvarkos įmonių pagrindinė veikla – nupirktų miško plotų perpardavimas. Tai reiškia, kad gavę užsakymus iš kitų įmonių jie ieškos potencialių miško pardavėjų, teiks jiems susijusias paslaugas ir visą surinktą informaciją pateiks klientams. Kitaip tariant, šios įmonės nevykdys jokios veiklos, susijusios su įsigytu mišku, jos veikia tik kaip tarpininkės tarp norinčio parduoti savo mišką ir įmonės ar kitų asmenų, perkančių mišką savo reikmėms. Todėl įmonės ir kt. perka miškus dėl skirtingų priežasčių ir kiekvienas turi savų nuopelnų. Tačiau svarbiausia, kad už kiekvieną parduotą ar perparduotą mišką mokama suma priklauso nuo miško būklės.

Kai kuriais atvejais miškų pardavimas yra neapgalvotas sprendimas

Kai kuriais atvejais miškų pardavimas yra neapgalvotas sprendimas, nes pirkėjai rekreacinei veiklai naudoja miškus prie ežerų ar kitus vizualinius objektus, o prižiūrėti šiuos miškus yra pelninga. Kitais atvejais miško priežiūra gali būti nuostolinga ir turi būti parduota.

Miško vertė priklauso ne tik nuo šalia esančių vaizdų, bet ir nuo jame augančios augmenijos. Pavyzdžiui, brangiausi miškai yra tie, kuriuose auga klevai ir uosiai, ypač ąžuolai, nes iš šių medžių galima gauti patvariausią produkciją. Mažesnė paklausa tuopų ir liepų miško.

Miškas gali būti parduodamas be žemės, tokiu atveju įmonė iškerta visus medžius ir sklypą palieka savininkui. Tačiau miško įveisimo rizika yra labai didelė, o reikalavimai ir taisyklės apželdinimui kasmet didėja. Bet jei yra tokia paklausa, tikrai yra galimybė.

Miškų ūkyje dirbantys žmonės yra labai atsakingi už savo darbą, kartais net perdeda, nes klaida ne tik pakenks miško būklei, bet ir visai aplinkai. Miškų pirkimas, pardavimas, kirtimas ir sodinimas yra griežtai prižiūrima veikla ir negali būti vykdoma savo nuožiūra. Procesas yra begalinis. “Taurus miškas” brangiai perka mišką su žeme, ar iškirtimui.

Užsakymo Nr. KMC220007

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: