(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno mieste lankosi Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos ir kitų valstybių tvirtovių tyrinėtojai, kurie per dvi dienas ketina aplankyti ir plačiau susipažinti su Kauno tvirtovės objektais, kurių mieste yra net 260.

Šis vizitas yra projekto „Baltic fort Route“ sudėtine dalis, kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos. Pagrindinis projekto koordinatorius yra vokietis Hans Rudolf Neumann.

Projektas buvo įgyvendinamas bendradarbiaujant kelioms valstybėms: Vokietija, Rusija, Lenkija ir Lietuva. Kauno miesto savivaldybė, VDU Karo istorijos centras, KTU Statybos ir architektūros institutas buvo šio projekto partneriai Lietuvoje.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – apjungti visus išlikusius tvirtovių objektus į vientisą turistinį maršrutą, pritaikant jį turizmui. Tvirtovių tyrinėtojus Kaune domina Kauno tvirtovės objektai. Žinoma, jie aplankys tik keletą iš esamų 260 objektų“, – sakė projekto koordinatorius Lietuvoje Rimvydas Strazdas.

Tvirtovių tyrinėtojų maršrutas (Vilnius – Alytus – Kaunas – Plokštinė – Liepoja – Ryga – Daugpilis – Vilnius) buvo sudarytas ir suderintas VšĮ Karo paveldo centro, įsikūrusio Kaune, direktoriaus Vladimir Orlov.

„Apžiūrėti mūsų miesto tvirtovės atvyko fortifikacijos, gynybinio paveldo specialistai, mokslininkai, didžiųjų Europos muziejų vadovai. Per paskutinius metus visoje Europoje labai išaugo domėjimasis ir tvirtovių tyrinėjimas. Anksčiau apie Lietuvos objektus buvo mažai žinoma, nes tiesiog visa informacija buvo lietuvių kalba, tačiau išleidus keletą leidinių užsienio kalbomis, sukūrus interneto svetainę, susidomėjimas Lietuvos tvirtovėmis išaugo.

Šis projektas leis sukurti tarptautinį specialistų tinklą, kurie galės operatyviai keisti turima informacija apie tvirtoves, jų archyvinę informaciją“, – pasakojo VšĮ Karo paveldo centro direktorius Vladimir Orlov.

Sponsored video

Taip pat skaitykite: