Sustiprinti ekonominę situaciją bei stabilizuoti darbo rinką galima pasitelkus efektyvų mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Būtent apie tai vasario 25 dieną ketinama diskutuoti tradicinėje konferencijoje „Studijų ir verslo integracija“, kuri Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 20, Kaunas) organizuojama jau aštuntąjį kartą.
Mokslinėje praktinėje konferencijoje studijų ir verslo bendradarbiavimo galimybes svarstys politikos, verslo, viešojo sektoriaus ir aukštųjų mokyklų atstovai, pristatysiantys pranešimus apie Lietuvos ekonomikos perspektyvas, aukštojo mokslo ir inovacijų politiką, specialistų poreikį praktikoje. Kokia aukštojo mokslo politika turėtų būti įgyvendinama Lietuvoje? Kokios galimos studijų ir verslo bendradarbiavimo formos? Kokiomis kompetencijomis turėtų pasižymėti studijas baigę specialistai? Kaip iš tiesų realizuojamas Mokslo ir studijų įstatymas? Kaip turėtų veikti verslo sektoriaus atstovai, siekdami sustiprinti konkurencinius pranašumus? – tokiais aspektais ketina diskutuoti konferencijos pranešėjai.
Pasak renginį organizuojančio Kauno kolegijos Mokslo taikomųjų tyrimų centro atstovų, kiekvienais metais konferencijoje įsižiebia diskusijos ypač aktualiais visuomenei klausimais: ką ir kaip reikėtų daryti kitaip, kad situacija pagerėtų? „Paprastai konferencijos pranešėjai neapsiriboja tik teorinėmis įžvalgomis. Stengiamasi identifikuoti pagrindines problemas ir aiškiai įvardinti galimybes, kurios padėtų pasiekti geresnio rezultato,“ – teigia socialinių mokslų daktarė Giedrė Adomavičienė, pastebėdama, jog studijų ir verslo integravimo procesas ypač svarbus Lietuvos kolegijų sektoriui.
„Kolegijos orientuojasi į aukštąjį profesinį išsilavinimą turinčių specialistų praktikų, o ne mokslininkų, parengimą. Šiandieniniam verslui reikalingas personalas, kuris užduotis gali atlikti ne po ilgo adaptavosi laikotarpio, o čia ir dabar, kai veikiama dinamiškų pokyčių sąlygomis,“ – mano G. Adomavičienė ir pabrėžia, kad praktinius įgūdžius jauni specialistai turi pradėti tobulinti ne darbo vietoje, o dar bestudijuodami pačioje aukštojoje mokykloje. Kokybiškas išsilavinimas ir sėkmingas įsiliejimas į darbo rinką įmanomas tada, kai palaikomi glaudūs ryšiai tarp aukštosios mokyklos ir būsimųjų darbdavių.