Nutiesė padėkos tiltą
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno rajonas, kurio teritoriją vagoja net trys upės, nuolat tiesia tiltus. Žinoma, ne tikruosius, kurie jungia du upės krantus.

Lapkričio 17-osios pavakarę savivaldos atstovai nutiesė padėkos tiltą šio krašto verslininkams. Į viešbutį „Park Inn Kaunas“ pakviesti visi, kurie plėtoja verslą, kuria pridėtinę vertę ir mokėdami mokesčius, suteikia galimybę geriau gyventi visiems rajono gyventojams.

Tiems, kurie šiemet sekėsi geriausiai, įteikti penki apdovanojimai. Nominacija už verslą, padedantį pritapti visuomenėje, įteikta UAB „Biglio dribsnių gamyba“, už pirmą elektromobilių įkrovos stotelę – UAB „Elinta“, už metų eksporto gaminius – UAB „Naujasis Nevėžis“. Apdovanojimas už lietuviško skonio tradicijas atiteko UAB „Straunas“, už svarų indėlį į rajono ekonomiką – UAB „Kamesta“.

Dar keturiolikai verslininkų įteiktos padėkos – už seniūnijų ir jų švenčių rėmimą, už materialinę paramą asfaltuojant gatves, sporto klubų ir meno kolektyvų rėmimą ir bendradarbiavimą su bendruomenėmis.

Šventinę nuotaiką susirinkusiems dovanojo operos solistas Liudas Mikalauskas, violončelių kvartetas, Kauno dramos teatro aktorius Egidijus Stancikas.

Vakaro dalyviams dėkodamas verslumą, už energiją, už kuriamą pridėtinę vertę ir už socialiai atsakingo verslo principus, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė lapkričio pradžioje Laisvosios rinkos instituto paskelbtais savivaldybių reitingais. Pirmą kartą parengtame išsamiame indekse Kauno rajonas tapo šalies savivaldybių lyderiu – surinko 60,7 balo iš 100 galimų. Ekspertų nuomone, Kauno rajonas yra toliausiai pažengęs socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos ir, kas labai svarbu verslui, – mokesčių srityse.

Idealia savivaldybe indekse laikoma savivaldybė, kuri savo veiklos srityje neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų, mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias
sąlygas verslui.

„Neslėpsime – tai malonus Savivaldybės darbo įvertinimas, tačiau jis atsirado dėl konkrečių darbų. Tai ir mokesčių lengvatos naujai steigiamoms įmonėms ir verslo subjektams, vienas mažiausių gyventojų pajamų mokesčių turintiems verslo liudijimą, vos 0,5 proc. siekiantis nekilnojamojo turto mokestis, neaukšti žemės nuomos mokesčiai. Ir ne tik tai: stengiamės ir stengsimės, kad nuo mūsų priklausančios biurokratinės procedūros būtų tvarkomos sklandžiai ir operatyviai, kad verslas į savivaldą žvelgtų kaip į partnerį ir lygiavertį dialogo dalyvį“, – sakė V. Makūnas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis bei viešųjų ryšių vadovė Audronė Jankuvienė pristatė Kauno rajono verslo subjektų nuomonės tyrimo ataskaitą. Ji buvo vykdoma šių metų spalio 14-lapkričio 4 dienomis – apklausos anketa elektroniniu būdu išplatinta 300 rajone registruotų ir veikiančių įmonių vadovams, tiesiogiai (telefonu) kontaktuota su 100 įmonių atsakingais asmenimis dėl būtinybės užpildyti anketą.

Respondentai atrinkti iš Kauno rajono savivaldybės administracijos pateiktų įmonių sąrašų, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių ir potencialių narių duomenų bazių, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos skelbiamo įmonių sąrašo. Apklausos vykdymo metu Kauno rajono savivaldybės ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tinklapiuose buvo patalpinta aktyvuota nuoroda, kurioje atsakyti į anketos klausimus galėjo visi pageidaujantieji.

Apklausa vykdyta anonimiškai. Techniniai sprendimai leido iš to paties kompiuterio į apklausos anketą atsakyti tik po vieną kartą. Atsakomumas siekė 30 proc. Apklausoje aktyviai dalyvavo ir pradedančios, ir savo veiklą jau 10-20 metų vykdančios įmonės.

Pagal veiklas respondentai gana tolygiai atstovavo visoms ūkio veikloms: gamybai (21 proc.), prekybai (21 proc.), paslaugų sektoriui (32 proc.) arba kelioms
veikloms (26 proc.).

Kauno rajono verslo subjektų nuomonės tyrimas atskleidė, kad absoliučiai geriausiai vertinamas rajono įvaizdžio formavimas (rajono propagavimas) ir infrastruktūros tobulinimas. Gana aukštai vertinamas verslo steigimo paprastumas ir žmogiškųjų išteklių gausa. Itin pasitikima vietos policijos veikla, gerai vertinamas visuomeninio transporto organizavimas.

Verslo atstovai labiausiai pasigenda paramos verslui ir informacijos apie savivaldybės plėtros kryptis. 70 proc. verslininkų nusiteikę dalyvauti kuriant ir įgyvendinant savivaldybės plėtros projektus. Patogiausias informacijos sklaidos būdas nurodomas internetas.

Bendras Savivaldybės darbo įvertinimas – patenkinamas, tačiau net 38 proc. apklaustųjų ją įvertino „labai gerai“ ir „gerai“. Savivaldybė kaip vieta verslui vertinama itin aukštai: 63 proc. verslininkų įsitikinę, kad tai „labai gera“ arba „gera“ vieta kurti ir plėtoti verslą.

Tai liudija ir statistika: Kauno rajone veikiančių įmonių skaičius nuosekliai auga nuo 2007 metų: 1122 (2007 m.), 1195 (2008 m.), 1285 (2009 m.), 1289 (2010 m.) ir 1421 (2011 m.). Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, Biruliškių kaime, veikiančios bendrovės „Elinta“ ir „Aconitum“ žinomos ne tik šalyje, bet ir garsina Kauno rajoną pasaulyje. Pastaroji bendrovė tapo „Lietuvos metų gaminys 2010“ laureate ir farmacijos pramonės grupėje pelnė net tris apdovanojimus. Aukso medaliu aprangos ir tekstilės pramonės grupėje apdovanota UAB „Garlita”, sukūrusi megztinį, atsparų pjūviams ir aštriems daiktams.

Nominacijos ir nominantai

Už pirmą elektromobilių įkrovos stotelę – UAB „Elinta“

Tai aukštųjų technologijų įmonė, veikianti Laisvojoje ekonominėje zonoje. Jau dvidešimt metų „Elinta“ diegia naujas technologijas Lietuvoje, automatizuoja gamybą, gamina modernius prietaisus, skirtus pasaulinei rinkai. Net 35 pasaulio šalyse ši įmonė žinoma kaip trimačių vaizdų skenerių, skirtų ortopedijos ir sporto pramonei, gamintoja. Jais naudojasi Madrido Realo, Liverpulio futbolo komandos, Tur de Franc dviračių varžybų dalyviai. „Elintos“ vadovai – ne tik puikūs inžinieriai, projektuotojai, mokslininkai, bet ir svajotojai, žvelgiantys į ateitį. Naujausias jų projektas – elektromobilių pramonei skirti gaminiai.

Elektromobiliai- tai transporto priemonė, kuri gali pakeisti visą mūsų šalies energetinę sistemą, padidinti Lietuvos energetinę ir politinę nepriklausomybę. Vėjo, saulės, hidroelektrinių pakrautam automobiliui nereikalinga importuojama nafta ir dujos – Lietuva nebebus šių produktų tiekėjų įkaite.

„Elinta“ pradėjo šį Lietuvos energetinės nepriklausomybės link einantį procesą ir prie Kauno rajono savivaldybės įrengė pirmąją Lietuvoje elektromobilių įkrovimo stotelę, kuri atitinka europinius standartus.

Už svarų indėlį į rajono ekonomiką – UAB „Kamesta“

Statyba, inžineriniai tinklai ir statiniai, kelių remontas ir tiesimas, melioracija, aplinkotvarka, plastikiniai langai. – tai UAB „Kamesta“ veiklos sričių spektras. Gamybos bazė užima 16,3 ha Kauno rajone, bendrovė turi visus reikalingus padalinius, galinčius sėkmingai vykdyti rangos darbus.

Tai didelė, tvirta ir šiuolaikiška statybos įmonė, užimanti aukštą vietą statybų rinkoje. Nepaisant sunkaus ekonominio laikotarpio ir suprastėjusios finansinės padėties, UAB „Kamesta“ prisideda prie Kauno rajono problemų sprendimo, 2011 metais įmonė į Kauno rajono biudžetą sumokėjo daugiausiai mokesčių.

Už metų eksporto gaminius – UAB „Naujasis Nevėžis“

Prieš 20 metų įkurta bendrovė, išnagrinėjusi JAV, Kanados, Vokietijos, Čekijos ir kitų patirtį, pasikonsultavusi su užsienio specialistais, pasirinko optimalias gamybos, įrangos, technologijas Lietuvos sąlygomi ir pradėjo gaminti ekstruduotus sveiko maisto produktus – sausus pusryčius ir užkandžius. Tenkinant augančios rinkos poreikius, nuolat modernizuojama bendrovės gamybos įranga. „Naujasis Nevėžis“ dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose konkursuose, kuriuose ypatingai gerai įvertinama šios įmonės produkcija. Įmonė produkciją eksportuoja į 23 pasaulio šalis. Nuo 2009 m. įžengė į naujas rinkas Vengrijoje, Mauricijuje, Libijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Danijoje, Australijoje ir kt. Eksporto pardavimų suma – 19 mln. Lt. Šiais metais „Naujasis Nevėžis“ pradėjo dirbti su naujais prekybos partneriais Prancūzijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lenkijoje.

Už lietuviško skonio tradicijas – UAB „Straunas“

Įmonėje gaminama produkcija išlaiko seniausias kaimiškas tradicijas. Įmonėje yra įdiegta Geros higienos praktikos (GHP) sistema, taikoma nuolatinė produkcijos kokybės kontrolė, atliekami gaminamos produkcijos laboratoriniai tyrimai, leidžiantys užtikrinti aukštą produkcijos kokybę.

Nors produkcija gaminama nedidelėje įmonėje, ji savo kokybiniais rodikliais nenusileidžia dideliems gamintojams – visa produkcija yra gaminama tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, natūralių prieskonių, nenaudojama jokių konservantų ir laikantis lietuviškų kulinarinių tradicijų. Tai UAB „Straunas“ produkcijai suteikia išskirtinumo. UAB „Straunas“ gaminiai turi geras skonio ir aromato savybes, produkciją greitai vertina vartotojai. Populiariausi įmonės gaminiai: juoda kaimiška duona, balta ruginė duona, plikyti riestainiai ir kiti gaminiai.

Daugelį receptų įmonės savininkas Audrius Banionis paveldėjo iš savo senelės, kuri Margininkų kaime buvo gerai žinoma kaip skanių tradicinių gaminių kepėja. Jis receptus išsaugojo ir pritaikė savo įkurtoje įmonėje. UAB „Strausas“ gaminamus gaminius greitai pamėgo ūkininkų turgelių pirkėjai visoje Lietuvoje. Jie savo skonio ir aromato savybėmis kiekvienam vartotojui primena senolių virtuvės papročius ir gaminimo tradicijas.

Už verslą, padedantį pritapti visuomenėje, – UAB „Biglio dribsnių gamyba“

UAB „Biglio dribsnių gamyba“ Kauno rajone į registruota 2007 11 13. Tuo metu įmonėje dirbo 8 darbuotojai, iš jų 7 – neįgalūs, o šiandien analogiškai – 28 ir 24. Bendrovė turi neįgaliųjų socialinės įmonės statusą. Vykdydama ir plėsdama veiklą, įmonė ne tik įdarbina neįgaliuosius, bet ir pagal įvairias programas integruoja juos į visuomenę, darbo rinką ir visavertį gyvenimą. Bendrovė vykdo socialines akcijas: kiekviena parduodamos produkcijos pakuotė yra remiamos neįgaliųjų draugijos. Įmonė nuolat ieško bendradarbiavimo galimybių su kitomis socialiai atsakingomis verslo struktūromis ir siekia vykdyti rėmimo programas, leidžiančias efektyviau integruoti neįgaliuosius į visuomenę.

UAB „Biglio dribsnių gamyba“ veikla – birių maisto produktų gamyba ir fasavimas. Pagrindiniai įmonės produktai – kruopos ir dribsniai, gaminami iš Lietuvoje išaugintų rinktinių grūdinių kultūrų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: