© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Gegužės 15 – 17 dienomis vyko VDU SA ,,Pavasario festivalis”, kuris kvietė visą Kauno bendruomenę į nesibaigiančias linksmybes.

Tai buvo puiki proga pasidžiaugti pagaliau atėjusiu pavasariu ir smagiai pailsėti prieš artėjančią egzaminų sesiją. Renginiuose netrūko nei staigmenų, nei šypsenų. O ,,Pavasario festivalio” renginių gausa neleido nuobodžiauti nei vienam.

Sveikame kūne sveika siela

Vienas iš pirmųjų renginių vykusių ,,Pavasario festivalyje” buvo krepšinio turnyras „PF 3×3“. Šis renginys vyko pirmą kartą ir susilaukė neįtikėtino populiarumo. Išankstinėje registracijoje užsiregistravo net 12 komandų norėjusių pakovoti dėl titulo.

Pabėgioti ,,Pavasario festivalio” dalyviams teko ir per orientacines varžybas „Foto Sprintas“. Fotosprinto tikslas – kuo geriau susipažinti su Kauno miestu, pažinti tam tikras vietas iš gautų nuotraukų, surasti jas ir įamžinti. Komandoms reikėjo rasti Kauno vietas nuotraukose per kuo trumpesnį laiką. Pagrindinis prizas: diena „TheCallistoBrothers“ foto studijoje, mokymai ir profesionali fotosesija. Tokios varžybos šiais metais taip pat buvo organizuojamos pirmą kartą, tačiau sulaukus tokio dalyvių aktyvumo galima panašių renginių tikėtis ir ateityje.

© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Skatino skleisti gerumą

Trečiadienį VDU rūmuose vyko daugybė socialinių akcijų. Viena iš jų – ,,Gyvoji biblioteka”. Jos pagrindinis tikslas visuomenei leisti iš arčiau susipažinti su dažnai diskriminaciją jaučiančiais žmonėmis ir sulaužyti apie juos seniai nusistovėjusius stereotipus. Tik įžengus į bibliotekai skirtą erdvę lankytojus pasitinka bibliotekininkė, kuri siūlo išsirinkti norimą perskaityti knygą.

© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Knygos – tai žmonės, kurie jaučia atskirtį ir yra priklausantys mažumoms – seksualinių, etninių, religinių. Taip pat neįgalūs žmonės, kurių visuomenė dažnai bijo ar net gi vengia. Lankytojas pavartęs knygų katalogą, išsirenką knygą ir ją skaito 15 minučių. Skaitytojas gyvai bendrauja su knyga, gali jai užduoti įvairiausių klausimų ir neabejotina, kad po nuoširdaus pokalbio su knygą  dingsta visi stereotipai. Kita socialinė akcija –  „Ei, Studente, visi mes lygūs“. Jos tikslas taip pat pakeisti požiūrį į negalią turinčius asmenis. Akcijos metu lankytojai turėjo galimybę įsijausti neįgaliojo gyvenimą. Akcijoje studentams buvo siūloma užrištomis akimis įpilti į puodelį vandenį, su vežimėliu apvažiuoti kliūtis ir teisingai išmokti vaikščioti su ramentais. Taip pat vyko kraujo donorystės akcija, kurios metu ,,Pavasario festivalio” lankytojai pasitikrinę sveikatą galėjo paaukoti lašelį kraujo ir taip galbūt išgelbėti kažkam gyvybę. Dar viena socialinė akciją, kurios iniciatoriai yra Pagalbadaiktais.lt ,,Gal mainom?’ Jos metu buvo galima nešti viską ko gali prireikti skurstantiems žmonėms. Tiko bet kas: šampūnas, drabužiai, skalbimo milteliai ar riekelė duonos. Mums tai – kasdienybė, o sunkiau gyvenantiems žmonėms tai – prabanga, ,,Pavasario festivalio” organizatoriai džiaugiasi ,,Visos socialinės akcijos šiemet sulaukė didelio dėmesio. Tiek kraujo donorystė, tiek bendri projektai su neįgaliaisiais”.

Koncertai su populiariausiai Lietuvos atlikėjais

Prieš atidarymo koncertą Vienybės aikštėje vyko įvairūs flashmobai ir sendaikčių turgelis, kuriame galima buvo nusipirkti daug naudingų daiktų už ypatingai mažą kainą. Taip pat visiems daug džiaugsmo sukėlė ir šventinę nuotaiką sukūrė muilo burbulų milžinų pūtimas.

© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Koncertą pradėjo grupė „Fitzgeralds“ su lengvo roko muzika. Kiti į sceną lipo grupė „Alice Way“. Grupės vokalistė sužavėjo savo bendravimu su publika ir viso pasirodymo metu skleidžiama gera nuotaika. Per jų atliekamas dainas publika ėmė linksmintis ir šokti.  Po to į sceną lipo sunkiosios muzikos atstovai „Local Legends“. Nors Vienybės aikštė jau pradžioje nebuvo tuščia, tačiau su kiekviena atlikėjų daina žmonių ėmė gausėti ir atėjus vakaro kulminacijai publika aikštėje vos tilpo. O pasirodžius ilgai lauktoms grupėms ,, G&G Sindikatas” ir  ,,SKAMP” žiūrovai šėlo ir dainavo žinomas dainas kartu su populiariausiai Lietuvos atlikėjais. Po koncerto visi judėjo link kavinės „Kultūra“, kurioje iki paryčių studentai šventė ,,Pavasario Festivalio” atidarymą.

Kitas koncertas ,,Pavasario festivalyje” vyko ,,Gitarų vakaras“ PuntoJazz palėpėje. Buvo planuojama, kad pasirodys grupė „Skyders“, tačiau susirgus atlikėjui Tomui juos pakeitė ne ką mažiau populiarūs dainininkai, tai grupės ,,Rebelheart” ir ,,Jama&W”.

,,Pavasario festivalio” uždarymas ir 19-asis VDU SA gimtadienis vyko  klube „Nautilus“ kartu su Linu Adomaičiu.

Paskaitos su žymiais Lietuvos politikos ir  kultūros veikėjais

Studentai galėjo atsilankyti paskaitoje su „G&G Sindikato“ žvaigžde Pushu Vero cafe kiemelyje. Diskusijos tema jau retoriniu klausimu tapusi problema ,,Kodėl lietuvis lietuviui priešas?“. Per pokalbį buvo aptarti įvairūs istoriniai įvykiai ir kontekstai kodėl esame šalti ir pavydūs. Pasak dainininko tai atsitiko po nepriklausomybės atkūrimo kai atsirado socialinė nelygybė. Taip pat buvo paliesta dar viena skaudi Lietuvai tema – emigracija. Bendrai prieita išvada, kad reikia pradėti nuo savęs. Turime keisti požiūrį, mokytis iš kitų šalių, vertinti savus. Ir vis gi klausimas turėtų būti su formuluotas: „AR lietuvis lietuviui priešas?“, nes klausdami KODĖL? – mes jau konstatuojame, kad taip yra.

© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Paskaita vyko taip pat ir su Vytautu Landsbergiu. Su juo ,,Pavasario festivalio” lankytojai diskutavo įvairiomis temomis, tokiomis kaip pilietiškumas, gyvenimo prasmė. Kaip ir būdinga šiam politikui jis nepamiršo pasididžiuoti tiek savo, tiek kitų lietuvių drąsa pasipriešinant galingajai SSRS. Prisiminimui politikas studentams padovanojo savo knygą ,, Trys paskaitos apie Lietuvą”.

Taip pat apie patriotizmą paskaita vyko su studentų mylimu VDU dėstytoju  Rusčiu Kamuntavičiumi. Ne mažiau mėgstamas ir dėstytojas Benas Ulevičius, kuris paskaitoje pasakojo apie gyvenimą, mirtį ir svarbiausius sprendimus. ,,Pavasario festivalio” lankytojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su “Misijos Sibiras” komanda ir jos veikla, paklausyti ką politologas Alvydas Medalinskas galvoja apie svarstomąją ir dalyvaujamąją demokratiją.

Renginio dalyviai turėjo unikalią progą iš arčiau pamatyti ir daugiau sužinoti apie radistus Joną ir Rolandą. Jie paskaitos metu pasidalino savo keliu į sėkmę, kuris ne visada buvo rožėmis klotas. Papasakojo savo pažinties istoriją, o taip pat atskleidė darbo radijuje privalumus ir sunkumus.

,,Pavasario festivalyje” studentai galėjo susipažinti ir su pavasariška kūrybą bei jos rašytojais. Susitikimai vyko su poete Indre Valentinaite ir jaunosios kartos poetu, VDU studentu Roku Poviliumi. O Miguelio de Cervanteso klubas pagerbė M. de Cervanteso kūrybą.

© Živilės Žilionytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Vyko ir ,,Knygų mugė”, kurios metu buvo galima įsigyti knygas už ypač mažą kainą. Knygų kainos prasidėjo nuo 5 litų. Mugėje buvo prekiaujama Vilniaus leidyklos „Mintis“ knygomis, „Baltų lankų“, „Aidų“ ir, žinoma, VDU leidyklų leidiniais.

 „Kūrybinės dirbtuvės” – tai kur pildosi svajonės

„Kūrybinių dirbtuvių“ metu buvo galima mokytis lankstyti ORIGAMI, dalyvauti grojimo gitara pamokose, pasimokyti pilvo šokio meno ir  susipažinti su Flash mobo šokėjų veikla. Taip pat buvo galimybė mokytis Solo latino pagrindų, interaktyviai pasimokyti užsienio kalbų.  Merginos galėjo išbandyti plaukų modeliuotojos darbą, išmokti makiažo paslapčių ir pasipuošti ar papuošti draugę įspūdingu manikiūru. Ir viskas nemokamai! Studentams tai buvo puiki galimybė pabandyti tai apie ką visada svajojo, bet galbūt nedrįso.

Teatras netradicinėje erdvėje

Kur mes įpratę žiūrėti spektaklius? Taip, teatrui skirtose patalpose su scena. Šį kartą spektaklis vyko VDU rūmų fojė. Spektaklio pradžioje vedantysis paruošė žiūrovus tinkamai priimti aktorius, teatro trupę „Impro 241“. Žiūrovai buvo gerai nusiteikę ir visas užduotis vykdė puikiai. Aktoriai stovėjo už stiklo ir įvairiomis veido mimikomis bei kūno pozomis linksmino žiūrovus. Pasirodymas susidėjo iš kelių dalių arba kitaip žaidimų, pavyzdžiui, „Blogasis dvynys“ ar „Pirmyn – atgal“. Aktoriai į pasirodymą įtraukė ir žiūrovus, kurie daugiau atliko režisieriaus vaidmenį.  Žiūrovams patiko keisti įvykių vingius, viso pasirodymo metu iš žiūrovų veidų nedingo šypsenos, bei skambėjo nuoširdus juokas.

VDU SA Prezidento inauguracija ir konferencija

VDU Didžiojoje auloje, universiteto Rektoriaus ir kitų garbingų svečių akivaizdoje, jau seniau išrinktas VDU SA prezidentas,  Justinas Petkus iškilmingai prisiekė tinkamai vykdyti savo pareigas ir visapusiškai atstovauti VDU studentams.  Pavasario festivalis buvo puiki proga įšventinti naująjį VDU SA prezidentą ir perduoti jam istorines regalijas.

Pavasario festivalyje taip pat vyko VDU akademinių organizacijų forumas. Šioje konferencijoje buvo aptarta projektų rašymo bei įgyvendinimo subtilybės, organizacijų paramos fondo sudarymas bei skirstymas, infrastruktūriniai bei kiti visoms universiteto organizacijoms svarbūs klausimai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: