Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad 2011 m. spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 procento.
Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo pabrangę drabužiai ir avalynė, transporto prekės ir paslaugos, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos ir atpigusios poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos, maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai.
Vartojimo prekių kainos 2011 m. spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., padidėjo 0,2 procento, paslaugų kainos sumažėjo 0,4 procento.
Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl naujų rudens-žiemos sezono kolekcijų pasirodymo 2,2 procento padidėjusios drabužių ir 2,5 procento – avalynės kainos. Kiti aprangos gaminiai ir reikmenys pabrango 8,2 procento, avalynės taisymas – 0,6, audiniai drabužiams – 0,8 procento.
Transporto prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 5,5 procento pabrangusios suskystintos automobilinės dujos, 1,7 – dyzeliniai degalai, 0,2 procento – benzinas ir 7,8 procento atpigusios keleivinio oro transporto paslaugos.
Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 3,2 procento pabrangusios suskystintos dujos maistui gaminti, 0,8 – kietasis kuras ir 0,7 procento atpigusios būsto priežiūros ir remonto medžiagos, 1,4 – būsto nuomos paslaugos.
Poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainų pokytį lėmė 6,1 procento atpigusios atostogų išvykos, 1 procentu – duomenų apdorojimo įrenginiai, 1,5 procento – vaizdo aparatūra ir 0,4 procento pabrangusios poilsio ir kultūros paslaugos, 1,2 – gėlės.
Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 4,2 procento atpigusios daržovės ir bulvės, 1,6 – kava, arbatžolės, kakava, 0,6 – mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys ir 2,1 procento pabrangę vaisiai ir uogos, 2,4 – šokoladas ir kiti konditerijos gaminiai, 0,7 procento – žuvys ir jų produktai.
2011 m. spalio mėn. metinė infliacija sudarė 4,2 procento. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigusios poilsio ir kultūros bei ryšių prekės ir paslaugos.
Vartojimo prekės per metus pabrango 5 procentais, paslaugos – 1,5 procento.