(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Vasario 11 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (KPKC) buvo pristatyta profesoriaus Alberto Skurvydo knyga „Apie mokslą, tiesą ir pažangą: kodėl kvailybei nėra galo, o mokslas toks ribotas”.

Renginyje dalyvavo kultūriniams renginiams neabejingi garbūs svečiai: Seimo narys Rytas Kupčinskas, Kauno miesto mero patarėjas Vygantas Gudėnas ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininkė Loreta Kudarienė.

R. Kupčinskas paminėjo labai svarbius autoriaus nuopelnus akademinei visuomenei, pagalbą kuriant aukštojo mokslo politiką. Vygantas Gudėnas perdavė knygos autoriui ir visiems susirinkusiems Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko sveikinimus, pasidžiaugė organizuojamais aukšto lygio kultūriniais, švietėjiškais renginiais. Sveikindama prof. A. Skurvydą, Loreta Kudarienė paminėjo, kad jai labai malonu dalyvauti kolegos, nes pati daug metų dirbo mokslinį darbą, knygos pristatyme. Susirinkusiems grojo Kauno 1-osios muzikos mokyklos auklėtinė, smuikininkė Eglė Ramuckytė ir koncertmeisterė, pianistė mokytoja metodininkė Rita Kochanauskaitė.
Pristatyti knygos autorių profesorių Albertą Skurvydą buvo ir sunku ir lengva – sunku, nes sudėtinga įvardinti visus jo nuopelnus, titulus, pareigas, o lengva, nes už patį autorių kalba jo darbai. LKKA rektorius, mokslininkas, knygų, vadovėlių, recenzijų autorius, visuomenės veikėjas prof. Albertas Skurvydas prisipažino, kad ypatingai jį traukia mokslo filosofija.

Būtent mokslo filosofija galima vadinti jo naujausią knygą „Apie mokslą, tiesą ir pažangą: kodėl kvailybei nėra galo, o mokslas toks ribotas”. Pristatydamas knygą autorius supažindino susirinkusius su jos struktūra, pagrindinėmis idėjomis. Labai paprastai, visiems suprantamai prof. A. Skurvydas pristatė naująją mąstymo paradigmą, supažindino su mąstymu, kuris grįstas moksliniu metodu. Susirinkusieji buvo sužavėti paradoksalių ir labai įdomių autoriaus pavyzdžių apie mokslo ribotumą, subjektyvumą, tiesos ieškojimą, mokslo karus, mąstymo klaidas ir t. t. Visiškai naujas profesoriaus požiūris į mokslą ir mąstymą privertė susimąstyti visus renginio dalyvius.

Knygos recenzentas prof. Kęstutis Kriščiūnas yra taip kalbėjęs apie šią prof. A. Skurvydo knygą: „Tai nestandartinė knyga, kurią su įdomumu ir nauda gali skaityti, tiksliau – nagrinėti, labai platus, mokslu ir jo raida, besidominčiųjų ratas – nuo vyresniųjų klasių moksleivių iki subrendusių mokslininkų ir mokslu besirūpinančių politikų”. Šiuos žodžius tarsi patvirtino renginio dalyviai: tarp susirinkusiųjų buvo ir mokinių, ir pedagogų, ir miesto bendruomenės narių, ir mokslu besidominčių politikų. Kiekvienas iš jų turėjo galimybę praplėsti savo mąstymą bei žinias ir prisitaikyti išgirstą informaciją sau. Knygos autorius sugebėjo net sudėtingiausias idėjas perteikti paprastai ir visiems suprantamai.

Susirinkusieji liko labai sužavėti tiek knygos idėjomis, tiek pačia prof. A. Skurvydo asmenybe. Daugelio dalyvių manymu, tokias knygas reikėtų dažniau pristatyti ir analizuoti ugdymo įstaigose, kad jaunimas kuo anksčiau pajustų tikrąjį mokslo žavesį ir skurdą.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: