(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybe tapo šeštąją šalies savivaldybe, kurią aplankė vasaros festivalis ,,Sidabrinės gervės naktys“. Liepos 3-iąją Raudondvaryje, dvaro sodyboje, po atviru pažiūrėti šiuolaikinių filmų susirinko per tūkstantis žiūrovų. Lauko ekrane jiems parodyti trys skirtingo žanro filmai: dokumentinis ,,Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražis ,,Lernavan” (rež. Maratas Sargsyanas) ir pilnametražis ,,Stiklainis uogienės” (rež. Ramunė Čekuolytė – Che).

Raudondvaryje su vasaros kino festivaliu apsilankė legendinis teatro, kino ir televizijos aktorius Ferdinandas Jakšys, drauge su Vytautu Šapranausku nusifilmavęs juostoje ,,Lernavan”, šio filmo režisierius Maratas Sargsyanas.

Jaunojo kino kūrėjo darbas ,,Lernavan” pasakoja mistifikuotą istoriją apie iš žemėlapio ištrintą gimtinę, kurią tėvas troško parodyti savo sūnui. Keistas autobusas juos atveža į vietovę, kur nėra nieko, tik balti, kaip neprirašytas popieriaus lapas, kalnai. Ši juosta, beje, nufilmuota kaimyninėje – Kėdainių rajono savivaldybėje.

Filmas ,,Lernavan” sulaukė įvertinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose kino festivaliuose. ,,Supratau, kad dar labai daug turiu nuveikti”, – droviai pripažinimą priėmė M. Sargsyanas. Anksčiau ar vėliau jis surengs ,,Lernavan” premjerą gimtojoje Armėnijoje, juk norisi, kad ir sava tauta tai pamatytų. O kol kas režisieriui malonu, kad festivalio ,,Sidabrinės gervės naktys” metu jo filmą gali pasižiūrėti mūsų šalies mažesnių miestų gyventojai.

,,Aš mielai lydėčiau savo filmą ne tik į Raudondvarį – į visus miestus, tačiau šiuo metu esu labai užsiėmęs, nes dirbu prie naujojo savo filmo. Apie ką jis bus? Nesakysiu. Bet stengiuosi daryti taip, kad nebūtų gėda”, – sakė M. Sargsyanas.

Jaunasis režisierius raudondvariškiams ir miestelio svečiams  iki šios buvo pažįstamas iš kulinarinių televizijos projektų, todėl renginio metu ėmėsi dar vienos misijos – dalinti kareivišką košę, kuria nemokamai buvo vaišinami visi festivalio dalyviai.

Kitoje kaimyninėje – Jonavos rajono – savivaldybėje gimė režisierių J. ir R. Gruodžių dokumentinis  filmas ,,Upė”, pasakojantis apie nedidelio kaimelio šalia Ruklos kasdienybę. Ji tokia, kad sunku patikėti, kad filmas kurtas šiomis dienomis. Gyvenimo planus čia reguliuoja upė, o automobiliai nereikalingi – norint patekti į mokyklą, atsipirkti parduotuvėje, nuvykti susitvarkyti reikalų į Jonavą reikia valtimi persikelti per Nerį.

Kartu su filmais į Raudondvarį atvyko aktorius Petras Lisauskas, pelnęs ,,Sidabrinę gervę” už antrojo plano vaidmenį filme ,,Stiklainis uogienės”, populiari televizijos serialų aktorė Giedrė Gurevičienė, dainų autorius ir atlikėjas Aleksandras Makejevas, kuris ne tik žaismingai vedė vakarą, bet ir sudainavo bene visas savo sukurtas dainas.

Gražų šeštadienio vakarą Kauno rajono gyventojams dovanojusiems aktoriams, režisieriams, ,,lietuvių kino akademijos“ atstovams dėkojo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Jis pasidžiaugė, kad ,,Sidabrinės gervės naktys“ nepasididžiavo ir atskrido į Raudondvarį. Tai pati tinkamiausia erdvė panašiems renginiams. Raudondvario dvaro pilis – šiuo metu apjuosta apsaugine tvora, joje triūsia statybininkai, netrukus prikelsiantys ją naujam kultūriniam gyvenimui.

Per Lietuvos miestelius keliaujančios ,,Sidabrinės gervės naktys“ – naujas kultūros reiškinys, supažindinantis su šiuolaikiniu lietuvišku kinu ir sumažinantis atstumą  tarp kino kūrėjų, kino meno ir žiūrovų. Kinas po atviru dangumi Raudondvaryje – išlauktas įvykis, kuris jauniems – nauja pramoga, o vyresniems – jaunystės prisiminimas, kai kiną rodė kluone, o ekraną atstodavo ištempta paklodė. Raudondvario dvaro kiemas idealiai tinka tokiems renginiams, į kuriuos galima traukti visa šeima. Labai norėtųsi, kad ,,Sidabrinė gervė“ kasmet lankytų Raudondvarį“, – sakė raudondvariškis Viktoras Trofimišinas

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: