Vieną rytą mažoji Waris buvo atiduota į čigonės rankas. „Pajutau, kaip pjauna mano mėsą – mano lyties organus. Girdėjau bukos geležtės garsą pjaustant mano odą pirmyn ir atgal. Pasibaigė greitai, kadangi nualpau. Atsipeikėjusi pamaniau, kad viskas baigta, bet blogiausia tik prasidėjo. Mano akių raištis buvo nukritęs, ir pamačiau žudikę šalia savęs pasidėjusią krūvą spyglių nuo akacijos medžio. Spygliais pradūrė mano odoje skyles, tada pro jas įkišo stiprų baltą siūlą ir mane susiuvo. Mano kojos buvo visiškai nutirpusios, bet skausmas tarp jų buvo toks stiprus, kad norėjau numirti.“

Vėliau žaizda sugijo taip, kad atrodė lyg užtrauktukas: „Genitalijos buvo užmūrytos tarsi plytų siena, kad jos vyras nepajėgtų įsiskverbti iki vestuvių nakties, Tada jis arba perpjaus su peiliu, arba įsibraus jėga.“ (Ištrauka iš knygos)

„Somalyje liaudies išmintis sako, kad tarp mergaitės kojų yra blogis, kūno dalys, su kuriomis mes gimėme, dar nėra švarios. Todėl tą blogį būtina pašalinti – išpjauti klitorį, mažąsias lytines lūpas ir daugumą didžiųjų lūpų. Suglausta žaizda užsiūnama, paliekant tik randą vietoj mūsų genitalijų“ – pasakoja autorė Waris Dirie

Būdama trylikos, mergaitė pabėgo iš namų išsigandusi, kad tėvas ją ištekins už senio, pažadėjusio penkis kupranugarius. Waris ketino susirasti mamos seserį, gyvenančią sostinėje Mogadiše, nors nei tame mieste kada lankėsi, nei tetą buvo mačiusi. Dieną naktį bėgusi per karščiu tvoskiančią dykumą, važiavusi pakeleivingomis mašinomis, vos neišprievartauta ir nesuėsta liūto, ji rado artimuosius, o vėliau sugebėjo ištrūkti į Londoną.

Šią sukrečiančią ir šokiruojančią gyvenimo istorija pasakoja Waris Dirie knygoje „Dykumų gėlė“. (Desert Flower taip išsiverčia autorės Waris vardas). Tai autobiografinė knyga, paremta tikrais faktais. Neeilinė ir sunkiai suprantama mergaitės iš Somalio istorija, kuri tapo tikra sensacija visame pasaulyje. Knyga skirstoma į tris dalis Waris vaikystę, pabėgimą iš Somalio gyvenimą vakaruose tapimą žinomu modeliu visame pasaulyje, ir trečioji suaugusios moters gyvenimo etapas kuriame, pirmoji moteris pradėjo kovoti už moterų teises Afrikoje, kad mergaitės nebekentėtu kaip kentėjo ji, ir apie visa tai prabilusi viešai. („Manau, Dievas suteikė man balsą, kad kalbėčiau už kitas mažas mergaites.“ ).

Po pabėgimo į vakarus – Londoną Waris pradėjo dirbti valytoja McDonald‘s, ten ją pastebėjo žymus fotografas, ir pasiūlė modelio darbą. Po to sekė Waris sėkmė į tarptautinį modelio pripažinimą, persikėlus iš Londono į Niujorką tapo supermodeliu, ir pirmoji Afrikos modeliu būdama pasirašė sutartį su kosmetikos firma „Revlon“ visa tai pakeitė jos gyvenimą. Žurnalo viršeliai, nusifilmavo keliose filmo juostose, viename iš jų kartu su James‘u Bond‘u. Po kiek laiko Niujorke atrado savo antrąją puse su kuria sukūrė šeimą, bei augina dvejus sūnus.

„Esu gimusi po laiminga žvaigžde“, – sako W.Dirie. – O juk kokia nors Afrikos mergaitė brūzgynuose vaikšto pėsčiomis ilgas mylias pagirdyti ožkų bandos, jausdama tokį menstruacijų skausmą, kad vos gali atsitiesti.

„Dykumų gėlė“ pasirodė 65 skirtingi leidimai, daugelyje šalių atsidūrė geriausiai parduodamų knygų sąrašuose. Vokietijoje viršūnėje ji išsilaikė 120 savaičių, buvo parduota 11 mln. jos kopijų. W. Dirie sulaukė daugybė apdovanojimų, o 1997–aisiais Jungtinės Tautos ją paskyrė ambasadore Afrikos moterų teisėms ginti. Prieš keletą metų pagal knygą buvo pastatytas filmas, kuris pelnę geriausią Europos filmo apdovanojimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: