© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Iš Kijevo centro jau septintą parą iš eilės nesitraukiantys proeuropietiškos opozicijos šalininkai, įtūžę dėl naujo prezidento Viktoro Janukovyčiaus susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, per kurį jie diskutavo dėl naujos strateginės partnerystės sutarties, ketina dar labiau suaktyvinti protestus.

Beveik tūkstantis eurointegracijos šalininkų, nepabūgę šeštadienį paryčiais prasidėjusio smarkaus snygio, protestuodami dėl nusigręžimo nuo istorinio suartėjimo su Europos Sąjunga (ES) toliau laiko užėmę Kijevo centrinę Nepriklausomybės aikštę.

Kai kurie savanoriai buvo susisupę į antklodes, laukdami pusryčių, dalijamų iš improvizuotos virtuvės, o kiti šlavė šiukšles aplink kelias dešimtis palapinių, įkurtų didžiulėje aikštėje.

Protestų organizatoriai tikisi, kad iki 300 tūkst. žmonių susirinks į sekmadienį organizuojamą mitingą, kuris turėtų tapti didžiausia demonstracija nuo 2004 metų prodemokratinės Oranžinės revoliucijos, pirmąkart pastūmėjusios 46 mln. gyventojų turinčią šalį į suartėjimą su Vakarų valstybėmis.

Spaudžiamas Ukrainos prezidentas penktadienį susitiko su V.Putinu per iš anksto neskelbtą vizitą Juodosios jūros kurorte Sočyje, grįždamas po kelionės į Kiniją, kur mėgino užsitikrinti palaikymą savo pinigų pristigusiai vyriausybei.

V.Janukovyčiaus oficialiame tinklalapyje sakoma, kad per derybas su V.Putinu dėmesys buvo sutelktas į “bendradarbiavimą prekybos ir ekonomikos srityje … bei pasiruošimą ateities sutarčiai dėl strateginės partnerystės”.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad abiejų lyderių derybose, kurios buvo jau ketvirtosios per trumpesnį nei dviejų mėnesių laikotarpį, buvo aptariami “aktualūs dvišaliai klausimai”.

Tačiau kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad V.Jakovyčius siekė gauti iš Rusijos milijardų JAV dolerių vertės paskolų ir dujų mainais į atsiribojimą nuo asociacijos ir prekybos sutarties su ES, kuri galėtų atverti kelią Ukrainos narystei 28 šalių Bendrijoje.

Politinė krizė tapo skaudžiu smūgiu silpnai Ukrainos ekonomikai, didėjant nerimui, kad Kijevas gali tapti nepajėgus grąžinti milijardų dolerių skolų ir įvykdyti kitokių mokėjimų, kurių terminas sukaks ateinančių metų pabaigoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: