Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Po popiežiaus Benedikto XVI netikėto sprendimo atsistatydinti Katalikų Bažnyčia antradienį atsidūrė nežinomuose vandenyse, nes jau 700 metų joks pontifikas nėra savo laisva valia atsisakęs šios tarnystės.

85 metų Benediktas XVI pirmadienį per kardinolų konsistoriją lotynų kalba pasakė, kad vasario 28 dieną atsistatydins, nes dėl senyvo amžiaus nebegali deramai eiti savo pareigų sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Tik keli patarėjai iš anksto žinojo apie popiežiaus planą, o daugelis Vatikano hierarchijos lyderių buvo užklupti netikėtai. Kardinolas Angelo Sodano (Andželas Sodanas) sakė, kad šis pranešimas buvo “kaip žaibas iš giedro dangaus”.

Paprasti tikintieji iš 1,2 mlrd. pasaulio katalikų bendruomenės nevienodai vertina popiežiaus sprendimą.

Kai kas mano, kad tai buvo drąsus veiksmas, kuris įkvėps naujos gyvybės Katalikų Bažnyčiai, besigrumiančiai su virtine krizių, ir, galbūt, nustatys precedentą senstantiems popiežiams, jau nebesantiems savo jėgų žydėjime.

Tačiau kiti sako nuliūdę, kad lyderis, kurio išrinkimas kardinolų konklavoje yra laikomas Dievo įkvėptu, gali paprasčiausiai nuspręsti pasitraukti.

Pasaulio valstybių lyderiai reiškė pagarbą Benedikto XVI sprendimui ir gyrė jo popiežiavimą, ypač – dėl dialogo tarp religijų plėtimo.

Aštuonerius metus trukęs Benedikto XVI popiežiavimas – vienas trumpiausių per šiuolaikinę Bažnyčios istoriją – taip pat pelnė jam nemažai priešų: pradedant gėjų bendruomene ir baigiant kovos su AIDS aktyvistais bei kunigų pedofilų aukų gynėjais.

Teologas akademikas, daugelio knygų, tarp jų – trilogijos apie Jėzaus Kristaus gyvenimą, autorius Benediktas XVI dažnai būdavo laikomas tarsi nutolusiu nuo Vatikano intrigų ir kasdienio vadovavimo Bažnyčiai.

Vatikanas pranešė, kad buvęs pontifikas iš pradžių apsistos popiežių vasaros rezidencijoje Kastel Gandolfe netoli Romos, o paskui įsikurs buvusiame vienuolyne Vatikano teritorijoje – visai šalia savo įpėdinio.

Spėlionės dėl to, kas galėtų tapti naujuoju popiežiumi, Romoje įsisiūbavo vos kelios valandos po paskelbimo, tačiau net ir patyrę stebėtojai perspėja, kad prognozės dėl būsimo popiežiaus dažnai būna nepatikimos.

Pretendentų gali būti labai daug, kai kas sako, kad popiežiaus tarnystė pirmą kartą nuo 1978-ųjų gali būti grąžinta italams, o kiti mano, kad ji gali atitekti kam nors iš Šiaurės Amerikos, Afrikos ar Azijos.

Vatikanas yra nurodęs, jog tikisi naują popiežių turėti iki Velykų, kurios šiemet bus švenčiamos kovo 31 dieną, bet šis sprendimas galiausiai priklausys nuo kardinolų, susirinkusių į slaptą konklavą.

Kasdien konklavos nariai siunčia juodų dūmų ženklą, kol dviejų trečdalių dauguma yra priimamas sprendimas. Tuomet iš Vatikano rūmų ima kilti balti dūmai.

Naujasis popiežius tada pristatomas miniai Šv.Petro aikštėje, garsiuoju paskelbimu lotynų kalba “Habemus Papam!” (“Turime popiežių!”).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: