Organizatorių archyvo nuotr.

Lietuvos sportininkai išvyko į Londoną, kur liepos 14–23 d. vyks pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas. Pirmenybėse Lietuvai atstovaus dešimt lengvaatlečių. Tarp jų – po pertraukos į sportą grįžtantis Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas Mindaugas Bilius, Rio de Žaneiro parolimpiadoje iškovojęs aukso ir sidabro medalius. Delegaciją į Londoną išlydėjo LPOK partneris UAB „Euloto“, parolimpiečius remsiantis iki 2020 m. Tokijo žaidynių.

Londone mūsų šalies garbę gins Ramunė Adomaitienė (šuoliai į tolį), Mindaugas Bilius (disko metimas ir rutulio stūmimas), Donatas Dundzys (disko metimas ir rutulio stūmimas), Jonas Spudis (ieties metimas), Kęstutis Skučas (disko metimas), Juozas Eigminas (šuoliai į tolį), Modestas Grauslys (šuoliai į tolį), Andrius Skuja (rutulio stūmimas ir ieties metimas), Audrius Alzbergas (šuoliai į tolį) ir Ramūnas Verbavičius (rutulio stūmimas ir ieties metimas).

„Medalių tikimės iš Mindaugo Biliaus. Žinoma, pareigos Lietuvos parolimpiniame komitete, atletų interesų atstovavimas Seime ir Vyriausybėje, pareikalavo daug laiko. Dėl to Mindaugo pasiruošimas nebuvo itin sklandus, bet pastaruoju metu jis rodo neblogą sportinę formą. Viliamės, kad rutulio stūmime auksas bus. Apdovanojimo laukiame ir disko metime. Kalbant apie komandą, tikimės, kad visi parodys, ką gali. Kai kurie gali taikytis į medalius ar geriausiųjų penketukus. Iš jaunų sportininkų apdovanojimų tikėtis nereikėtų, bet šis startas parodys, kokia kryptimi jie eina“, – pasakojo LPOK generalinis sekretorius P. Kalvelis.

Prieš kelionę paramos sutartį pasirašė LPOK prezidentas M. Bilius ir UAB „Euloto“ direktorius Mantas Lebedžinskas. Loterijas organizuojanti bendrovė „Euloto“ LPOK skyrė 150 tūkst. eurų.

„Partnerio atėjimas – įrodymas, kad parolimpinio sporto ateitimi tikime ne mes vieni. Jaučiame, kad į LPOK atėjus naujai komandai, to tikėjimo atsiranda vis daugiau. Viską darome siekdami sportininkams geresnių sąlygų. Diskusijos su potencialiais rėmėjais ir partneriais vyksta nuolat, o paramos sutartis su „Euloto“ – pirmieji apčiuopiami vaisiai. Pirmą kartą istorijoje turėsime partnerį, kasmet neįgaliųjų sportui skirsiantį penkiaženklę sumą“, – susitarimu džiaugėsi M. Bilius.

Anot „Euloto“ vadovo Manto Lebedžinsko, bendrovę įtikino neseniai patvirtinta ilgalaikė LPOK strategija, kurioje suformuluoti aiškūs tikslai: į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes deleguoti mažiausiai 17 parolimpiečių, atstovausiančių Lietuvai bent 7 sporto šakose. Ilgalaikis tikslas – reprezentuoti šalį visose 22 parolimpinėse sporto šakose, dalyvauti žiemos žaidynėse.

„Remiame parolimpinį sportą, nes tai svarbu. Dėmesį turime rodyti būtent parolimpiečiams, nes šie sportininkai jo vis dar iš visuomenės sulaukia per mažai. Norime, kad situacija keistųsi, todėl pradedame nuo savęs. Norime būti pavyzdžiu kitiems, kad ir kiti prisidėtų prie parolimpinio judėjimo“, – neįgaliųjų sporto plėtros perspektyvomis neabejojo M. Lebedžinskas.

Pasak P. Kalvelio, partnerystė su „Euloto“ leis padidinti LPOK metinį biudžetą kelis kartus.

„Mūsų tikslas, kad LPOK biudžeto didėjimą pajustų parolimpiečiai. Norime, kad pinigai pasiektų pagrindinį tikslą – mūsų sportininkus“, – apie naujas galimybes pasakojo P. Kalvelis.

Pasaulio čempionate Londone pirmą kartą istorijoje medaliais bus apdovanoti ne tik prizininkais tapsiantys sportininkais, bet ir jų treneriai. Tikimasi, kad tai taps tradicija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: