youtube.com archyvo nuotr.

“Telegram”, tai socialinis tinklas savo pagrindinį dėmesį skiriantis kokybiškam bendravimui ir privatumui. Nors šios programos pradinis paleidimas įvyko dar 2013 metų rugpjūtį, tik šių metų vasarą programą pavyko stabiliai paleisti net keliose platformose, tai “Android”, “iOS”, “Windows Phone”, internetinį puslapį, “OS X” platformoje ši programėlė paleista vos prieš keliolika dienų ir ji tapo pirma oficialia aplikacija prieinama “OS X” vartotojams, o “Desktop” vos prieš savaitę.

Ši programėlė priklauso Vokiečių pelno nesiekiančiai organizacijai, o jos kūrėjas yra Pavelas Durovas, tas pats žmogus kuris su savo broliu Nikolajum paleido “VKontakte”- populiariausią socialinį tinklą Rusijoje, kuris būtent šioje šalyje gerokai nurungia “Facebook” ir kitus gigantus. “Telegram” nors ir kurtas tų pačių žmonių, nėra niekaip susijęs su “VKontakte”.

Vos po įkūrimo “Telegram” paskelbė sulaukianti 100000 vartotojų srauto per dieną, o praėjusių metų gegužę programėlė jau siekė 35 milijonus vartotojų per mėnesį ir 15 milijonų vartotojų per dieną. Nors srautai palyginus su gigantu “Facebook” yra gan maži, “Telegram” smarkiai plečiasi ir ieško savo vartotojų, siūlydama išskirtines funkcijas, kurių rinkinį, bent kol kas gali pasiūlyti tik jie. Su šia programėle galite bendrauti grupėse iki 200 žmonių, tai labai patogu norint komunikuoti su didesne žmonių grupe, tarkim organizuojant vestuves ar kitą renginį, o kaip patys “Telegram” atstovai įvardina – pagrindinis konkurentas “WhatsApp” palaiko grupinius pokalbius, kuriuose telpa vos 50 žmonių, keturis kartus padidintas žmonių kiekis grupėje yra tikrai didelis pranašumas. Naudodamiesi šia programėle galite užšifruoti siunčiamas žinutes, taip užtikrinant verslo ar asmenines paslaptis, taip pat yra funkcija kurios pagalba nustatote laiko limitą po kurio nusiųsta žinutė pati susinaikina, ši funkcija tikrai nuostabi ir kitaip nei “SnapChat” programėlėje, kurioje jūsų nusiųstas video tiesiog automatiškai išsitrina jį peržiūrėjus, su “Telegram” galima nustatyti laiko limitą, po kurio žinutė išsitrina, naudodamiesi  šia programėle jūs galėsite dalintis bet kokio tipo failais, kurių dydis gali siekti net 1.5 GB, tiesa įvairių tipų failai gali padidinti riziką kompiuterį ar telefoną užkrėsti nepageidaujamomis ligomis. “Telegram” yra unikalus tuo, jog jis yra nemokamas, taip pat jame nėra reklamų, pasak kūrėjų, ši programėlė nemokama bus visą laiką, tai labai išskirtinis bruožas,nes panašios programėlės ar socialiniai tinklai yra arba mokami arba juose apstu reklamų. Tiesa, dėl reklamų nebuvimo puslapis atrodo niūrokas, o vos sukurta paskyra atrodo tikrai neįspūdingai.

“Telegram” yra įvardijama kaip viena saugiausių “Messenger” tipo programėlių, taip pat jos serveriai išdėstyti visame pasaulyje, dėl šios priežasties, ši aplikacija viena iš greičiausiai persiunčiančių jūsų žinutes, ji tikrai greita. Tiesa, ši programėlė, o tiksliau jūsų paskyra yra pririšta prie jūsų telefono numerio, o kai kuriems žmonėms tai gali sukelti problemų, nors jūs ir galite savo profilyje nurodyti slapyvardį, kurį galėsite duoti draugams ar pažįstamiems vietoje telefono numerio, iškyla problema dėl galimo telefono numerio praradimo. Praradus savo telefoną, jūs netenkate ir “Telegram” paskyros, nes kas turi telefono numerį, tas turi ir “Telegram” paskyrą, taip pat ši programėlė nerenka jokios informacijos apie jus ir iš dalies tai geras dalykas, tačiau kaip jau minėjau štai vienas jos trūkumas. Kitas trūkumas, dėl informacijos nerinkimo, tai jog “Telegram” nesiūlo jokių grupių ar žmonių su panašiais pomėgiai ar interesais, tiesiog dėl to, kad nežino ką jūs mėgstate, taigi praktiškai nėra suteikiama galimybė rasti žmonių su panašiais pomėgiais, arba išvis naudotis programa, jei jūsų jau žinomi žmonės nesinaudoja šia programėle, tiesa po tam tikrai postais puslapyje, žmonės dalinasi savo telefono numeriais ar slapyvardžiais, tačiau tai tikrai nėra pats patogiausias ar saugiausias būdas.

Šios aplikacijos kūrėjai nevynioja žodžių į vatą ir dar praėjusiais metais paskelbė vaizdinį, kuriame savo aplikacija lygina su “WhatsApp” programėle. Vaizdinyje aiškiai palygintos funkcijos, kuriomis “Telegram” yra visa galva viršesni už “WhatsApp”, kuri šiuo metu turi apie 900 milijonų vartotojų srautą nors ir yra mokama. Žmonės išbandę “Telegram” ėmė dalintis teigiamomis patirtimis, taip lyg ir patvirtindami pavaizduotą pranašumą. Įdomu tai, kad “Telegram” šią žinutę paskelbė pora mėnesių po to, kai “WhatsApp” už 16 milijardų JAV dolerių buvo įsigyta “Facebook” kompanijos, taip lyg mesdama iššūkį šiems gigantams. Nežinia ar jausdamas spaudimą iš “Telegram”, po stabilių aplikacijos paleidimų keliose platformose, ar idėja jau buvo vystoma seniau, tačiau Markas Zuckerbergas paskelbė, jog “Facebook” įdiegs “Dislike” mygtuką, kurio jau kelis metus prašė vartotojai. Ši situacija stebėti įdomu dėl kelių priežasčių – 1) Markas yra minėjęs, kad “Facebook” neplanuoja įdiegti “Dislike” funkcijos, nors to ir prašė vartotojai, 2) nors ir paskelbė, kad tokia funkcija atsiras, Markas teigia nežinantis kada tai įvyks. Galima susidaryti nuomonę, kad idėja vis dėlto įdiegti šią funkciją kilo spontaniškai, kaip atsakas “Telegram”, siekiant išlaikyti vartotojus nuo perėjimo pas konkurentus.

Taip pat skaitykite: Mobilioji aplikacija „Viber“ – nuo ko viskas prasidėjo

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: