Pexels.com archyvo nuotr.

Gaila, tačiau reikia pripažinti, kad tik labai nedidelis procentas verslų tampa sėkmingais. Likusieji – arba priveda prie bankroto, arba leidžia tik šiek tiek pasipelnyti. Nevykusi verslo idėja arba netinkamas jos plėtojimas gali privesti prie bankroto. Tačiau, jeigu laiku suprasite, kad idėja neveda jūsų prie pelno, galbūt dar galėsite šiek tiek iš jos pasipelnyti. Dažnai parduoti verslai tampa sėkmingi. Taip jau yra, kad kartais prasta ne idėja, o jos plėtojimas. Arba atvirkščiai, plėtojimas geras, tačiau idėją reikia šiek tiek koreguoti. Tokiais atvejais parduodamas verslas gali atnešti naudą ir jums, ir pirkėjui. Jūs neprarasite visko, ką investavote, o gal net šiek tiek uždirbsite. Tuo tarpu pirkėjui nereikės visko daryti nuo pradžios, tiesiog šiek tiek pakoreguoti jau esamą verslą. Tačiau verslo pardavimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Jeigu nuspręsite verslą parduoti savarankiškai, tuomet jums reikės ne tik skirti tam laiko, bet ir sutelkti visą dėmesį į verslo pardavimą. Šiais laikas, dėka tokkių portalų, kaip verslopardavimas.lt, galima lengvai parduoti verslą nesikreipiant į šios srities profesionalus. Tačiau prieš parduodami verslą atkreipkite dėmesį į tam tikrus dalykus.

Kreipkitės į turto vertintojus

Viena dažniausiai daromų klaidų parduodant verslą – prašoma per didelės kainos. Deja, tai atbaido potencialius pirkėjus. Jeigu uždedate nedidelį antkainį, kad galėtumėte derėtis dėl kainos, tuomet stresuoti nereikia. Tačiau, jeigu prašote gerokai per didelės kainos, tuomet gali būti, kad verslo neparduosite. Raskite profesionalius turto vertintojus, kad šie galėtų įvertinti jūsų verslą ir patarti, už kokią sumą turėtumėte jį parduoti. Deja, bet nei vienas verslininkas nenorės derėtis su pardavėju, kuris neadekvačiai vertina savo verslą. Turėti dokumentus, įrodančius, kad jūsų verslas vertas nurodytos sumos naudinga ir dėl dar vienos priežasties. Kartais pasitaiko, kad verslininkai nori įsigyti verslą kuo pigiau, todėl įtaigiai įkalbina parduoti verslą už mažesnę sumą. Jeigu nežinote, kiek jūsų verslas kainuoja, tuomet gali būti, kad būsite lengvai įteigtas ir parduosite už kur kas mažesnę sumą, nei galėtumėte parduoti.

Naudokite verslo pardavimo portalus

Kaip ir minėjome, šiomis dienomis per skelbimų portalus galima parduoti ne tik nekilnojamąjį turtą, bet ir verslą. Tam pasitelkti turite specialius portalus, kuriuose renkasi ne tik pradedantys verslininkai, bet ir didžiausi investuotojai Lietuvoje. Vienas iš tokių portalų – verslopardavimas.lt. Pasirinkus portalą jums nereikės patiems ieškoti pirkėjų, jie ateis pas jus. Tačiau būkite atidūs ir nepamirškite, kad daug kas priklauso nuo jūsų. Skirkite laiko anketos paruošimui. Kartais pasitaiko, jog kai kuriems nepavyksta parduoti verslo dėl informacijos stokos. Ne kiekvienas verslininkas norės su jumis susisiekti, kad gautų esminę informaciją apie verslą. Todėl nurodykite ją iš karto. Kitas dalykas – nepalikite neatsakytų klausimų ir užuomenų. Kai kurie nenori viešai skelbti, koks verslas parduodamas, kokios sumos prašoma. Tokiais atvejais atmetate rimtus klientus. Neretai rimti pirkėjai nori bendrauti tik su rimtais pardavėjais. Jeigu nenorite, kad jūsų skelbimas būtų atmestas dėl informacijos stokos, pateikite viską, kas aktualu pirkėjui.

Skirkite tam pakankamai laiko

Dažnai galime išgirsti – parduodu verslą, nors neturiu tam daug laiko. Jeigu neturite pakankamai laiko verslo pardavimui, tuomet gali būti, kad nepavyks patiems parduoti verslo. Deja, bet verslo pardavimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Jums ne tik reikės nuolat atsakinėti į skambučius, bet ir pastoviai kalbėsite tą patį per tą patį. Ką jau kalbėti apie tuos nuobodžius susitikimus su potencialiais pirkėjais ir nuolatines derybas. Deja, bet verslo pardavimas neretai tampa ilgas ir varginantis procesas. Bet pasitaiko išimčių. Tam tikrais atvejais kai kurie verslus parduoda greičiau. Tai priklauso nuo to, kokia jūsų verslo idėja ir kaip viską pateiksite skelbime.

Nepavyksta parduoti verslo? Štai, keli dalykai, ką galbūt darote ne taip

Jeigu kelis mėnesius bandote parduoti verslą, tačiau jo neperka, turite pergalvoti verslo pardavimo planą. Deja, bet verslą parduoti nėra lengva, todėl į visą šią situaciją reikia žiūrėti labai realistiškai. Visų pirma, jeigu nepavyksta parduoti verslo, užuot pasidavę, ruoškitės permainoms. Pagalvokite, ką darote neteisingai? Parduodant verslą neretai kai kurie paprašo per didelės kainos. Tai kartais būna priežastis, kodėl parduoti verslą tampa labai sudėtinga. Kaip ir minėjome, verslą parduoti bus lengviau, jeigu iš pradžių jis bus įvertintas. Tuomet žinosite tikslią kainą, kiek vertas jūsų verslas ir galėsite jį parduoti už deramą kainą. Jeigu prašysite didesnės kainos – galite atmesti daugelį potencialių pirkėjų. Deja, bet patyrę verslininkai nesutiks jums mokėti didesnę sumą, žinodami, kad verslas nėra vertas nurodytos sumos. Kitas dalykas – verslo pateikimas. Jeigu skelbime nurodysite, kad verslas bankrutavo ir nebeturi jokio potencialo, tuomet būsite nuoširdus, tačiau jūsų sąžiningumas turbūt nebus įvertintas. Deja, bet kartais skelbimuose reikia šiek tiek pameluoti arba bent jau pagražinti tiesą. Neminėkite, kad verslo atsisakote, kadangi jis bankrutuoja. Tačiau nereikia meluoti, jog verslas vyksta sklandžiai, tiesiog norite prisidėti prie kitų projektų. Būkite nuoširdus ir nurodykite, kad verslui nesiseka, kadangi neturite pakankamai patirties jo vystymui. Parašykite, kad ieškote verslininkų, kurie būtų patyrę šioje srityje ir galėtų skirti visą reikiamą laiką ir žinias verslo vystymui. Parodykite, kad jums rūpi, kad verslas atitektų patikimiems verslininkams ir galėtų būti vystomas. Turite įrodyti, kad tikite verslo idėja. Jeigu tikėsite jūs, tuomet ir pirkėjai patikės, kad vertas pirkti jūsų verslą.

Kaip atpažinti nesąžiningą pirkėja?

Dar vienas sunkumas parduodant verslą savarankiškai – sukčiai. Deja, bet kaip ir bet kur kitur, verslo pardavimuose pasitaiko sukčių. Nors šiomis dienomis, kai atsiskaitymas grynaisiais jau nebėra toks dažnas, sukčių pasitaiko vis mažiau, iki šiol galima pastebėti, kad kai kurie lieka apgauti. Tad, kaip jų išvengti? Visų pirma, pasidomėkite pirkėju. Jeigu jis nėra pradedantis verslininkas, tuomet tikrai rasite informacijos apie jį internete. Greičiausiai rasite apie jį informacijos. Nepasitikėkite pirkėjais, apie kuriuos nežinote pakankamai informacijos. Kitas dalykas – atsiskaitymas. Kaip ir minėjome, retas kuris šiais laikais nori atsiskaityti grynaisiais. Ypač, kai kalbama apie dideles sumas. Visgi, jeigu pirkėjas kategoriškai atsisako atsiskaityti bankiniais pavedimais, tuomet jums lieka tik viena išeitis. Įsigykite prietaisą, kuris patikrins, ar paduoti pinigai yra tikri, ar ne. Deja, bet atsiskaitymas netikrais pinigais vis dar yra problema, todėl turite būti atidūs, jog išvengtumėte nesklandumų. Na, ir dar vienas naudingas patarimas – būkite budrūs. Tai padės jums išvengti bet kokių sklandumų. Nepasitikėkite nei vienu pirkėjo žodžiu ir viską tikrinkite. Jeigu kyla bent menkiausias įtarimas ar nesklandumas, atsisakykite sandorio ir ieškokite kito pirkėjo. Tam tikrais atvejais verta neskubėti parduoti, kad būtų galima ne tik išvengti nesklandumų, bet ir gauti visas geriausias sąlygas.

Užsakymo Nr. KMC220120

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: