Organizatorių archyvo nuotr.

Saulės energija tampa vis lengviau prieinama tiek gyventojams, tiek verslui. Nepaisant augančio saulės elektrinių skaičiaus, vis dar susiduriama su informacijos trūkumu ir painiava. Saulės baterijos yra vienas tokių atvejų, visų pirma, dėl neteisingai vartojamos sąvokos. Šiame straipsnyje išsamiai paaiškinsime, kas yra šis elementas ir kodėl jis toks svarbus saulės elektrinės sistemoje.

Kas yra saulės baterijos?

Reikia pripažinti, kad saulės baterijos terminas dažnai yra vartojamas tiek saulės moduliams, tiek kolektoriams apibūdinti, o kartais taip pavadinama net ir visa saulės elektrinė. Visgi tai nėra teisinga, nes saulės baterija – tai kaupiklis, elementas, skirtas kaupti elektrinės pagamintą energiją. Kalbant paprastai, saulės baterijos veikia panašiai kaip automobilio akumuliatorius: jos įsikrauna, kai saulės elektrinė pagamina perteklinės elektros energijos, ir išsikrauna ją atiduodamos.

Nors saulės elektrinė galėtų veikti be saulės baterijos, tai nebūtų efektyvu. Produktyviausiai elektra yra gaminama dienomis, o užslinkus debesims ar sutemus produktyvumas staigiai krinta. Nepaisant to, namams elektros energijos reikia visada, tad saulės baterija padeda tokį tiekimo netolygumą subalansuoti, joje visada yra tam tikras rezervas.

Kokią funkciją atlieka saulės baterija?

Pagrindinis saulės baterijos vaidmuo – perteklinės (pagamintos ir iš karto nesuvartotos) elektros energijos kaupimas. Tai leidžia užtikrinti tolygų ir nenutrūkstamą energijos tiekimą namams, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Žinoma, reikia atsižvelgti į suvartojamą energijos kiekį ir tinkamai pasirinkti kaupiklio talpą. Kadangi tai svarbus veiksnys įrangos kainai, dažniausiai pasirenkamas optimalus sprendimas – turėti poros parų rezervą. Nepaisant to, apie saulės baterijų svarbą kalbama vis dažniau, viešoje erdvėje net pasirodo svarstymų apie didelio pajėgumo kaupiklių parkus.

Taigi, saulės baterijos naudojimas yra alternatyva elektros pertekliaus perdavimui į tinklą. Esminis skirtumas tada, kad kaupiklis „dirba“ nemokamai, o už kiekvieną susigrąžintą kilovatvalandę reikia mokėti. Tiesa, kaina už elektros energijos pasaugojimą nėra didelę, tačiau galima nemažai sutaupyti – turint tinkamo galingumo bateriją visą šiltąjį sezoną galima mėgautis nepriklausomybe nuo elektros tinklo.

Kodėl verta investuoti į saulės baterijas?

Kaip jau minėjome, saulės elektrinės veikimui saulės baterijos tarsi nėra būtinos, nes jos atlieka tarpininko tarp vaidmenį tarp gamintojo ir vartotojo. Nepaisant to, tokia įranga yra būtina, jei norima išnaudoti visą saulės elektrinės potencialą, o taip pat gali suteikti ir kitų privalumų.

Visų pirma, saulės baterijos padeda užtikrinti tikrą energetinę nepriklausomybę ir atsisakyti elektros tinklo. Tai itin aktualu atokesnėse gyvenvietėse įsikūrusioms šeimoms, kurios dažniau susiduria su elektros tiekimo iš tinklo sutrikimais.

Saulės baterijos padeda sutaupyti, nes yra nemokama alternatyva perteklinės energijos pasaugojimo paslaugai. Žinoma, jų talpa yra ribota, tačiau net ir galimybė energija namus aprūpinti trumpą laikotarpį padeda sumažinti išlaidas. Maža to, saulės baterijos yra puikus būdas užtikrinti stabilų elektros tiekimą, nepriklausomai nuo paros meto ar oro sąlygų.

Pastaruoju metu saulės kaupiklių naudai skiriama itin daug dėmesio, tad specialistų patarimais verta pasinaudoti. Anksčiau baterijų atsisakyti buvo linkstama dėl itin aukštos kainos, tačiau technologijoms tobulėjant jų prieinamumas gerokai išaugo.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: