Nuotrauka: Karolina Grabowska, Pexels.com

Ko gero visi sutiks, kad šiandien sunku įsivaizduoti jaukią namų svetainę be televizoriaus. Ne veltui prekyboje yra tiek daug skirtingų pasirinkimų ir vis atsiranda naujų modelių.

Šiuo metu televizorių rinkoje karaliauja išmanieji modeliai. Kadangi tai pažangūs prietaisai su daugybe inovatyvių funkcijų ir atributų, pasirinkimas gali būti kiek sudėtingas. Būtent dėl to šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius išmaniųjų televizorių aspektus: nuo ekrano dydžio iki „Smart TV“ funkcijos.

Ekrano dydis

Be jokios abejonės, vienas pirmiausių sprendimų, kurį reikia priimti – tai ekrano dydis. Jis matuojamas coliais, įstrižai nuo vieno kampo iki kito.

Dažniausiai didelę įtaką kainai daro ekrano įstrižainės dydis. Tačiau nereikėtų rinktis didžiausio ekrano, kurį galite įpirkti. Rekomenduojama atsižvelgti į kambario dydį, baldų išdėstymą ir į tai, kokiu atstumu nuo ekrano sėdėsite.

Pagal bendras rekomendacijas, įsigijus 4K raiškos televizorių, geriausia sėdėti maždaug 1,5 karto toliau nei ekrano dydis. Pavyzdžiui, jei turite 55 colių televizorių, jums reikėtų sėdėti ne arčiau nei 2,1 metro atstumu nuo ekrano. Tokiu būdu užtikrinamas optimalus vaizdas.

Ekrano tipas

Nuotrauka: Karolina Grabowska, Pexels.com

Televizoriaus ekrano technologija nulemia itin daug vaizdo savybių. Žinoma, kiekvienas ekrano tipas turi tam tikrų privalumų ir trūkumų. Žemiau lentelėje pateikiame pagrindinius ekrano tipus ir trumpai jas aptariame.

Ekrano tipas Aprašymas Privalumai Trūkumai
LCD (skystųjų kristalų ekranas) Dažniausiai naudojamas ir pigiausias tipas. Veikia šviesą filtruojant per skystųjų kristalų sluoksnį. Nebrangus, yra įvairių dydžių. Mažesnis kontrastas, mažiau sodrūs juodi atspalviai.
LED (šviesos diodų ekranas) LCD potipis. Apšviečiamas naudojant LED diodus, kurie pagerina ryškumą. Ryškesnis nei įprasti LCD, taupo energiją. Mažesnis žiūrėjimo kampas, gali turėti kontrasto problemų.
OLED (organinių šviesos diodų ekranas) Skirtingai nuo LCD ir LED, kiekvienas pikselis pats spinduliuoja šviesą. Puiki vaizdo kokybė, sodrūs juodi atspalviai. Aukšta kaina, trumpesnis tarnavimo laikas.
QLED (kvantinių taškų LED) LED technologijos potipis, naudojantis papildomą kvantinių taškų sluoksnį. Ryškesnis nei OLED, puikiai tinka šviesiems kambariams. Aušta kaina, prastesni juodi atspalviai nei OLED.

Procesorius

Galima sakyti, kad tai yra savotiškos televizoriaus smegenys. Galingas procesorius pagerina vaizdo aiškumą ir užtikrina gerą garso kokybę. Dauguma šiuolaikinių televizorių turi procesorius su dirbtiniu intelektu. Pastarasis automatiškai optimizuoja vaizdą ir garsą taip, kad jis geriausiai tiktų vartojamam turiniui.

Be to, verta pabrėžti, kad kuo galingesnis bus išmanaus televizoriaus procesorius, tuo greičiau ir sklandžiau galėsite naršyti meniu ar skirtingose programose.

Raiška

Nuotrauka: Vidalbalielojrfotografia, Pexels.com

Jei esate įpratę naudotis išmaniaisiais telefonais ir fotoaparatais, žinote, kad kokybiškas vaizdas reikalauja tikslaus smulkių detalių užfiksavimo. Labai panašiai yra ir su televizoriais. Čia raiška nulemia, kiek pikselių matysite ekrane. Kuo daugiau pikselių, tuo aiškesnis ir detalesnis vaizdas.

Žemiau pateikiami dažniausi raiškos variantai:

  • HD (1080p). Tai 1920 x 1080 pikselių raiška. Šiandien HD raišką rekomenduojama rinktis tik jei perkate papildomą televizorių, tarkime, virtuvei ar miegamajam kambariui.

  • 4K (Ultra HD). Tai 3840 x 2160 pikselių raiška, kurią galima apibūdinti kaip rinkos standartą. Jos puikiai užtenka namų kinui, Ps5 žaidimams ir srautiniam ultra aukštos raiškos turiniui žiūrėti per „Netflix“ ar kitas platformas.

  • 8K. Tai 7680 x 4320 pikselių raiška, kuri yra pati pažangiausia (ir brangiausia) rinkoje. Ji suteikia neįtikėtiną detalumą. Visgi, šiuo metu dar nėra siūloma daug turinio, kuris galėtų išnaudoti tokią raišką.

Išmaniosios televizorių funkcijos

Išmanieji televizoriai yra labai populiarūs. Jie gali prisijungti prie „Wi-Fi“ ir prie įvairių srautinių platformų be papildomo įrenginio. Pažangiausi išmanieji televizoriai dažniausiai suteikia ir valdymo balsu galimybę, o kai kurie, pasitelkdami dirbtinį intelektą, netgi pateikia rekomendacijas pagal jūsų žiūrėjimo istoriją.

Populiarios operacinės sistemos:

  • Tizen (Samsung);

  • WebOS (LG);

  • Android TV (Sony, Philips).

Žiūrėjimo kampas

Šis aspektas lemia, kaip gerai bus matomas vaizdas žiūrint kampu. Deja, žiūrint į kai kuriuos televizorius iš šono yra prarandamas vaizdo ryškumas ir spalvos. Žiūrėjimo kampas yra labai svarbus kriterijus, jei televizorius statomas dideliame kambaryje ir dažnai jis žiūrimas su šeima ar didesne kompanija.

Norint užtikrinti platų žiūrėjimo kampą, rekomenduojama rinktis OLED tipo ekranus. Kitaip nei LCD ir QLED ekranai, jie užtikrina kokybišką patirtį iš įvairių sėdėjimo padėčių.

Jungtys

Nuotrauka: Jakub Zerdzicki, Pexels.com

Renkantis televizorių, reikėtų atkreipti dėmesį ir į jungčių skaičių bei tipą. Šie aspektai nulemia, kiek ir kokių išorinių įrenginių galėsite prijungti prie savo naujojo televizoriaus.

Pažangūs televizoriai turėtų turėti bent 4 HDMI 2.1 jungtis. Jos ypač reikalingos naudojant tokias žaidimų konsoles kaip Ps5 arba Xbox Series X. Taip pat įsitikinkite, kad televizoriuje yra ir USB jungčių atmintukui ar kitiems prietaisams.

Garso sistema

Ekspertai pastebi, kad net ir patys naujausi bei pažangiausi televizoriai gali nesuteikti norimos garso kokybės. Jeigu svajojate apie kino teatro įspūdžius arba norite jaustis lyg stadione per sporto varžybas, tuomet apsvarstykite galimybę įsigyti papildomą garso sistemą. Populiarus pirkėjų pamėgtas sprendimas – „Soundbar“ tipo sistemos.

Taigi, ar jau paruošėte vietą naujam televizoriui savo svetainėje? Dabar, kai jau turite daugiau žinių apie pagrindinius pasirinkimo kriterijus, galite drąsiai dairytis sau tinkamiausio įrenginio. Kviečiame užsukti į interneto parduotuvę Senukai.lt ir atrasti platų išmaniųjų televizorių asortimentą.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: