© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiandien Vyriausybės pasitarime ūkio ministras Evaldas Gustas pristatė lapkričio mėnesį institucijų nuveiktus darbus įvairinant Lietuvos eksportą, siekiant sumažinti patiriamus nuostolius dėl Rusijos paskelbto prekių importo draudimo. Dalis pagal Vyriausybės rekomendacijas numatytų priemonių jau yra įvykdyta, kitos yra tęstinės ar vykdomos nuolat.

Siekiant skatinti naujų verslo rinkų ir verslo partnerių paiešką Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupės posėdyje pritarta siūlymui įsteigti Lietuvos ir Moldovos tarpvyriausybinę prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisiją, prijungiant prie jos Lietuvos ir Moldovos Eurointegracinę komisiją.

Lietuvos ir Kazachstano dvišalės komisijos posėdyje kelių transporto klausimais buvo susitarta padidinti Lietuvos vežėjams preliminarią tarptautinio krovinių vežimo leidimų 2015 m. kvotą ir apsikeista papildomais tarptautinio krovinių vežimo leidimais 2014 m. Lietuvos vežėjų problemos taip pat buvo aptartos Lietuvos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų susitikime ir atskiroje Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumo diskusijoje.

Lietuviški maisto produktai pristatyti Vengrijoje, Indijoje, Airijoje, Japonijoje vykusiuose renginiuose. Paryžiuje vyko bakalėjos sektoriaus įmonių individualūs susitikimai su didžiųjų Prancūzijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės prekybos tinklų pirkimų vadovais. Lietuvos Respublikos ambasada Armėnijoje kartu su Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija surengė verslo misiją į Armėniją. Įmonės taip pat dalyvavo parodose Turkijoje, Izraelyje, Uzbekistane.

VšĮ „Versli Lietuva“ su 12 Lietuvos įmonių pasirašė neatlygintinai teikiamų potencialių prekybos partnerių kontaktų paieškos paslaugų sutartis, suorganizavo Švedijos įmonių atstovų susitikimus su Lietuvos įmonėmis.

Žemės ūkio ministerija numato iš dalies finansuoti verslininkų dalyvavimą 2015 m. devyniose tarptautinėse parodose JAV, Kinijoje, Japonijoje, JAE, Vokietijoje, Azerbaidžane, Olandijoje, Rusijoje, Uzbekistane.

Siekdama sušvelninti Rusijos draudimo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams, Žemės ūkio ministerija kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl rinkos reguliavimo priemonių aktyvinimo. EK pratęsė sviesto ir lieso pieno miltelių intervencijos laikotarpį iki š. m. gruodžio 31 d. ir numato pratęsti jį dar dviem mėnesiams, tad privataus sandėliavimo parama bus galima iki 2015 m. vasario 28 d.

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos 2014 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pieną mokėjimo taisyklės. Parama pradėta mokėti nuo 2014 m. gruodžio 1 d., numatoma pieno gamintojams dar šiais metais išmokėti 62 mln. Lt.

Š. m. lapkričio 26 d. EK priėmė Komisijos deleguotąjį reglamentą, kuriuo numatoma laikina išskirtinė pagalba Estijos, Latvijos ir Lietuvos pieno gamintojams. Pagal šį reglamentą Baltijos šalių pieno gamintojams skirta 28 mln. eurų, iš jų Lietuvai skirta 14 mln. eurų (48,59 mln. Lt).

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos taisyklės, pagal kurias ūkio subjektams, veikiantiems kaimo vietovėje, pirminei žemės ūkio produktų gamybai ir kitai veiklai vykdyti imantiems investicinius kreditus ar perkantiems lizingu, suteikiama galimybė kompensuoti 30 proc. (jauniesiems ūkininkams – 40 proc.) per pirminį kredito grąžinimo ar lizingo sutartyje nustatytos kainos mokėjimo laikotarpį sumokėtų palūkanų už ne ilgesnį kaip 36 mėnesių laikotarpį.

Siekiant stiprinti diplomatinę pagalbą, nuo š. m. gruodžio mėn. darbą pradėjo Lietuvos Respublikos komercijos atašė Vokietijoje.

Užsienio reikalų ministerija išsiuntė notas dėl mėsos produktų eksporto galimybių diplomatiniais kanalais į Egiptą, Indoneziją, Jemeną, Juodkalniją, Katarą, Kuveitą, Tunisą, Jordanijos Hašimitų Karalystę. Taip pat aktyviai dirbama per Lietuvos Respublikos ambasadas su valstybių – potencialių eksporto partnerių atitinkamomis institucijomis žemės ūkio ir maisto produktų eksporto klausimais, dėl sertifikatų ir importo leidimų išdavimo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: