Serialo "Dekameronas" plakatas / Netflix

Serialų pasaulis – tarsi begalinis labirintas, kuriame kiekvienas kampas slepia naujų nuotykių ir įdomių istorijų. Kiekvieną savaitę pasirodo dešimtys naujų projektų, tačiau tik keli iš jų išsiskiria originalumu ir kokybe. Tačiau kaip išsirinkti iš gausybės pasiūlos? Mes Jums pateikiame puikių komedijinių 10 serialų, kurie yra tikrieji brangakmeniai.

Kiekvienas iš šių serialų – tai unikalus kūrinys, pasižymintis originaliu stiliumi, tematika ir personažais. Beprotiškai juokinančios komedijos, pasišaipymai iš istorijos, parodijos – šiame sąraše rasite visko, ko širdis geidžia. Šie serialai leis pajusti įvairias emocijas, pakels nuotaiką ir net pakeis jūsų požiūrį į pasaulį.

Serialo ,,The Decameron” kadras

10. ,,Dekameronas“ (The Decameron)

Tai yra komedijinis serialas, įkvėptas klasikinio Giovanni Boccaccio kūrinio, parašyto XIV amžiuje. Šiame seriale persipina istorija, humoras ir drama, sujungiantis senovinius pasakojimus su šiuolaikiškomis interpretacijomis, suteikdamas žiūrovams unikalią ir įtraukiančią patirtį.

Serialo veiksmas vyksta XIV amžiaus Florencijoje, kurioje siaučia maras. Norėdama pabėgti nuo ligos ir mirties, grupė jaunų žmonių pasitraukia į nuošalų užmiesčio dvarą. Kad užmirštų išorėje siaučiančią tragediją, jie kasdien pasakoja vieni kitiems istorijas. Kiekviena serija pateikia naują pasakojimą, nagrinėjantį įvairias žmogaus gyvenimo temas, nuo meilės ir išdavystės iki gudrybių ir likimo ironijos. Kiekvienas iš grupės narių yra unikalus personažas su savo asmenine istorija ir charakteriu. Jie atsiskleidžia ne tik kaip pasakotojai, bet ir kaip žmonės, turintys savo baimes, troškimus ir paslaptis. Jų tarpusavio santykiai ir dinamika sukuria papildomą intrigą ir dramą. Kiekviena pasakojama istorija pristato naujus veikėjus, kurie dažnai būna įkvėpti Boccaccio novelių. Šie veikėjai atspindi įvairius visuomenės sluoksnius ir parodo to meto žmonių gyvenimą bei problemas.

Serialas nagrinėja daugybę temų, kurios yra aktualios ir šiandien. Daugelis istorijų sukasi apie meilės peripetijas, dažnai su humoristiniais ar dramatiškais posūkiais. Taip pat godumas, pavydas, melas ir išdavystė yra dažni motyvai, kuriuos tyrinėja serialas.

,,The Decameron“ pasižymi autentiška ir įtaigia vizualine atmosfera, kuri atkuria XIV amžiaus Florencijos ir aplinkinių vietovių grožį bei žiaurumą. Kostiumai, scenografija ir muzikos takelis padeda žiūrovams pajusti to laikmečio dvasią ir įsijausti į pasakojamas istorijas.

Kadras iš serialo „The Witchfinder“

9. „The Witchfinder“

Kas tai per burtai? „BBC“ televizija, kaip ir paprastai genialus burtininkas į savo komedijos katilą įmetė geriausius talentus ir sukūrė puikų serialą. Ir jis be galo linksmas.

Prodiuserių veiklos rezultatai nepriekaištingi… Pavyzdžiui, Timas Key atlieka pagrindinį Gideono Banisterio, ambicingo, bet nekompetentingo jaunesniojo raganų medžiotojo pilietinio karo kamuojamoje Anglijoje, vaidmenį. Key – labai talentingas komikas, aktorius ir rašytojas, todėl šis vaidmuo jam tinka kaip viena iš didžiulių skrybėlių, kurias jo personažas mėgsta dėvėti, kad įbaugintų paprastus žmones. Banisteriui talkina noriai, bet lėtai mąstanti mergina vardu Senoji Myers (akt. Jessica Hynes), ir jis įgyja žudikišką raganų medžiotojo varžovą Hebblį (akt. Daniel Rigby) – dar du dideli komedijos talentai, kurie paprastą metalą paverčia komedijos auksu, ir galiausiai gauna gerą lydinį.

Siužetas pasakoja apie žlugusį raganų medžiotoją, kuris gabena įtariamą raganą į teismą, galintį pakeisti jo likimą, tačiau pirmiausia jis turi susidoroti su blogiausiu įmanomu kelionės palydovu ir keliauti per pilietinio karo, bado ir maro apimtą šalį.

Tai puikus serialas nuo pradžios iki pabaigos, puikus scenarijus ir nuostabus komiškai praleistas laikas, Juostoje nesunku pajausti tikrą šilumą ir simpatiją personažams ir nuostabiems daugelio žinomų aktorių pasirodymams. Kūrinys atrodo išbaigtas, todėl būtų sudėtinga sukurti antrą sezoną, na bet kaip bus aprodys tik ateitis. Du pagrindiniai veikėjai Timas ir Daisy May Cooper susižavi nuo pat pradžių.

Tai visiškai nauja komedija, visiškai naujos idėjos ir drąsus projektas.

Kadras iš serialo „Visiškai išgalvoti Diko Turpino nuotykiai“

8. „Visiškai išgalvoti Diko Turpino nuotykiai“ (The Completely Made-Up Adventures of Dick Turpin)

Anglija, 1735 m.“ – rašoma ekrane. Po to priduriama: „Prieš miegą“. Turėdami tai, taip pat pavadinimą „Visiškai išgalvoti Diko Turpino nuotykiai“ ir žinodami, kad pagrindinį vaidmenį atlieka Noelis Fieldingas, turėtume tiksliai žinoti, kokioje padėtyje esame ir kas greičiausiai bus pateikta. Šiek tiek chaotiškas kaprizas ir saldus kvailumas.

Fieldingo eterinis kvailumas daro jį tobulu eteriškai kvailu būsimuoju plėšiku, kurį pirmą kartą sutinkame nenoriai sekantį tėvo pėdomis kaip kaimo mėsininką. Žinoma, Dikas yra veganas. Jo pusbrolis Benis (akt. Michaelas Fieldingas) turi savo peilių rinkinį ir yra pasiruošęs perimti darbą, todėl Dikas susirenka savo siuvimo mašiną bei violetinius batus ir iškeliauja ieškoti naujo tikslo. „Iki savaitės pabaigos jis bus miręs“, – sako Benis.

Tai beveik įvyksta, kai jis susipyksta su geriausiu vietiniu plėšiku Tomu Kingu (akt. David Threlfall), netyčia jį nužudo ir galiausiai perima jo dėkingą Esekso gaują, kuri niekada nemėgo savo lyderio. Esekso gaują sudaro Moose’as (akt. Marc Wootton), Honesty Courage (akt. Duayne Boachie), kuris greitai tampa atsidavęs Dikui, ir Nell (akt. Ellie White), kuriai iki šiol pavykdavo apgauti gaują, jog ji yra Nikolas, apsirengusi kelnėmis ir virš viršutinės lūpos užsidėjus smailius ūsus. Netrukus Dikas su savo siuvimo mašina juos „perdažo“ – pleištinės (pastarnokų odos) kelnės, apsiaustai ir patogesnis chalatas Moose’ui, kuris jaučia poreikį laisviau judėti. O kas mes tokie, kad galėtume prieštarauti?

Na, o tada prasideda nuotykiai… susiduriame su užkeiktu treneriu, kuris užvaldo kiekvieną, kuris bando pavogti beždžionės kumščio dydžio smaragdą. Pasirodo, velionis Tomas Kingas susitarė su vagių gaudytoju generolu Džonatanu Vaildu (akt. Hugh Bonneville) ir liepė jiems susilaikyti gerus (prakeiktus be smaragdo) trenerius, o šie jam skyrė 95% pajamų. Taigi gauja dabar yra vagių gaudytojų priešas numeris vienas, o nuo čia ir prasidės linksmybės.

Diko Turpino nuotykiai pašėlę ir smagūs. Čia vyrauja žaismingas veiksmas, kurį malonu stebėti. Turpinas yra gudrus gotas, mėgstantis siūti. Jam pasiseka tapti gaujos lyderiu, ir jie pradeda pakliūti į pavojus, kuriuos be galo smagu stebėti.

Tai labai juokingas ir kvailas (gerąja prasme) pasirodymas, be jokios tikroviškumo ar istorinio tikslumo manieros. Patiks, net jei nesate didžiulis Noelio Fieldingo gerbėjas, ypač kai jis atrodo siurrealistinis ir keistas, bet čia jis tiesiog panaudoja savo natūralų žavesį ir švelnų ekscentriškumą.

Tikras netikėtas skanėstas niūrios komedijos mėgėjams.

7. „Mūsų vėliavos reiškia mirtį” (Our Flag Means Death)

Iš koto verčianti komedija su žinomais aktoriais iš Naujosios Zelandijos – Risu Darbiu, vaidinančiu pagrindinį veikėją Stedą Bonetą, ir juokingiausiu pasaulyje kino aktoriumi ir režisieriumi Taika Vaititi, vaidinančiu kapitoną Juodabarzdį, – pristato istoriją apie aukštuomenės džentelmeną, sugalvojusį tapti piratu. Žinoma, džentelmenas pirato kelnėse gali pasirodyti juokingai net ir piratavimo pradžiamoksliui, taigi Stedui Bonetui tenka susidurti su nemažu iššūkiu – įgyti savo įgulos pagarbą. Visa laimė, kad jo keliai susiduria su įžymybe piratų pasaulyje tapusiu kapitonu Juodabarzdžiu. Ar šie du personažai, kilę iš skirtingų pasaulių, sugebės bendradarbiauti?

Serialo siužetas paremtas iš tikrųjų egzistavusio aukštuomenės džentelmeno Stedo Boneto istorija. 1717 m., piratavimo aukso amžiuje, Stedas nusprendžia palikti savo patogų gyvenimą bei šeimą ir tapti piratu, nors visai neturi tam gebėjimų. Subūręs piratų įgulą, įsigijęs laivą, kurį pavadino „Kerštautoju“, išsiruošė į plačiąsias jūras keršyti, tačiau, deja, susidūrė su sunkumais – entuziastinga, tačiau piratauti neparuošta įgula sunkiai susitvarkė su puolančiais karo laivais bei kitų piratų agresija. Visos akys krypsta į kapitoną, tačiau jis neturi žalio supratimo, ką reikia daryti. Ir būtent tuomet jų kelyje pasitaiko garsusis piratas Edvardas Tyčas. Jiedu su Stedu ne tik pradeda kartu piratauti, tačiau… ir užmezga meilės romaną.

Serialą režisavęs Deividas Dženkinsas susidomėjo Stedo Boneto istorija perskaitęs apie jį internete. Jis norėjo suprasti šį veikėją ir užpildyti istorijos spragas – tai nutiko pridėjus romantikos tarp Stedo ir Juodabarzdžio siužeto liniją. Vaititi būtent dėl to ir prisidėjo prie projekto – manė, kad ši siužeto linija pasakojime apie piratus suteikia jam savitumo ir originalumo.

Bandant išrinkti pagrindiniam vaidmeniui tinkamą aktorių išaiškėjo, kad vienintelis Risas Darbis tam tinka, kadangi, pasak režisieriaus, „Risas Stedą Bonetą padaro įtikimu“. Pačiam Darbiui tai šuolis kopiant karjeros laiptais, kadangi paprastai jis vaidindavo antraplanius vaidmenis, tačiau aktorius ir pats mano, kad turi užtektinai patirties ir pagaliau gali sužibėti pagrindiniame vaidmenyje.

Serialas buvo filmuojamas 2021 m. vasarą, o šių metų birželį paskelbta, kad jis bus pratęstas antram sezonui. Antrajo sezono filmavimas prasidės 2022 m. spalį ir šįkart vyks Naujojoje Zelandijoje.

Kadras iš serialo „Ką mes veikiame šešėliuose“ / FX Networks

6. „Ką mes veikiame šešėliuose“ (What We Do in the Shadows) 

Mokumentary” (netikros dokumentikos) principu nufilmuotas puikus Jemaine‘o Clementės režisuotas tamsaus humoro komedijinis serialas „Ką mes veikiame šešėliuose“. Jei jau esate matę 2014 metų filmo versiją, tuomet privalote pamatyti ir serialą. Šį kartą veiksmas persikelia iš Naujosios Zelandijos į Jungtines Amerikos valstijas.

Nandoras negailestingasis (akt. Kayvanas Novakas) yra 757 metų vampyras, kuris prieš pusaštunto šimto metų buvo Osmanų karys, garsėjantis nepaliaujamu troškimu žudyti. Lazlas (akt. Matas Berry) anglų didikas, kuris filme nestokoja keiksmažodžių bei juodo humoro buvo pasinėręs į seksualinę aferą su vampyre Nadja (akt. Natasia Demetriou), kuri Lazlą aferos metu nužudė ir pavertė vampyru. Prie jau gana šiurpiai skambančios trijulės filme prisideda Nandoro tarnas Guillermo (akt. Harvey‘is Guillen‘as), kuris tarnauja Nandorui jau 10 metų bei labai trokšta tapti vienu iš jų. Paskutinis pagrindinis filmo veikėjas yra Kolinas Robinsonas (akt. Markas Proksch). Kolinas šiek tiek kitoks nei kiti vampyrai, jis yra energetinis vampyras. Skirtingai nei paprasti vampyrai, Kolinas gyvena paprasto žmogaus ofiso gyvenimą bei siurbia žmonių energiją savo beprasmiškomis ir nuobodžiomis kalbomis.

Apleistame dvare gyvenanti vampyrų grupelė pirmame serialo epizode ruošiasi senojo vampyro Piterio sugrįžmui. 8000 metų senumo šiurpą kelianti mumija prisikelia bei ima priekaištauti vampyrams, jog šie nesugebėjo užkonkuruoti pasaulio. Viskas skamba kaip iš neprasto siaubo filmo, tačiau ši siaubo komedija yra paremta labai šmaikščiu neišsenkančiu humoru. Žinoma, seriale yra keletas kraujo scenų bei šiurpą keliančių garso takelių, tačiau serialas spaudžia juoko ašaras dar prieš siaubingo Piterio pasirodymą. Nandoras ir jo tarnas Guillermo yra ypač juokinga porelė. Vampyras dažnai tyčiojasi iš savo patarnautojo Guillermo, jog šis nėra vampyras bei net neturįs teisės juoktis kartu su kitais vampyrais. Guillermo vampyrams yra lyg maisto tiekėjas ir namų tarnas, į dvarą viliojantis nekaltus paauglius.

Vampyrų Lazlo ir Nadjos duetas taip pat keliantis juoką. Porelė dažnai vakarais mėgsta pasivaikčioti bei medžioti nieko nenutuokiančas aukas. Tačiau Nadja yra pašėlusi bei dažnai ieško seksualinių nuotykių, kuriuos yra net turėjusi su mumiją primenančiu, 8000 metų senumo Piteriu (beje pasak Nadjos, tuo metu Piteris atrodė patrauklesnis). Vampyrės seksualiniai nuotykiai dažniausiai baigiasi meilužių dekapitavimu.

Filme yra tradiciškas konfliktas tarp vilkolakių bei vampyrų, kurie regėti tokiuose filmuose kaip „Saulėlydis“. Tarp grupuočių įsiplieskia konfliktas, kuomet du stipriausi genčių atstovai būna išrenkami kovai. Stipriausias vampyrų grupelės narys Nandoras bei dičkis iš vilkolakių stoja akis į akį. Tačiau kaip ir daugelyje filmo scenų veikėjai tiesiog daugžodžiauja apie žiaurus dalykus, bet jų neįvykdo. Viskas būna pateikiama juoko formoje, Jemaine‘as režisuodamas šį TV šou išties pasitelkė originalų juodąjį humorą.

Kadras iš serialo „Hepis“

5. „Hepis“ (Happy!)

Hepis“ pastatytas pagal komiksų seriją, sukurtą DC veteranų Grant Morrison ir Darick Robertson. „Hepis“ neabejotinai yra vienas iš labiausiai pamišusių visų laikų televizijos serialų visoje galaktikoje. Tai yra tikra beprotystė ekranuose: buvęs policininkas sudaro komandą su skraidančiu mėlynu vienaragiu, kuris yra įsivaizduojamas mažos mergaitės draugas, ir kartu kovoja prieš blogąjį Kalėdų Senį.

Viena geriausių serialo bruožų yra tai, jog pagrindinį veikėją Niką Saksą vaidina Christopher Meloni. Aktorius daugeliui žinomas iš populiariojo serialo „Įstatymas ir tvarka: specialusis skyrius“ (angl. Law and Order: SVU), kuriame jis vaidina Eliotą Stablerį. Pastarojo serialo gerbėjams „Hepis“ bus tikras išbandymas, nes Nikas Saksas yra visiškai priešinga asmenybė Eliotui.

Pagrindinis veikėjas Nikas yra korumpuotas, nemandagus ir jam nerūpi visiškai niekas. Vis gi, toks jis buvo nevisada. Nikas – buvęs policininkas, puikus detektyvas, vienas geriausių visame mieste. Tačiau skaudžios patirtys, žiaurios bylos ir dar žiauresni vaizdai pakeitė veikėją. Dabar jis – samdomas žudikas, kuris beprotiškai daug geria, vartoja narkotikus, užsiima bereikšmiu seksu, žmogų nužudyti jam yra vienas lengviausių dalykų žemėje, tai jis daro be jokių skrupulų, o ką nors išduoti nereiškia nieko. Šalia jo būti yra visai nesmagu, išvaizda primena benamį, tačiau žiūrint serialą atrodo, jog jis yra nemirtingas. Serialas prasideda Niko pristatymu. Mes matome jį baro tuolete, vemiantį. Iš ties, puikus veikėjo pristatymas. Iš karto aišku, kas per žmogus jis yra. Pirmojoje scenoje rodomas ir jo įsivaizduojamas bandymas nusižudyti, kuris pavirsta į įvairiausių spalvų gamą, kurią juokinga paverčia ir takelyje girdimas kalėdinės dainos remiksas. Kūrėjai neduoda laiko apmąstymams, žiūrovui iš karto aišku, jog serialas nėra toks, kaip visi.

Nikui nerūpi niekas, o dienas jis mieliausiai leistų viskio butelio draugijoje. Dabar pinigus įvairiems malonumams jis užsidirba būdamas samdomu žudiku. Jis gavo užduotį, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodė visai paprastą – pašalinti kelis mafijos vaikus, nepatyrusius italus. Tačiau viskas pasisuko visai kita linkme, įvyko didžiulis fiasko ir Nikas buvo pašautas. Kiek vėliau Niką gelbsti greitoji pagalba, o gulėdamas jos automobilyje jis pradeda matyti kalbantį, mažą, mėlyną ir dar skraidantį vienaragį, vardu Hepis. Manydamas, jog tai tėra tik miražas, jis agresyviai (švelniai tariant) išsikovoja kelias dozes vaistų. Kitame epizode jau matome Niką ligoninėje. Vienaragis nedingo, jis vis dar yra šalia Niko, kuriam sunku suvokti, kad Hepis nėra alkoholio, narkotikų ir vaistų sukelta haliucinacija. Tačiau, galiausiai Nikui paaiškėja, kad Hepis yra mažos mergaitės, vardu Heili (akt. Bryce Lorenzo), įsivaizduojamas draugas. Mergaitė buvo pagrobta siaubingai atrodančio Kalėdų Senio ir arkliukas išskubėjo ieškoti pagalbos. Kodėl jis pasirinko būtent Niką? Per daug didelis siužeto vingių atskleidimas.

Tačiau Nikui nelabai rūpi kažkokia mergaitė. Jis turi kur kas didesnių bėdų, kaip kad susidorojimas su Blu (akt. Ritchie Coster) grasinimais, jo visuomet besišypsančiu, padėjėju, kankinimo meistru Smūčiu (akt. Patrick Fischler) ir pabėgimas nuo jį persekiojančios detektyvės Mereditos (akt. Lili Mirojnick), kuri buvo viena priežasčių, kodėl Niko gyvenimas pasikeitė taip drastiškai. Hepis yra iš ties nuostabus personažas. Visų pirma, jis visuomet, visuomet yra perdėtai laimingas. Antra, jį gali matyti tik Nikas, o tai samdomui žudikui pasitarnauja labai palankiai. Ir trečia, Hepis yra įgarsintas Patton Oswalt.

Įsivaizduojamas draugas arkliukas bando Niką priversti padėti išgelbėti Heilę, prabudinti jo detektyvo instinktus, tačiau tai nėra lengva. Hepis maldauja pagalbos, kol nėra per vėlu. Žinoma, galiausiai Nikas sutinka susidoroti su Kalėdų Seniu (tiksliau labai siaubingos išvaizdos tipu, apsirengusiu Kalėdų Senio kostiumu) ir taip jis ir Hepis tampa partneriais. „Hepis“ šaipos iš visko, kas yra banalu, kvaila ir žmonių dažnai mėgstama. Vienas puikiausių pavyzdžių yra tai, jog seriale taip pat yra ir realybės šou. Nužudytų Italijos mafijos vaikinų mama, pasirodo, yra visai pasiturinti moteris, vardu Isabela. Kad ir kur ji eitų, iš paskos seka visa filmavimo grupė, kuri kuria serialą, laidą apie jos gyvenimą. Realybės šou komiškas, jis šaiposi iš realiame gyvenime rodomų laidų, žmonių gyvenimų, nereikalingo susireikšminimo ir klišinės populiariosios kultūros.

Serialas „Hepis“ neturėtų būti priimamas rimtai. Jis yra skirtas šokiruoti, linksminti, provokuoti ir priversti žiūrovą juoktis, žiūrint parodiją primenančias serijas. „Hepis“ yra gardus kasnelis kiekvienam Meloni gerbėjui, mėgstančiam žiūrėti, kaip aktorius tiesiog „suvalgo“ jam duodamą rolę. Žinoma, šis serialas nėra skirtas žiūrovui, kuris išbąlą pamatęs klaną kraujo (o jo šiame seriale yra tikrai nemažai), tačiau „Hepis“ pamalonins kiekvieną, kuriam patinka veiksmo perkrautos, grubaus humoro pilnos serialų serijos.

4. Somebody Somewhere

Tai komiška drama apie vidutinio amžiaus sulaukusią moterį, kuri neseniai neteko sesers. Sem (Bridžita Everet) persikėlė į savo gimtąjį miestą Manhatane, Kanzase, kad galėtų prižiūrėti mirštančią seserį, tačiau jai mirus ir praėjus pusei metų po netekties Sem vis dar negali suimti savęs į rankas – neprisiversdama prisiliesti prie Holės lovos, vis dar miega ant jos sofos, kartais negali sulaikyti emocijų viešose vietose ir tiesiog nesijaučia, kad pritaptų savo gimtajame mieste.

Tačiau Sem nėra nevykėlė, kokia ją laiko jos kita sesuo. Sem turi nuostabų balsą ir tai jai primena buvęs bendraklasis, su kuriuo kartu dirba. Nors tarp jų neužsimezga jokie romantiniai ryšiai, kadangi Džoelis (Džefas Hileris) yra gėjus, tačiau atsiranda graži draugystė, kurioje Džoelis bando padėti Sem iš naujo atrasti savo galią ir talentą, o tai yra dainavimas. Džoelis nusiveda palūžusią draugę į vieną slaptą bendraminčių susirinkimą, į kurį žmonės ateina, nes juos vienija tas pats dalykas – visi jie jaučiasi nepritapę visuomenėje, tačiau būdami kartu palaiko vienas kitą ir skatina geriausias vienas kito savybes. Sem po ilgo laiko pirmą kartą atsistoja ant scenos ir nors širdis vis dar dreba, kad dainuojant prasiverš sielvartas dėl sesers mirties, ji užtraukia pirmą natą.

Pati pagrindinį vaidmenį atliekanti aktorė Bridžita Everet toli gražu nepanaši į tylią ir kuklią pelytę. Gyvenime ji ne tik vaidina, bet, kaip ir jos herojė, dainuoja bei kuria dainų žodžius, kurie ne vieną priverstų žagtelėti, kadangi tekstai tokie drąsūs ir griausmingi (apie papukus arba antrą vyro galą burnoje). HBO serialą pavadino „vidutinio amžiaus moters virsmu“ ir tai gana tikslus apibūdinimas, kadangi ir Sem eina per tam tikrus gyvenimo pokyčius po sesers mirties, ir pati Everet, sulaukusi 49 metų, pirmą kartą vaidina pagrindinį vaidmenį. Šiuo atžvilgiu aktorė gali neblogai įsijausti į savo personažą, tačiau kitais aspekais jos skiriasi: Everet – tai tikra energijos bomba, o Sem jaučiasi prislėgta, nepasitiki savimi ir bijo išnaudoti savo potencialą. Tai tik parodo, kad Bridžita Everet gali bet ką.

Serialas ir jautrus, ir juokingas, pasakojantis apie žmones, kuriuos mes patys galėtume pažinoti – apie mūsų kaimynus, draugus, giminaičius iš mažų, apsnūdusių miestelių. Tuose miesteliuose iš pažiūros nieko įdomaus nevyksta, tačiau kiekvieno gyventojo širdyje vyksta kokia nors vidinė drama. Būtent tokia vidinė drama žiūrovų dėmesiui ir perkeliama į televizijos ekraną.

Kadras iš serialo „Superstore“

3. „Superstore“

Tai tobula amerikiečių situacinė komedija, kurią rodė per NBC kanalą nuo 2015 iki 2021 metų, šiuo metu prieinama „Netflix” prenumeratoriams. Siužetas labai paprastas – tai vieno išgalvoto didžiojo prekybos centro Cloud 9 Sent Luise, Misūryje, darbuotojų kasdienybė, o darbuotojų ten daug.

Pradinį branduolį sudarė septyni, tačiau per visus šešis sezonus jų atsirasdavo vis daugiau. Serialas pademonstruoja amerikietišką kasdienybę su visais ekonominiais sunkumais ir socialinėmis problemomis, nors siužetas ne vien apie tai.

Amerikiečiai ne tik dažnai lankosi prekybos centruose, kai kurie ten ir dirba. Ne tik jiems, bet ir mums lengva susitapatinti su paprastais ir žemiškais serialo veikėjais. Žinoma, pasitaiko ne tik pokštų ir juokų, tačiau ir romantikos. Kartais atsiranda ir dramos ar veiksmo filmo elementų, nors niekad nenustojama juokauti. Atrodo, serialo kūrėjams užteko fantazijos plėsti savo idėjas. Gal būtent tai per visus transliavimo metus ir laimėjo šiam serialui tris apdovanojimus ir dar trylika nominacijų.

Rašoma, kad serialas „Superstore“ turi daug panašumų su kita situacine komedija The Office, kurioje vaizduojamas kasdienis biuro darbuotojų gyvenimas. Ši televizijos produkcija mums primena dar ir „Simpsons“ ar „Family Guy“, kadangi juos vienija herojų pasirinkimas – užuot vaizdavus didvyrius su ypatingomis galiomis, didelėmis ydomis arba nepaprasta profesija, amerikiečių ekranuose verda žemiškų veikėjų gyvenimai.

Jie mums primena, kad kiekvienas iš mūsų esame savo gyvenimo herojai ar gal net tampame didvyriais ir didmoterimis savo aplinkos žmonėms. Komedija „Superstore“ turėtų padėti lengviau pažvelgti į savo kasdienybę – darbą matyti ne kaip lažą, o kaip vietą, kurioje mes vis dar esame gyvi žmonės.

Kadras iš serialo „Pakvaišusi buvusioji“

2. „Pakvaišusi buvusioji“ (Crazy Ex-Girlfriend)

Serialas „Pakvaišusi buvusioji“ – amerikietiška romantinė muzikinė komedijinė drama, ekranus išvydusi 2015 – aisiais ir šių metų spalį skaičiuojanti jau trečią sezoną.

Pagrindinė serialo veikėja Rebeka Bunch (akt. Rachel Bloom) yra itin išsilavinusi nekilnojamo turto advokatė, dirbanti prestižinėje Niujorko įmonėje. Vieną dieną ji susitinka Joshą Chaną (akt. Vincent Rodriguez III), savo pirmąją meilę iš vasaros stovyklos, kurioje lankėsi 2005 – aisiais. Tąkart, stovyklai einant į pabaigą, Rebeka tikėjosi, kad jų santykiai nenutrūks ir mokykloje, tačiau Joshas išvadino ją keista ir į jos prisipažinimą meilėje atsakė tik padėkodamas, nuo ko Rebeka taip ir neatsigavo. Joshas netikėto jų susitikimo metu prasitaria, kad kraustosi į Kaliforniją, Vakarų Koviną.

Praėjus kiek laiko po susitikimo, Rebeka nusprendžia sekti paskui Joshą – ji įsidarbina vietinėje Vakarų Kovinos teisininkų firmoje ir išsinuomoja ten butą. Kovinoje Rebeka sutinka daugybę žmonių su kuriais tampa draugais ir vėliau netgi pradeda susitikinėti su Josho draugu Gregu, tuo pat metu bandydama susigrąžinti Joshą.

Rachel Bloom kuria įtikinamą pagrindinę veikėją, puikiai suprasdama, kad žiūrovai jos susižavėjimą Joshu įvertins kaip peržengiantį ribas. Galima teigti, kad Bloom atliekamame vaidmenyje yra kažkas neįtikėtinai nuoširdaus ir tikroviško – Rebeka yra tipinis paprastas, eilinis žmogus, dirbantis ne itin mylimą darbą ir kuriam nuolatos primenama, kiek daug aplinkiniai iš jo tikisi, ir pamirštantis save – kaip ir daugelis žmonių realiame pasaulyje. Tačiau Rebeka kartu yra ir vienas iš personažų, kuriuos pamilti sunkiausia – ji dažnai vaizduojama kaip pernelyg dramatiška, nemaloni ir turinti polinkį girtis, nors vėlesniuose sezonuose jos charakteris šiek tiek pagerėja.

Nepaisant ne itin malonios pagrindinės veikėjos, serialas sukurtas įtaigiai ir smagiai – tai tarsi komedijos, romantikos, fantazijos ir satyros mišinys, vaizduojantis gyvenimą nuobodžiame priemiestyje. Taip pat, tai kartu yra ir giliai įsirėžianti psichologinė drama, kuri stengiasi, kad žiūrovas suprastų ir išgyventų dėl visų serialo pagrindinių veikėjų, netgi pačių destruktyviausių.

Serialas „Pakvaišusi buvusioji“ smagus ne tik dėl gerai parašyto scenarijaus ar aktorių, puikiai įsikūnijančių į savo personažus, bet ir dėl savo nuostabių muzikinių numerių, kurie varijuoja nuo klasikinio „slapstick“ žanro iki Brodvėjaus miuziklams lygių pasirodymų – seriale vaidina nemažai Brodvėjaus profesionalų, ir muzikiniai „Pakvaišusios buvusiosios“ numeriai yra ištobulinti ir kupini humoro. Kiekvienoje serijoje žiūrovas gali pamatyti kelis, dažniausiai du ar tris, muzikinius numerius, kuriems dainas parašė roko grupės „Fountains of Wayne“ narys Adamas Schlesingeris, vienas iš serialo scenaristų Džekas Dolgenas ir pati Rachel Bloom, kuri kartu yra ir serialo kūrėja bei vykdančioji prodiuserė.

„Pamišusios buvusiosios“ kūrėjų duetas, Rachel Bloom ir Brosh McKenna, šiuo serialu mums demonstruoja absurdišką, bet itin realistišką situaciją, sujungdami talentingus aktorius ir intriguojantį siužetą, išvengdami nuspėjamų klišių ir iškeisdami jas į kažką originalesnio, nenuspėjamo ir tikro – nenuostabu, kad žiūrovai jau po pirmojo sezono spėjo pakrikštyti šį, tuomet dar ne itin žinomą plačiausioms auditorijoms, serialą vienu geriausių, nepaisant to, kad dauguma muzikinių serialų ne itin dažnai susilaukia didelio populiarumo.

Kadras iš serialo „Mythic Quest“

1. „Mythic Quest“

Mythic Quest“ dėl pirmojo sezono dar žinomas kaip „Mythic Quest: Raven‘s Banquet“ tai komedinis serialas apie vaizdo žaidimų kūrybos kompaniją, kuris buvo pradėtas rodyti 2020 metais. Serialą sudaro du sezonai po 10 serijų.

Seriale iš tikrųjų yra dvi viena su kita sujungtos idėjos. Pirmoji, tai visiems gerai pažįstama darbovietės situacinė komedija ir šioje dalyje „Mythic Quest“ veikia išties puikiai. Tokio pobūdžio serialai retai kada būna revoliucingi, tačiau tikrai įdomūs ir linksmi. Žiūrovai stebi grupelę įdomių veikėjų, turinčių savitų draugų ir varžovų, kartu leidžiančių laiką, dirbančių ir bandančių įveikti menkas kasdienes darbo problemas. Tačiau serialas taip pat yra ir apie kūrybos bei meniškumo partnerystę, apie sunkumus, su kuriais veikėjai susiduria, kuomet reikia sukurti ką nors komerciškai sėkmingo, bet tuo pačiu ir kūrybiškai įdomaus.

Pirmajame sezone šie elementai vaizduojami per kompanijos direktoriaus Ijano Grimo (Robas McElhenney‘is) ir jo pagrindinės inžinierės Popės Li (Charlotte Nicdao) kovos dėl valdžios prizmę. Ijanui sugalvojus naują, puikią idėją žaidimui, Popė privalo sumąstyti, kaip tas idėjas įgyvendinti. Popė sunkiai dirba, kad puikiai atliktų savo darbą, bet tuo pačiu kovoja ir su troškimu iš esmės pakeisti žaidimą ir suteikti žaidėjams visai kitokią patirtį.

Sezono pabaigoje Ijanas priverstas pripažinti kūrybinius Popės gebėjimus ir nustoti žiūrėti į ją vien kaip į inžinierę. Dėl šio supratimo jų tarpusavio santykiai iš esmės pasikeičia ir iš boso bei pavaldinės jie tampa partneriais. Antrajame sezone matome, kaip jiems sekasi dirbti komandoje, išgirstant vienas kito idėjas, bet ir čia tikrai netrūksta situacinės komedijos elementų.

Šis serialas yra išties įdomus ir linksmas, nebijantis pasijuokti pats iš savęs, bet tuo pačiu ir perteikdamas svarbiausius kūrybinio darbo procesus. Galima sakyti, kad dauguma serialo veikėjų apmąstymų apie vaizdo žaidimus galėtų būti pritaikyti ir bet kuriam serialui. Kaip paversti produktą prieinamu, tačiau originaliu? Kaip suderinti kūrybinius troškimus su finansiniu spaudimu? Ką daryti, kai viršininkas sukuria kažką išteis įspūdingo, bet kaip žmogus yra visiškas subingalvis? Seriale „Mythic Quest“ šie klausimai itin svarbūs, nors atsakyti į juos ne visada lengva.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: