Organizatorių archyvo nuotr.

Namus turėti nori kiekvienas, tačiau kokius patarimus gali pateikti statybų ekspertai, koks namas geriausias šeimai, o koks namas tiks vienam žmogui? Naujų namų statytojai ieško tinkamiausio sprendimo, kad naujasis būstas būtų šiltas, ekonomiškas, energetiškai efektyvus, ekologiškas ir žinoma – ne pats brangiausias. Dažnai žmonės, spręsdami, kokio tipo būstą statyti, taupymo sumetimais linkę rinktis mažesnius (iki 80 kv.m.) būstus. Tačiau kyla klausimas, ar nedidelio dydžio namas laikomas vienu protingiausių sprendimų – juk mažesnis ne visada reiškia ekonomiškesnis. Dalinamės įžvalgomis ir patarimais, ką reikėtų žinoti prieš renkantis mažyčius namus už mažesnę kainą, ir sprendžiame, ar namų projektai iki 80 kvadratų geriausias pasirinkimas.

Puikiai suplanuota erdvė

Specialistai teigia, kad vienas svarbiausių principų statant nedidelį namą – tinkamas erdvės planavimas. Gerai suplanuota erdvė gali atrodyti didesnė ir šviesesnė, jei laikomasi tam tikrų projektavimo taisyklių. Nors namo interjero planavimas yra labai asmeniškas dalykas, daugiau dėmesio reikėtų skirti lubų aukščiui ir į vidų patenkančios natūralios šviesos kiekiui. Tokie sprendimai kaip didesni langai ar terasa su stumdomomis stiklinėmis durimis sukurs vizualinį ryšį su vidiniu kiemu. Be to, projektuojant būsimo gyvenamųjų namų erdves, svarbu atsižvelgti į visus judėjimo scenarijus, gyventojų elgseną ir išsipildymo poreikius. Mažesniuose namuose patartina vengti įvairių pertvarų, vietoj jų dažnai grupuojamos bendros patalpos, tokios kaip virtuvė, valgomasis ar svetainė. Norint sukurti šiek tiek privatumo atvirose erdvėse, galima rasti „protingų“ architektūrinių ir interjero sprendimų.

Praktiniai sprendimai

Planuojant namo erdvę, neišvengiamai kyla klausimas – statyti vieno ar dviejų aukštų namą? Ieškodami tinkamiausio sprendimo turėtumėte vadovautis savo poreikiais ir gyvenimo būdu. Akivaizdu, kad jei name gyvena daugiau žmonių, praktiškesnis sprendimas yra projektuoti namą antrame aukšte arba palėpėje, kad tame pačiame žemės plote būtų galima realizuoti didesnį gyvenamojo ploto plotą. Tačiau reikia pažymėti, kad statant nedidelį dviejų aukštų namą iki 80 kvadratinių metrų, didesnis plotas naudojamas laiptams ir antrame aukšte įrengti holą. Dažnai toks sprendimas gali būti ekonomiškesnis – statant vieno aukšto namą reikia dvigubai didesnių pamatų ir didesnio stogo ploto. Tuo pačiu šilumos nuostoliai bus mažesni dėl mažesnio stogo ploto. Žinoma, nepamirškite, kad statybų procesas darosi vis sudėtingesnis, reikia įrengti apkalą, laiptus, o statyboms tikrai prireiks sunkios technikos. Šį sprendimą gali nulemti ir kitas labai svarbus aspektas – namo konstrukcijos pasirinkimas. Dėl šių dienų technologinių sprendimų paprasta naudoti energijos vartojimo efektyvumo programas, kurios skaičiuoja, kada verta statyti dviejų aukštų namą, o kada – ne. Jei programa rodo, kad dviejų aukštų namo projektas turi daugiau privalumų statant mūrinį namą, ši taisyklė negalioja renkantis medinį namą.

Užsakymo Nr. KMC220185

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: